VIII edycja olimpiady

Jakub Jędrzejczak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie wygrał ósmą edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej - Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu

Jakub Jędrzejczak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie wygrał ósmą edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 15 kwietnia w Wyższej Szkole Logistyki podczas uroczystej gali świętował swój sukces wraz z pozostałymi finalistami, nauczycielami, dyrektorami szkół oraz szerokim gronem kilkudziesięciu przedstawicieli przedsiębiorstw logistycznych.

Zwycięzca, w drodze na najwyższy stopień podium pokonał ponad 7 tys. uczniów z całej Polski. W swoim olimpijskim debiucie, po trzech etapach zmagań zdobył największą liczbę punktów, dlatego już dziś, jako uczeń trzeciej klasy ma pewne miejsce na studiach I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Atrakcyjne nagrody i dobry początek kariery w logistyce zapewnili sobie także – drugi na podium Adrian Zych z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce oraz trzecia – Izabela Zep ze zwycięskiego leszczyńskiego „Ekonomika”. Sukcesy uczniów z tej wielkopolskiej szkoły – pięciu finalistów, w tym dwoje na podium - zadecydowały o tym, że zaszczytny tytuł i nagrody dla Najlepszej Szkoły VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafiły właśnie do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie. Czytaj dalej...

Patronat Honorowy VIII edycji: Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Patronat Merytoryczny: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Zwycięzcy VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

MIEJSCE 1

Jakub Jędrzejczak

Jakub Jędrzejczak
Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie
Zwycięzca VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej (2016)

Jakub startując w ósmej edycji był uczniem trzeciej klasy technikum logistycznego. To był jego debiut, tym bardziej pierwsze miejsce zasługuje na uznanie. Jest on nie tylko utalentowanym logistykiem, ale i muzykiem. Uczęszcza do szkoły muzycznej, gra na fagocie i na gitarze.

 

Jako Zwycięzca Jakub otrzymał:

 • Zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego
 • Bezpłatne studia I i II stopnia
 • iPhone 6 Apple 16GB
 • Szkolenie w zakresie towarów niebezpiecznych, przewożonych drogą powietrzną
 • Płatne praktyki w firmie Kuehne + Nagel
 • Kurs pilotażu dronów
 • Słownik Terminologii Logistycznej, wyd. ILIM
 • Zestaw SITA wraz z kursem językowym
 • Upominki od Sponsorów
 • Upominki WSL

Nauczyciel prowadzący: Lidia Grzechowiak

MIEJSCE 2

Adrian Zych

Adrian Zych
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce
Laureat II miejsca VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej (2016)

Adrian to olimpijski weteran. Od początku szkoły średniej mierzy się z tym wyzwaniem i odnosi niemałe sukcesy. Już po raz drugi znalazł się w gronie finalistów, po raz pierwszy na podium! Adrian po maturze planuje podjąć studia logistyczne. Interesuje się sportem i motoryzacją.

 

Jako Laureat II miejsca Adrian otrzymał:

 • Zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego
 • Bezpłatne studia I stopnia
 • Tablet Samsung Galaxy Tab S2 8.0 sAMOLED
 • Płatne praktyki w firmie Kuehne + Nagel
 • Książka „Działalność spedytora w organizowaniu towarowego transportu lotniczego”
 • Słownik Terminologii Logistycznej, wyd. ILIM
 • Komputerowy kurs językowym
 • Upominki od Sponsorów
 • Upominki WSL

Nauczyciel prowadzący: Jan Rzewnicki

MIEJSCE 3

lzabela Zep

lzabela Zep
Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie
Laureatka III miejsca VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej (2016)

Izabela to osoba o wielu talentach – ten logistyczny po raz pierwszy sprawdzała w olimpiadzie. Jej pasją jest fotografia i muzyka. Iza gra na keyboardzie i na gitarze. W tym roku zdaje maturę, a pomaturalną przyszłość wiąże z logistyką.

