XII OOL

Formuła Olimpiady

Aby wziąć udział w Olimpiadzie, Nauczyciel musi zarejestrować szkołę do XII edycji Olimpiady poprzez Aplikację. Jeśli szkoła brała udział w XI edycji, należy to zrobić logując się na konto założone przez nauczyciela. Logujemy się adresem e-mail. Jeśli szkoła startuje po raz pierwszy, należy założyć konto szkoły. Link dostępny jest na stronie głównej aplikacji.

Uczniowie, którzy pierwszy raz biorą udział w Olimpiadzie, otrzymają od swojego nauczyciela link służący założeniu konta. Uczniowie, którzy wzięli udział w XI edycji OOL, powinni zalogować się na swoje konta z XI edycji i zgłosić się do Olimpiady. 

Aby wziąć udział w Olipiadzie, każdy uczeń musi mieć aktywne konto w Aplikacji OOL. Imienne karty odpowiedzi zostaną opublikowane na koncie nauczyciela, pytania dostępne będą na koncie nauczyciela do wydruku oraz zostaną udostępnione on-line. 

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do zapoznania się z podstawowymi informacjami związanymi z organizacją XII edycji Olimpiady. 

Ważne daty:

 • 23.10.2019 – zawody I stopnia (etap szkolny częściowo on-line)
 • 06.12.2019 – zawody II stopnia (etap okręgowy). W dniu 19.11 zostaną opublikowane przydziały szkół do okręgów.
 • 19.03.2020 – zawody III stopnia (etap centralny). Dla finalistów i opiekunów gwarantowany nocleg
 • 20.03.2020 – Gala czyli uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Zgłoszenia do udziału w XII edycji OOL przyjmowane są od 2 września 2019. Dzięki formule on-line, wydłużyliśmy termin zgłoszeń do 02.10.2019 włącznie.  


Patronat Honorowy XII edycji: Minister Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji

MEN

ORE

Patronat Merytoryczny: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

ILiM

PTL

Etapy zawodów

I etap

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna wzbudza sporo emocji i to zarówno wśród uczniów, jak i ich nauczycieli. Kilkoro z nich zwróciło nam uwagę na odpowiedź na pytanie nr 2 testu, który uczniowie rozwiązywali w pierwszym etapie.

Za prawidłową odpowiedź na to pytanie uznawana była odpowiedź D. Teraz Komisja uznała, że również odpowiedź A można uznać za prawidłową. Jest ona wprawdzie mniej precyzyjna, ale jednak dopuszczalna.

Oznacza to ponowną weryfikację punktacji. Ale już w najbliższy poniedziałek, 18 listopada br., ogłosimy listę uczestników XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu.

Granica kwalifikacyjna do 2 etapu wynosi 24 pkt.

Ważne daty:

 • 23.10.2019 – zawody I stopnia (etap szkolny częściowo on-line)
 • W dniu 19.11 zostaną opublikowane przydziały szkół do 11 okręgów.
 • 06.12.2019 – zawody II stopnia - okręgowe.
 • 19.03.2020 – zawody III stopnia (etap centralny). Dla finalistów i opiekunów gwarantowany nocleg
 • 20.03.2020 – Gala czyli uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

 


II etap

Opublikowaliśmy wyniki 2 etapu XII edycji OOL. Poniżej listy kwalifikacyjne do Finału z podziałem na okręgi. Dostępna jest także całościowa lista wyników. Próg kwalifikacyjny do Finału wyniósł 32 punkty.

Plakat 2 etap OOL - dla szkół

Plik PDF do pobrania, plakat A3(55.4 KiB)

Przypisanie szkół i uczniów do okręgów w 2 etapie OOL

Plik PDF do pobrania, aktualizacja 02.12.2019 g. 23:50(2.5 MiB)

Adresy Szkół, w których zostaną zorganizowane okręgi 2 etapu XI edycji OOL

Nr

Okrąg

Szkoła

Ulica

Wskazówki dojazdu

1

Poznań

Wyższa Szkoła Logistyki

Estkowskiego 6

Dojazd bezpośredni z Dworca PKP (od strony Dworca Zachodniego) tramwajem linii nr 8 do przystanku Małe Garbary, od strony centrum handlowego Avenida autobusem linii 151 do przystanku Małe Garbary.

2

Wrocław

Zespół Szkół Logistycznych

ul. Dawida 9-11

 

3

Szczecin

Zespół Szkół nr 8

Al. 3-go maja 1A

Z dworca do szkoły jest 550 m piechotą. Proszę sprawdzic droge dojścia na mapie Google.

https://goo.gl/maps/5K4JmCBCs7DhHU6Z8

4

Siedlce

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach

ul. Krystyny Osińskiej 8

 

5

Rzeszów

Zespół Szkół nr 2

ul. Rejtana 3

Dojazd do Zespołu Szkół Nr 2 z Dworca Głównego PKP w Rzeszowie odbywa się komunikacją miejską - autobusy MPK linii "0", odjeżdżające z przystanku zlokalizowanego naprzeciwko dworca ul. Grottgera, kierunek ulice Piłsudskiego i Rejtana (3 przystanek od stacji PKP). W szkole uczestnikami Olimpiady będą zajmować się dyżurujący uczniowie w holu budynku, którzy pokierują Was do odpowiednich sal.

