Informacja na temat XIII OLL

Szanowni Państwo,

nasze pozytywne, wieloletnie relacje pozwalają nam współuczestniczyć w kształceniu młodych logistyków i rozbudzaniu w młodzieży zainteresowań tą dynamicznie rozwijającą się dziedziną wiedzy. Od pewnego czasu przyszło nam jednak dążyć do tego celu w specyficznych warunkach pandemii, która nakłada na nas wiele ograniczeń.

Uprzejmie informujemy, że epidemia koronawirusa oraz związane z tym obostrzenia zmuszają nas do odwołania tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Jest nam bardzo przykro z tego powodu, ale uznaliśmy, że najmniejsze nawet narażanie uczniów i nauczycieli na zarażenie COViD-19 byłoby, z naszej strony, działaniem nieodpowiedzialnym. Mamy nadzieję, że ta decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem, a organizacje Olimpiady w kolejnym roku szkolnym będzie możliwa, do czego już teraz się przygotowujemy.

W tym semestrze szkolnym nie będą się też odbywały tradycyjnie organizowane przez naszą Uczelnię wycieczki dydaktyczne. Powodem ich zawieszenia jest oczywiście sytuacja epidemiologiczna. Mamy nadzieję, że w drugim semestrze szkolnym organizacja wycieczek będzie już możliwa, o czym w stosownym czasie poinformujemy.

Jednocześnie chcemy Państwa zapewnić, że przygotowujemy się do organizacji Forum Nauczycielskiego, które planowane jest na przełom lutego i marca. Na razie otwartym pozostaje pytanie, czy Forum odbędzie w tradycyjnej formie, czy też sytuacja zmusi nas do przeprowadzenia tego wydarzenia w formule online. Decyzja w tej sprawie zapadnie w terminie późniejszym i będzie oczywiście zależna od sytuacji.

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych, gdzie będziemy informować o kolejnych inicjatywach dla nauczycieli i uczniów szkół średnich, nad którymi aktualnie pracujemy.

Będziemy wdzięczni za przekazanie niniejszych informacji swoim podopiecznym.

Z poważaniem
Jakub N. Gajdziński
Koordynator Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Formuła Olimpiady

Aby wziąć udział w Olimpiadzie, Nauczyciel musi zarejestrować szkołę do XII edycji Olimpiady poprzez Aplikację. Jeśli szkoła brała udział w XI edycji, należy to zrobić logując się na konto założone przez nauczyciela. Logujemy się adresem e-mail. Jeśli szkoła startuje po raz pierwszy, należy założyć konto szkoły. Link dostępny jest na stronie głównej aplikacji.

Uczniowie, którzy pierwszy raz biorą udział w Olimpiadzie, otrzymają od swojego nauczyciela link służący założeniu konta. Uczniowie, którzy wzięli udział w XI edycji OOL, powinni zalogować się na swoje konta z XI edycji i zgłosić się do Olimpiady. 

Aby wziąć udział w Olipiadzie, każdy uczeń musi mieć aktywne konto w Aplikacji OOL. Imienne karty odpowiedzi zostaną opublikowane na koncie nauczyciela, pytania dostępne będą na koncie nauczyciela do wydruku oraz zostaną udostępnione on-line. 

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do zapoznania się z podstawowymi informacjami związanymi z organizacją XII edycji Olimpiady. 

Ważne daty:

 • 23.10.2019 – zawody I stopnia (etap szkolny częściowo on-line) Szczegółowe informacje na temat organizacji 1 etapu znajdziecie Państwo pod tym linkiem.
 • 06.12.2019 – zawody II stopnia (etap okręgowy). W dniu 19.11 zostaną opublikowane przydziały szkół do okręgów.
 • 19.03.2020 – zawody III stopnia (etap centralny). Dla finalistów i opiekunów gwarantowany nocleg
 • 20.03.2020 – Gala czyli uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Zgłoszenia do udziału w XII edycji OOL przyjmowane są od 2 września 2019. Dzięki formule on-line, wydłużyliśmy termin zgłoszeń do 02.10.2019 włącznie.  