 

Jako Laureatka III miejsca Izabela otrzymała:

 • Zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego
 • Bezpłatny I rok studiów I stopnia
 • Kamera GoPro HERO4
 • Płatne praktyki w firmie Kuehne + Nagel
 • Książka „Działalność spedytora w organizowaniu towarowego transportu lotniczego”
 • Słownik Terminologii Logistycznej, wyd. ILIM
 • Komputerowy kurs językowym
 • Upominki od Sponsorów
 • Upominki WSL

Nauczyciel prowadzący: Lidia Grzechowiak

Miejsce 4

Krzysztof Modrzejewski
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie

Miejsce 5

Jakub Sitkowski
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie

Miejsce 6

Radosław Mikołajczuk
Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim

Miejsce 7

Michał Kosnowicz
Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wlkp.

Miejsce 8

Jagoda Stoś
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu

Miejsce 9

Dariusz Wieczorek
Zespół Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze

Miejsce 10

Bartosz Kuleczka
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie

Najlepsza szkoła VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie

Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie

Tytuł Najlepszej Szkoły VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafił do Zespółu Szkół Ekonomicznych w Lesznie. Zgodnie z regulaminem za najlepszą szkołę uznaje się placówkę, której uczniowie w sumie zdobyli najwięcej punktów. Uczniowie nagrodzonej szkoły zdobyli w sumie 127,4 punktów co dało 1. miejsce przed szkołą z Gostynia i Sulechowa.

Fundatorami nagród dla najlepszej szkoły w VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są sponsorzy OOL, Wyższa Szkoła Logistyki oraz partner merytoryczny OOL – Instytut Logistyki i Magazynowania, a także firma EMAPA i Aviation Consulting.

Instytut Logistyki i Magazynowania ufundował zestaw 15 licencji programu edukacyjnego EPL Edu. Nagrodą rzeczową ufundowaną przez sponsorów jest także wysokiej klasy laptop. Od firmy EMAPA zwycięska szkoła otrzymała zestaw edukacyjnych wersji programów TRANSPORT+. Książki do biblioteki szkolnej „Działalność spedytora w organizowaniu towarowego transportu lotniczego" podarowało przedsiębiorstwo Aviation Consulting.

Z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie w finale walczyło aż pięcioro uczniów. Najlepsi z nich - Jakub Jędrzejczak zajął 1. miejsce, natomiast 3. miejsce zajeła Izabela Zep.


Relacja z I etapu

VIII OOL

Znane są wyniki szkolnych eliminacji VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  W drugim etapie największego w Polsce turnieju wiedzy logistycznej znalazło się 588 uczniów ze 181 szkół ponadgimnazjalnych. Na najlepszych czekają miejsca w finale, który odbędzie się grudniu w Wyższej Szkole Logistyki.

Czytaj dalej...

Relacja z II etapu

VIII OOL

1 grudnia odbył się okręgowy etap VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Swoją wiedzę sprawdziło 588 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Najlepsi już w kwietniu powalczą o indeksy Wyższej Szkoły Logistyki.

Czytaj dalej...1 grudnia odbył się okręgowy etap VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Swoją wiedzę sprawdziło 588 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Najlepsi już w kwietniu powalczą o indeksy Wyższej Szkoły Logistyki.

Relacja z III etapu

VIII OOL

O najwyższe laury walczyli dziś najlepsi młodzi logistycy z całej Polski. W Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał ogólnopolskiego turnieju dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których pasją jest logistyka...

Czytaj dalej...1 grudnia odbył się okręgowy etap VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Swoją wiedzę sprawdziło 588 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Najlepsi już w kwietniu powalczą o indeksy Wyższej Szkoły Logistyki.