6

Ostrowiec Świętokrzyski

Zespół Szkół nr 3

ul. Sandomierska 2

 

7

Olsztyn

Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie

ul. Paderewskiego 10/12

Z Dworca PKP Olsztyn Główny do szkoły najlpeij dojść pieszo (około 10 minut). Należy obejść ulicami i wiaduktem tory kolejowe. Po wyjściu z dworca Olsztyn Główny należy skręcić w prawo i iść aż do ronda, następnie przejść przez wiadukt (skręcić w prawo), za wiaduktem znowu skręcić w prawo (ul. Marii Zientary Malewskiej), idziemy kawałeczek, następnie w drugą ulicę (Paderewskiego) skręcamy w lewo, a szkoła jest bardzo blisko :) 

8

Kraków

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza

ul. J. Lea 235

Dojazd z Dworca Głównego PKP lub Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie do Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie przy ul. Lea 235 trwa ponad 30 minut.

Można bezpośrednio dojechać liniami autobusowymi 208 oraz 501 lub z przesiadkami innymi liniami.

W szczegółach:

Przystanek początkowy: Dworzec Główny Wschód- linia 208 (9 przystanków) - przystanek końcowy: Armii Krajowej

Przystanek początkowy: Dworzec Główny Wschód- linia 501 (6 przystanków) - przystanek końcowy: Przybyszewskiego

Przystanek początkowy: Dworzec Główny Zachód - linia 304 lub 179 (3 przystanki) - przesiadka na przystanku Plac Inwalidów - dalej linia 139 (5 przystanków) - przystanek końcowy: Armii Krajowej 

Przystanek początkowy: Dworzec Główny Wschód - linia 192 (4 przystanki) - przesiadka na przystanku Plac Inwalidów - dalej linia 139 (5 przystanków) - przystanek końcowy: Armii Krajowej

9

Konstancin Jeziorna

Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta,
Technikum Nr 1

ul. Mirkowska 39

Najdogodniejszy dojazd do szkoły z Warszawy to z przystanku Metro Kabaty (dojazd metrem z centrum, linia M1) - autobus nr 710 kierunek Piaseczno. Trzeba wysiąść na przystanku - Mirków Szkoła - przystanek na żądanie. 

10

Lędziny
(k. Katowic)

Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach

ul. Pokoju 4

Dojazd z dworca PKP w Tychach: autobus 262 bliżej szkoły lub 536 - 15 minut drogi piechotą do szkoły.
Z dworca PKP Katowice najlepiej przesiąść się na pociąg do dworca PKP Tychy i również linie: 262 i 536.
Numery telefonów do szkoły: 32 2167322, 32 2166241, będziemy służyli pomocą w dotarciu do szkoły.

11

Gdańsk

Zespół Szkół Morskich

ul. Wyzwolenia 8

Dojazd z dworca PKP, tramwajem linii nr 3 do przystanku Nowy Port (dojście pieszo około 200 m), lub tramwajem nr 10 do przystanku Marynarki Polskiej 01 (dojście pieszo około 500 m).

III etap

3 etap finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się w czwartek 19 marca 2020, Gala odbędzie się dzień później - 20 marca 2020.

W tym roku finał oraz Gala Olimpiady odbywają się dzień po dniu. WSL ma zaszczyt gościć Państwa w dwóch hostelach, w okolicach Starego Rynku. Poniżej kilka podstawowych informacji na ten temat.

 • Moon Hostel (dla Olimpijczyków i ich Gości przyjeżdżających na jedną noc z 19. na 20 III 2020)
 • Tey Hostel (dla Olimpijczyków i ich Gości przyjeżdzających na dwie noce z 18. do 20 III 2020)

Rozumiemy, że niektórzy z Państwa przyjeżdżają z daleka. Dlatego te osoby mogą liczyć również na nocleg dzień wcześniej, czyli z 18 na 19 marca. Wszystkich zainteresowanych prosimy o poinformowanie nas w kwestii noclegów, w nieprzekraczalnym terminie: 30 I 2020. 

Noclegi obejmują jedynie nauczycieli (bądź innych opiekunów zastępujących nauczycieli) oraz uczniów.

 

Wszystkich Uczestników egzaminu finałowego zapraszamy do sali 309/310 na 3 piętrze budynku WSL, na godzinę 10.30 w celu rejestracji, losowania i zajęcia miejsc.

Egzamin rozpoczyna się o godzinie 11:00 i trwa 2 godziny zegarowe, do godziny 13:00. 

Uwaga, zgodnie z regulaminem, komisja zastrzega sobie prawo do opóźnienia rozpoczęcia egzaminu w przypadku kłopotów z dojazdem uczestników. Prosimy o zarezerwowanie czasu do godziny 14:00

W trakcie egzaminu można używać kalkulatorów prostych.