 

Etapy zawodów

I etap

XII OOL

Komunikat

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna wzbudza sporo emocji i to zarówno wśród uczniów, jak i ich nauczycieli. Kilkoro z nich zwróciło nam uwagę na odpowiedź na pytanie nr 2 testu, który uczniowie rozwiązywali w pierwszym etapie.

Za prawidłową odpowiedź na to pytanie uznawana była odpowiedź D. Teraz Komisja uznała, że również odpowiedź A można uznać za prawidłową. Jest ona wprawdzie mniej precyzyjna, ale jednak dopuszczalna.

Oznacza to ponowną weryfikację punktacji. Ale już w najbliższy poniedziałek, 18 listopada br., ogłosimy listę uczestników XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu.

Ważne daty:

 • 23.10.2019 – zawody I stopnia (etap szkolny częściowo on-line)
 • W dniu 19.11 zostaną opublikowane przydziały szkół do 11 okręgów.
 • 06.12.2019 – zawody II stopnia - okręgowe.
 • 19.03.2020 – zawody III stopnia (etap centralny). Dla finalistów i opiekunów gwarantowany nocleg
 • 20.03.2020 – Gala czyli uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

 

II etap

Opublikowaliśmy wyniki 2 etapu XII edycji OOL. Poniżej listy kwalifikacyjne do Finału z podziałem na okręgi. Dostępna jest także całościowa lista wyników. Próg kwalifikacyjny do Finału wyniósł 32 punkty.

Plakat 2 etap OOL - dla szkół

Plik PDF do pobrania, plakat A3(55.4 KiB)

Przypisanie szkół i uczniów do okręgów w 2 etapie OOL

Plik PDF do pobrania, aktualizacja 02.12.2019 g. 23:50(2.5 MiB)

Adresy Szkół, w których zostaną zorganizowane okręgi 2 etapu XI edycji OOL

Nr

Okrąg

Szkoła

Ulica

Wskazówki dojazdu

1

Poznań

Wyższa Szkoła Logistyki

Estkowskiego 6

Dojazd bezpośredni z Dworca PKP (od strony Dworca Zachodniego) tramwajem linii nr 8 do przystanku Małe Garbary, od strony centrum handlowego Avenida autobusem linii 151 do przystanku Małe Garbary.

2

Wrocław

Zespół Szkół Logistycznych

ul. Dawida 9-11

 

3

Szczecin

Zespół Szkół nr 8

Al. 3-go maja 1A

Z dworca do szkoły jest 550 m piechotą. Proszę sprawdzic droge dojścia na mapie Google.

https://goo.gl/maps/5K4JmCBCs7DhHU6Z8

4

Siedlce

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach

ul. Krystyny Osińskiej 8

 

5

Rzeszów

Zespół Szkół nr 2

ul. Rejtana 3

Dojazd do Zespołu Szkół Nr 2 z Dworca Głównego PKP w Rzeszowie odbywa się komunikacją miejską - autobusy MPK linii "0", odjeżdżające z przystanku zlokalizowanego naprzeciwko dworca ul. Grottgera, kierunek ulice Piłsudskiego i Rejtana (3 przystanek od stacji PKP). W szkole uczestnikami Olimpiady będą zajmować się dyżurujący uczniowie w holu budynku, którzy pokierują Was do odpowiednich sal.

6

Ostrowiec Świętokrzyski

Zespół Szkół nr 3

ul. Sandomierska 2

 

7

Olsztyn

Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie

ul. Paderewskiego 10/12

Z Dworca PKP Olsztyn Główny do szkoły najlpeij dojść pieszo (około 10 minut). Należy obejść ulicami i wiaduktem tory kolejowe. Po wyjściu z dworca Olsztyn Główny należy skręcić w prawo i iść aż do ronda, następnie przejść przez wiadukt (skręcić w prawo), za wiaduktem znowu skręcić w prawo (ul. Marii Zientary Malewskiej), idziemy kawałeczek, następnie w drugą ulicę (Paderewskiego) skręcamy w lewo, a szkoła jest bardzo blisko :) 

8

Kraków

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza

ul. J. Lea 235

Dojazd z Dworca Głównego PKP lub Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie do Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie przy ul. Lea 235 trwa ponad 30 minut.