Sponsorzy

Sponsoring złoty

Dachser

Dachser jest operatorem logistycznym z ugruntowaną pozycją na arenie międzynarodowej, oferującym globalne rozwiązania logistyczne. Dachser planuje, realizuje i koordynuje procesy związane z łańcuchem dostaw w sposób tak indywidualny, wydajny i elastyczny, że pozwala to być firmie o krok przed konkurencją.
http://www.dachser.com/pl/pl/

DPD

DPD Polska jest częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie. Jest wiodącą firmą na polskim rynku i kooperuje z 6000 kurierów doręczających rocznie ponad 88 mln paczek. Grupa kapitałowa DPD Polska obejmuje firmę kurierską DPD wraz z firmą DPD Strefa Paczki, której oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, oraz firmę spedycyjną Air Cargo Poland.
http://www.dpd.com.pl/

TimoCom

TimoCom Soft- und Hardware GmbH jest liderem wśród europejskich giełd transportowych. Udostępnia multifunkcyjną platformę do wyszukiwania i oferowania ładunków bądź wolnych pojazdów, a także pozyskiwania stałych zleceń transportowychOprócz tego oferuje dostęp do TC eMap® - jedynej na rynku mapy, która pozwala na monitorowanie w jednym miejscu pojazdów wyposażonych w różne systemy GPS. Nowatorskie rozwiązania proponowane przez TimoCom pozwalają klientom w bezpieczny sposób budować przewagę konkurencyjną na międzynarodowej arenie transportowej.
http://www.timocom.pl/

Transics

Transics International, spółka należąca do WABCO, zajmuje się opracowywaniem i wprowadzaniem na rynek rozwiązań telematycznych w zakresie zarządzania flotą dla sektora transportu i logistyki.
http://www.transics.com/pl/

 

JAS FBG Twoja Logistyka

JAS-FBG jest jednym z wiodących operatorów TSL na polskim rynku. Elastyczność firmy w dostosowywaniu się do indywidualnych potrzeb klientów, to wynik kompleksowej oferty opartej na komplementarnym, synergicznym systemie, zawierającym wszystkie narzędzia TSL – pełny zakres usług spedycyjnych, nowoczesne środki transportu, rozbudowaną bazę magazynową oraz agencje celne i zaawansowane rozwiązania informatyczne.
www.jasfbg.com.pl

STILL

STILL dostarcza indywidualne oraz innowacyjne rozwiązania dla światowej intralogistyki. Oferta firmy obejmuje m.in. wydajne i ekonomiczne wózki widłowe, regały magazynowe, systemy wspomagające pracę wózków, rozwiązania automatyzacji oraz doradztwo w zakresie procesów magazynowych. Firma jest zaangażowana w promocję ekologicznych źródeł napędu oraz zwiększanie poziomu bezpieczeństwa pracy. Wyróżnikiem STILL jest innowacyjność i ciągłe doskonalenie produktów i usług, aby sprostać wymaganiom zmieniającego się rynku.
http://www.still.pl/

Sponsoring srebrny

Polski Komitet Narodowy EPAL

Ogólnopolski Związek Pracodawców Producentów Europalet powstał w 1999 roku jako Polski Komitet Narodowy EPAL, jest członkiem międzynarodowej organizacji paletowej European Pallet Association. EPAL skupia producentów palet EPAL oraz firmy zajmujące się naprawą palet. Działa w oparciu o standardy paletowe – Unijną Normę EN 13698-1 a także w oparciu o Kodeks 435. W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, EPAL współpracuje z niezależną organizacją audytorską Bureau Veritas, a także z organizacjami logistycznymi oraz z kluczowymi przedsiębiorstwami.
http://epal.org.pl/

DHL

DHL jest światowym liderem w branży logistycznej i wiodącym dostawcą usług logistycznych w Polsce. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje m.in. w dziedzinie międzynarodowych przesyłek ekspresowych (DHL Express), transportu drogowego i kolejowego (DHL Fracht) oraz w obsłudze krajowych przesyłek kurierskich i rozwijaniu usług e-commerce (DHL Parcel).
www.dhl.com.pl

Sponsoring brązowy

L-SYSTEMS

PEKAES
Transmeble
PANOPA IMPERIAL_SCS_800.jpg
  GLS

Fundatorzy nagród

Kuehne+Nagel

Centrum Efekty Emapa

Syntea

 

 


Aviation Consulting

Olimpiadę wspiera również

p. Tomasz Sawicki, absolwent WSL i właściciel firmy TSLogistic - Partner Olimpiady

