Wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, opiekun merytoryczny studiów podyplomowych Transport i Spedycja oraz studiów pierwszego stopnia tej uczelni. Specjalizuje się w problematyce planowania i zabezpieczenia operacji przemieszczenia towarów za pomocą różnorodnych środków transportu bliskiego i dalekiego. Realizuje w tym kierunku prace badawcze i wdrożeniowe oraz prowadzi działalność dydaktyczną. Jest posiadaczem Certyfikatu Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym o specjalności transport rzeczy i osób zgodnie z przepisami wspólnotowymi Rozporządzenia WE 1071/2009 oraz Ustawy o Transporcie Drogowym.
Prowadzi zajęcia dydaktyczne z przedmiotów logistycznych o specjalności budowa i eksploatacja pojazdów i maszyn roboczych, towaroznawstwo, bhp w transporcie i przede wszystkim specjalizuje się w szeroko zrozumiałej problematyce transportu drogowego. Jednocześnie jest czynnym biegłym sądowym, który prowadzi specjalistyczne sprawy z zakresu problematyki wypadków w transporcie drogowym.
Uczestniczy w różnorodnych projektach badawczych. Brał udział w kontroli, która dotyczyła oceny projektu celowego nr ZR62008/07140 pod nazwą: „ Symulatory do szkolenia kierowców autobusów oraz pojazdów ciężarowych ”. Obecnie jest w gronie ekspertów naukowych i merytorycznych z ramienia Departamentu Kontroli i Nadzoru Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Jest autorem kilkudziesięciu i artykułów z zakresu szeroko rozumianej logistyki. Jednak do podstawowego dorobku specjalnościowego z dziedziny transportu drogowego należy zaliczyć bez wątpienia wydawany od 2005 roku pod wspólnym tytułem - PORADNIK SAMOCHODOWY TRANSPORT KRAJOWY I MIĘDZYNARODOWY – KOMPENDIUM WIEDZY PRAKTYCZNEJ, który obecnie jest wydawany w pięciu tomach. Za przedstawioną literaturę otrzymał nagrodę zespołową I stopnia Rektora Politechniki Poznańskiej w 2009 roku. Obecnie jest to podstawowa literatura dla studentów kierunków Transport drogowy i Logistyka transportu dla większości polskich publicznych i niepublicznych uczelni wyższych.