Można bezpośrednio dojechać liniami autobusowymi 208 oraz 501 lub z przesiadkami innymi liniami.

W szczegółach:

Przystanek początkowy: Dworzec Główny Wschód- linia 208 (9 przystanków) - przystanek końcowy: Armii Krajowej

Przystanek początkowy: Dworzec Główny Wschód- linia 501 (6 przystanków) - przystanek końcowy: Przybyszewskiego

Przystanek początkowy: Dworzec Główny Zachód - linia 304 lub 179 (3 przystanki) - przesiadka na przystanku Plac Inwalidów - dalej linia 139 (5 przystanków) - przystanek końcowy: Armii Krajowej 

Przystanek początkowy: Dworzec Główny Wschód - linia 192 (4 przystanki) - przesiadka na przystanku Plac Inwalidów - dalej linia 139 (5 przystanków) - przystanek końcowy: Armii Krajowej

9

Konstancin Jeziorna

Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta,
Technikum Nr 1

ul. Mirkowska 39

Najdogodniejszy dojazd do szkoły z Warszawy to z przystanku Metro Kabaty (dojazd metrem z centrum, linia M1) - autobus nr 710 kierunek Piaseczno. Trzeba wysiąść na przystanku - Mirków Szkoła - przystanek na żądanie. 

10

Lędziny
(k. Katowic)

Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach

ul. Pokoju 4

Dojazd z dworca PKP w Tychach: autobus 262 bliżej szkoły lub 536 - 15 minut drogi piechotą do szkoły.
Z dworca PKP Katowice najlepiej przesiąść się na pociąg do dworca PKP Tychy i również linie: 262 i 536.
Numery telefonów do szkoły: 32 2167322, 32 2166241, będziemy służyli pomocą w dotarciu do szkoły.

11

Gdańsk

Zespół Szkół Morskich

ul. Wyzwolenia 8

Dojazd z dworca PKP, tramwajem linii nr 3 do przystanku Nowy Port (dojście pieszo około 200 m), lub tramwajem nr 10 do przystanku Marynarki Polskiej 01 (dojście pieszo około 500 m).

III etap

Komunikat na temat 3. etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Nasilająca się epidemia koronawirusa – a także związane z nią decyzje organów rządowych i samorządowych – zmusiła nas do podjęcia trudnej decyzji o przełożeniu finału XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Kierując się odpowiedzialnością za zdrowie uczniów zdecydowaliśmy, że – jeśli tylko pozwoli na to sytuacja – finał odbędzie się 20 kwietnia br.

 

3 etap finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się w czwartek 19 marca 2020, Gala odbędzie się dzień później - 20 marca 2020.

W tym roku finał oraz Gala Olimpiady odbywają się dzień po dniu. WSL ma zaszczyt gościć Państwa w dwóch hostelach, w okolicach Starego Rynku. Poniżej kilka podstawowych informacji na ten temat.

 • Moon Hostel (dla Olimpijczyków i ich Gości przyjeżdżających na jedną noc z 19. na 20 III 2020)
 • Tey Hostel (dla Olimpijczyków i ich Gości przyjeżdzających na dwie noce z 18. do 20 III 2020)

Rozumiemy, że niektórzy z Państwa przyjeżdżają z daleka. Dlatego te osoby mogą liczyć również na nocleg dzień wcześniej, czyli z 18 na 19 marca. Wszystkich zainteresowanych prosimy o poinformowanie nas w kwestii noclegów, w nieprzekraczalnym terminie: 30 I 2020. 

Noclegi obejmują jedynie nauczycieli (bądź innych opiekunów zastępujących nauczycieli) oraz uczniów.