TSLogistic

Patronat medialny

Eurologistics
Log24.pl Spedycje.pl
Polska Gazeta Transportowa Forum transportu

TSL Biznes

Logistyka a jakość
NM.pl
Nowoczesny Magazyn
Transport i spedycja
Transport Manager
Pracuj w Logistyce
Portal logistyczny
Logistyka.net.pl
Etransport
Clicktrans
Młodzi Logistycy

Transportet.pl

dlaStudenta
Warehouse Monitor
dlaMaturzysty
Uczelnie.net
Kierunki.net
edukacja.net

Nagrody

Zestaw SITA do nauki języków obcych wraz z kursem językowym (angielski)

Zestaw SITA do nauki języków obcych wraz z kursem językowym (angielski)- 1 ZESTAW za I miejsce

Komputerowy kurs językowy (angielski)
za zajęcie II i III miejsca.

Urządzenie SITA przetwarza oddech człowieka na bodźce świetlne i dźwiękowe. Człowiek odbierając te bodźce tj. widząc przez zamknięte powieki czerwone światło diod świecących się i gasnących w rytm oddechu, oraz słysząc pulsujący w tym rytmie tzw. dźwięk bio, podświadomie reguluje i wyrównuje częstotliwość i głębokość własnego oddechu. Następuje sprzężenie zwrotne między oddechem, a wrażeniami wzrokowymi i słuchowymi, czyli tzw. biofeedback. Sprzyja to wchodzeniu w stan relaksu, w którym półkule mózgowe lepiej współpracują ze sobą, niż w stanie aktywności i wielokrotnie wzrasta zdolność mózgu do percepcji i zapamiętywania informacji.

W procesie uczenia się języków obcych w systemie SITA, urządzenie SITA pomaga nie tylko we wchodzeniu w stan relaksu, ale również w utrzymywaniu się w tym stanie w czasie odsłuchiwania lekcji językowej, czego nie zapewnia żadna inna metoda relaksacyjna. Dźwięk bio jest wtedy przyciszany i człowiek odsłuchuje materiał dźwiękowy, który chce zapamiętać, będąc jednocześnie podtrzymywany w stanie relaksu przez sprzężenie zwrotne oddechu z bodźcami świetlnymi.

Urządzenie SITA może współpracować ze słuchawkami oraz z dowolnym odtwarzaczem dźwięku np. odtwarzaczem płyt CD.

Pakiet językowy - język angielski podstawowy 
poziom 1 i 2 + średnio zaawansowany poziom 1 i 2

Każdy poziom kursu językowego składa się z podręcznika oraz 6 płyt CD Audio. Pakiet zawiera w sumie 24 płyty CD Audio zawierające około 24 godzin nagrań dźwiękowych.

Nagroda ufundowana przez: Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY

Voucher w wysokości 1000 zł do wykorzystania na szkolenia o tematyce logistycznej z puli oferowanych przez firmę SYNTEA

Voucher w wysokości 1000 zł do wykorzystania na szkolenie w zakresie towarów niebezpiecznych, przewożonych drogą powietrzną dla personelu planującego załadunek samolotów oraz nadzorujących proces załadunku oferowane przez firmę SYNTEA.

Cel szkolenia to zapoznanie się z:

 • międzynarodowymi przepisami dotyczącymi przewozu towarów niebezpiecznych drogą powietrzną;
 • wykorzystaniem wszelkich narzędzi pracy z towarami niebezpiecznymi;
 • obsługą istotnych elementów towarów niebezpiecznych.

Pogłębienie zakresu wiedzy z:

 • identyfikacji klas towarów niebezpiecznych;
 • wykorzystania wiedzy o ukrytych niebezpieczeństwach w przesyłce;
 • ograniczeń w transporcie dla towarów niebezpiecznych;
 • właściwej kontroli opakowań przesyłki;
 • rozpoznawania różnych typów opakowań;
 • określania i identyfikowania naklejek przypisanych dla poszczególnych towarów niebezpiecznych;
 • rozpoznawania dokumentów używanych w transporcie towarów niebezpiecznych;
 • wykorzystania procedur w przypadku zajścia nieprzewidzianej sytuacji (zdarzenie, wypadek)   

Nagroda ufundowana przez: SYNTEA


Program Emapa Transport+

Program Emapa Transport+ Wersja Edukacyjna - 20 SZTUK dla najlepszej szkoły.

