Ogromne możliwości kształcenia i praktyki oraz kwalifikowanie przyszłych pracowników.
Wyższa Szkoła Logistyki od początków swego istnienia stawia sobie za cel kształcenie studentów, którzy jako absolwenci staną się wartościowymi pracownikami zatrudnionymi w organizacjach lub na stanowiskach logistycznych.
Dzięki strategicznej współpracy z Siecią Badawczą Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny i GS1 Polska tworzymy unikalne możliwości zdobywania wiedzy, zorientowanej na innowacyjne rozwiązania z zakresu logistyki, zarządzania i gospodarki elektronicznej.
Realizacji tego celu służy intensywna współpraca z przedsiębiorstwami, która umożliwia studentom zdobywanie wykształcenia, zgodnego z potrzebami i wymaganiami rynku, a gospodarce - pozyskiwanie profesjonalnych kadr, w pełni przygotowanych do podjęcia zawodowych wyzwań branży TSL.
Formy współpracy Wyższej Szkoły Logistyki z podmiotami gospodarczymi i instytucjami otoczenia biznesu:
Łącznie Wyższa Szkoła Logistyki współpracuje z kilkudziesięcioma podmiotami gospodarczymi w szeroko pojętych obszarach dydaktyki i badań.
Rada Pracodawców WSL jest platformą strategicznej współpracy pomiędzy biznesem a uczelnią, zwłaszcza w obszarze dydaktyki. Skupia szerokie spektrum podmiotów, zarówno operatorów logistycznych, usługodawców KEP, dostawców rozwiązań technologicznych dla branży TSL, jak również inne przedsiębiorstwa, dla których logistyka jest kluczowym elementem budowania przewagi konkurencyjnej. Sprawia to, że w Radzie reprezentowane są kompleksowo różne nurty logistyki.
Członkowie Rady uczestniczą w tworzeniu programów studiów, angażują się w proces dydaktyczny, organizują praktyki i staże, jak również zatrudniają absolwentów WSL. Częste są pozaprogramowe warsztaty, wyjazdy studyjne oraz wspólna produkcja materiałów dydaktycznych, np. filmów, czy zespołowa realizacja projektów finansowanych ze środków unijnych.
Grupa kilkudziesięciu organizacji, które podpisały z Wyższą Szkołą Logistyki dwustronne porozumienie o współpracy, o określonym zakresie, odpowiadającym profilom poszczególnych partnerów. Organizacje te współpracują z uczelnią na przykład poprzez:
Wielu z członków Klubu prowadzi z Wyższą Szkołą Logistyki współpracę o kilkunastoletniej tradycji. Klub jest gremium otwartym a jego szeregi zasilają nowi członkowie, którzy doceniają znaczenie współpracy biznesu ze szkolnictwem akademickim.
dr Mateusz Wiliński
Kierownik Centrum Współpracy z Biznesem
Koordynator Rady Pracodawców WSL