 

Wszystkich Uczestników egzaminu finałowego zapraszamy do sali 309/310 na 3 piętrze budynku WSL, na godzinę 10.30 w celu rejestracji, losowania i zajęcia miejsc.

Egzamin rozpoczyna się o godzinie 11:00 i trwa 2 godziny zegarowe, do godziny 13:00. 

Uwaga, zgodnie z regulaminem, komisja zastrzega sobie prawo do opóźnienia rozpoczęcia egzaminu w przypadku kłopotów z dojazdem uczestników. Prosimy o zarezerwowanie czasu do godziny 14:00

W trakcie egzaminu można używać kalkulatorów prostych. Ze względu na dużą liczbę uczestników prosimy o przywiezienie kalkulatorów ze sobą. UWAGA: nie będzie wolno wykonywać obliczeń na telefonie.

Harmonogram w plikach do pobrania

Sponsorzy olimpiady

Sponsoring złoty

arvato

Od 1994 roku, Arvato Supply Chain Solutions w Polsce świadczy kompleksowe usługi outsourcingowe w zakresie logistyki kontraktowej, obsługi programów lojalnościowych, e-commerce oraz healthcare.  Firma posiada 10 centrów dystrybucyjnych w regionie poznańskim, łódzkim oraz warszawskim.

Dachser

Dachser jest operatorem logistycznym z ugruntowaną pozycją na arenie międzynarodowej, oferującym globalne rozwiązania logistyczne. Dachser planuje, realizuje i koordynuje procesy związane z łańcuchem dostaw w sposób indywidualny, wydajny i elastyczny.

DPD

DPD Polska jest częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie. Jest wiodącą firmą na polskim rynku i kooperuje z ponad 5000 kurierami, doręczającymi rocznie ponad 95 mln paczek. Grupa kapitałowa DPD Polska obejmuje firmę kurierską DPD wraz z firmą DPD Strefa Paczki, której oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, oraz firmę spedycyjną ACP Global Forwarding.

 

Dachser

 Fundacja GS1 Polska jest jedną instytucją upoważnioną do przyjmowania firm i instytucji z Polski do Systemu GS1 oraz do nadawania im uprawnień do stosowania kodów kreskowych GS1. Opracowuje rozwiązania krajowe oraz bierze aktywny udział w rozwijaniu globalnych standardów i nowych zastosowań. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze, podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw. Fundacja GS1 Polska współpracuje z pozostałymi organizacjami krajowymi GS1, korzystając z ich doświadczeń w zakresie sprawdzania w praktyce różnych szczegółowych rozwiązań GS1.

IMPERIAL Logistics

Imperial Logistics Sp. z o.o. świadczy szeroki zakres usług logistycznych i transportowych dla producentów samochodów oraz ich dostawców w Polsce. Główne działania zawierają się w zarządzaniu magazynami, komisjonowaniu / sekwencjonowaniu, montażu wstępnego i transportu. Macierzystym koncernem jest Imperial Logistics International, którego siedziba mieści się w Duisburgu w Niemczech.

JAS-FBG

JAS-FBG jest jednym z wiodących operatorów TSL na polskim rynku. Elastyczność firmy w dostosowywaniu się do indywidualnych potrzeb klientów, to wynik kompleksowej oferty opartej na komplementarnym, synergicznym systemie, zawierającym wszystkie narzędzia TSL – pełny zakres usług spedycyjnych, nowoczesne środki transportu, rozbudowaną bazę magazynową oraz agencje celne i zaawansowane rozwiązania informatyczne.

STILL

STILL dostarcza indywidualne oraz innowacyjne rozwiązania dla światowej intralogistyki. Oferta firmy obejmuje m.in. wydajne i ekonomiczne wózki widłowe, regały magazynowe, systemy wspomagające pracę wózków, rozwiązania automatyzacji oraz doradztwo w zakresie procesów magazynowych. Firma jest zaangażowana w promocję ekologicznych źródeł napędu oraz zwiększanie poziomu bezpieczeństwa pracy. Wyróżnikiem STILL jest innowacyjność i ciągłe doskonalenie produktów i usług, aby sprostać wymaganiom zmieniającego się rynku.