Emapa Transport+ to unikalny program przeznaczony głównie dla działów transportu, dystrybucji, sprzedaży i kontrolingu. Wytycza trasy, z uwzględnieniem utrudnień (wysokości i nośności wiaduktów, dopuszczalnego tonażu na drogach), pozwala na stworzenie własnej bazy transportowej, ewidencję pojazdów i kierowców. Dzięki tej aplikacji skontrolujesz i obniżysz koszty związane z poruszaniem się pracowników po całej Europie.

Nagroda ufundowana przez: EMAPA

Płatne praktyki w Kuehne+Nagel

Płatne praktyki dla pierwszych 5 miejsc.

Firma Kuehne + Nagel – Partner Wyższej Szkoły Logistyki – ufunduje dla 5 laureatów VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – płatne praktyki w wybranym oddziale firmy, spośród różnych lokalizacji w Polsce. Oferowane praktyki dadzą możliwość praktycznego poznania zaawansowanych procesów logistycznych oraz funkcjonowania dużej międzynarodowej organizacji. Praktykanci będą mieli mają możliwość podnoszenia swoich kompetencji zawodowych w następujących dywizjach biznesowych: logistyka kontraktowa, spedycja drogowa, spedycja lotnicza, spedycja morska, spedycja kolejowa, IL (Integrated Logistics). Każdy praktykant będzie miał dedykowanego opiekuna, który będzie wspierał go w procesie wdrożenia i zdobywania nowych umiejętności. Osobom wykazującym się w trakcie praktyk proaktywną postawą, firma zaoferuje pracę.

Nagroda ufundowana przez: Kuehne + Nagel

Kurs teoretyczny i praktyczny na świadectwo kwalifikacji UAVO VLOS – czyli kurs pilotażu dronów oraz podręczniki „DZIAŁALNOŚĆ SPEDYTORA W ORGANIZOWANIU TOWAROWEGO TRANSPORTU LOTNICZEGO”

Kurs teoretyczny i praktyczny na świadectwo kwalifikacji UAVO VLOS – czyli kurs pilotażu dronów za I miejsce* oraz podręczniki „Działalność spedytora w organizowaniu towarowego transportu lotniczego”, zarówno dla pierwszych trzech osób, jak i dla najlepszej szkoły.

Firma Aviation Consulting świadcząca wyspecjalizowane usługi szkoleniowe skierowane do branży transportowej oraz współpracująca ze szkołami średnimi prowadzącymi kształcenie na kierunkach związanych z transportem ufundowała przygotowany przez ekspertów Aviation Consulting podręcznik „DZIAŁALNOŚĆ SPEDYTORA W ORGANIZOWANIU TOWAROWEGO TRANSPORTU LOTNICZEGO”. Podręcznik ten ma na celu pomoc w przygotowaniu wszechstronnie wykształconego pracownika branży logistycznej, branży w której intermodalność oraz gruntowne wykształcenie i swoboda w poruszaniu się w gąszczu przepisów są niezmiernie istotne.

Nagrodą główną dla osoby, która zajmie pierwsze miejsce jest kurs teoretyczny i praktyczny na świadectwo kwalifikacji UAVO VLOS – czyli kurs pilotażu dronów (w zasięgu wzroku).
Szkolenie odbędzie się w Ośrodku UAVO Novelty RPAS Avcon funkcjonującym w strukturach firmy Aviation Consulting. 

Podręcznik będzie nagrodą dla osób które zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce. 
Dodatkowych pięć sztuk podręcznika do biblioteki szkolnej otrzyma ta placówka która najlepiej wypadnie w rankingu prowadzonym przez WSL.

* Zwycięzca uprzednio musi okazać orzeczenie lekarskie, umożliwiające podjęcie kursu.

Nagroda ufundowana przez: Aviation Consulting


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Ustawienia