TimoCom

TIMOCOM GmbH to średniej wielkości przedsiębiorstwo z sektora FreightTech. Jako eksperci w zakresie technologii informacyjnych i analizy danych pomagamy naszym klientom w osiąganiu ich celów logistycznych, oferując inteligentne, bezpieczne i proste rozwiązania. Nasz System Smart Logistics łączy ze sobą ponad 43 000 sprawdzonych firm, zgłaszających codziennie do 750 000 międzynarodowych ofert przestrzeni ładunkowych.


Sponsoring srebrny

DHL

DHL Parcel Polska Sp.  z o.o. to młoda i prężnie rozwijająca się marka, korzystająca z 47 lat doświadczeń  firmy  DHL. DHL Parcel jest liderem polskiego rynku przesyłek krajowych i prekursorem innowacyjnych rozwiązań e-commerce, dedykowanych klientom w Polsce i w Europie. Wykorzystuje  swoją wiedzę w dziedzinie krajowych i międzynarodowych przesyłek drogowych - dociera do 28 krajów Unii Europejskiej. Firma oferuje także odbiór osobisty w 1400 punktów nadań i odbioru paczek DHL Parcelshop. DHL Parcel zatrudnia prawie 3000 pracowników, posiada 6 krajowych centrów sortowania i 41 terminali. W 2017 roku firma otrzymała  Złote Godło w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości, tytuł Marki Godnej Zaufania oraz tytuł Najlepszej Firmy Kurierskiej w 2017 r.


GEIS

Geis PL Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej firmy logistycznej Grupy Geis z siedzibą w niemieckim Bad Neustadt. Oferta podstawowa firmy zawiera: transport palet, transport całopojazdowy oraz logistykę kontraktową. Oferujemy usługi od prostych rozwiązań transportowych po skomplikowane projekty logistyczne. Jesteśmy na rynku od ponad 70 lat, więc możemy pochwalić się bogatym doświadczeniem i ugruntowanym know-how.

Rok 2019 w Geis PL charakteryzuje się dynamicznym rozwojem usług w zakresie przewozów drobnicowych oraz FTL. Nieustannie doskonalimy swoje produkty, ulepszamy infrastrukturę oraz organizację przewozów dla szerokiej gamy towarów.

Aktualnie w Polsce Geis zatrudnia ponad 500 osób w 20 oddziałach w całym kraju. Różnorodność doświadczeń i kompetencji zespołu pozwala firmie świadczyć usługi na wysokim poziomie i odnosić sukcesy.


GLS

GLS Poland to jeden z głównych dostawców usług transportowych w Polsce skoncentrowany na zapewnianiu najwyższej jakości. Częścią portfela usług jest ekspresowy transport na terenie Polski. Nowoczesne rozwiązania IT czynią współpracę z GLS łatwą, bezpieczną i wygodną.

 

Sponsoring brązowy

 

L-Systems

Patronat medialny

Media ogólnopolskie

files/WSL_szkoly_srednie/ool/11edycja/Rz_Logo.png

Rzeczpospolita to ogólnopolski dziennik ekonomiczno-prawny i jedyna w Polsce gazeta konserwatywno-liberalna. Ukazuje się sześć razy w tygodniu. W soboty jako weekendowe wydanie „Plus Minus” składające się z tekstów o charakterze cywilizacyjnym, literackim, obyczajowym i metapolitycznym.

files/WSL_szkoly_srednie/ool/11edycja/BI_POLSKA.png

Serwis Business Insider, platforma internetowa  z informacjami ze świata biznesu, dostępna jako strona www i inne narzędzia internetowe, udostępniana przez RAS Polska. Platforma dostepna jest w formie strony www, w formie aplikacji, widgetu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Ustawienia