Harmonogram w plikach do pobrania

Harmonogram - plik pdf

Harmonogram - plik xlsx

Sponsorzy XII edycji OOL

Sponsoring złoty

arvato

Od 1994 roku, Arvato Supply Chain Solutions w Polsce świadczy kompleksowe usługi outsourcingowe w zakresie logistyki kontraktowej, obsługi programów lojalnościowych, e-commerce oraz healthcare.  Firma posiada 10 centrów dystrybucyjnych w regionie poznańskim, łódzkim oraz warszawskim.

Dachser

Dachser jest operatorem logistycznym z ugruntowaną pozycją na arenie międzynarodowej, oferującym globalne rozwiązania logistyczne. Dachser planuje, realizuje i koordynuje procesy związane z łańcuchem dostaw w sposób indywidualny, wydajny i elastyczny.

DPD

DPD Polska jest częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie. Jest wiodącą firmą na polskim rynku i kooperuje z ponad 5000 kurierami, doręczającymi rocznie ponad 95 mln paczek. Grupa kapitałowa DPD Polska obejmuje firmę kurierską DPD wraz z firmą DPD Strefa Paczki, której oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, oraz firmę spedycyjną ACP Global Forwarding.

 

Dachser

 Fundacja GS1 Polska jest jedną instytucją upoważnioną do przyjmowania firm i instytucji z Polski do Systemu GS1 oraz do nadawania im uprawnień do stosowania kodów kreskowych GS1. Opracowuje rozwiązania krajowe oraz bierze aktywny udział w rozwijaniu globalnych standardów i nowych zastosowań. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze, podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw. Fundacja GS1 Polska współpracuje z pozostałymi organizacjami krajowymi GS1, korzystając z ich doświadczeń w zakresie sprawdzania w praktyce różnych szczegółowych rozwiązań GS1.

IMPERIAL Logistics

Imperial Logistics Sp. z o.o. świadczy szeroki zakres usług logistycznych i transportowych dla producentów samochodów oraz ich dostawców w Polsce. Główne działania zawierają się w zarządzaniu magazynami, komisjonowaniu / sekwencjonowaniu, montażu wstępnego i transportu. Macierzystym koncernem jest Imperial Logistics International, którego siedziba mieści się w Duisburgu w Niemczech.

JAS-FBG

JAS-FBG jest jednym z wiodących operatorów TSL na polskim rynku. Elastyczność firmy w dostosowywaniu się do indywidualnych potrzeb klientów, to wynik kompleksowej oferty opartej na komplementarnym, synergicznym systemie, zawierającym wszystkie narzędzia TSL – pełny zakres usług spedycyjnych, nowoczesne środki transportu, rozbudowaną bazę magazynową oraz agencje celne i zaawansowane rozwiązania informatyczne.

STILL

STILL dostarcza indywidualne oraz innowacyjne rozwiązania dla światowej intralogistyki. Oferta firmy obejmuje m.in. wydajne i ekonomiczne wózki widłowe, regały magazynowe, systemy wspomagające pracę wózków, rozwiązania automatyzacji oraz doradztwo w zakresie procesów magazynowych. Firma jest zaangażowana w promocję ekologicznych źródeł napędu oraz zwiększanie poziomu bezpieczeństwa pracy. Wyróżnikiem STILL jest innowacyjność i ciągłe doskonalenie produktów i usług, aby sprostać wymaganiom zmieniającego się rynku.

TimoCom

TIMOCOM GmbH to średniej wielkości przedsiębiorstwo z sektora FreightTech. Jako eksperci w zakresie technologii informacyjnych i analizy danych pomagamy naszym klientom w osiąganiu ich celów logistycznych, oferując inteligentne, bezpieczne i proste rozwiązania. Nasz System Smart Logistics łączy ze sobą ponad 43 000 sprawdzonych firm, zgłaszających codziennie do 750 000 międzynarodowych ofert przestrzeni ładunkowych.


Sponsoring srebrny

DHL

DHL Parcel Polska Sp.  z o.o. to młoda i prężnie rozwijająca się marka, korzystająca z 47 lat doświadczeń  firmy  DHL. DHL Parcel jest liderem polskiego rynku przesyłek krajowych i prekursorem innowacyjnych rozwiązań e-commerce, dedykowanych klientom w Polsce i w Europie. Wykorzystuje  swoją wiedzę w dziedzinie krajowych i międzynarodowych przesyłek drogowych - dociera do 28 krajów Unii Europejskiej. Firma oferuje także odbiór osobisty w 1400 punktów nadań i odbioru paczek DHL Parcelshop. DHL Parcel zatrudnia prawie 3000 pracowników, posiada 6 krajowych centrów sortowania i 41 terminali. W 2017 roku firma otrzymała  Złote Godło w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości, tytuł Marki Godnej Zaufania oraz tytuł Najlepszej Firmy Kurierskiej w 2017 r.


GEIS

Geis PL Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej firmy logistycznej Grupy Geis z siedzibą w niemieckim Bad Neustadt. Oferta podstawowa firmy zawiera: transport palet, transport całopojazdowy oraz logistykę kontraktową. Oferujemy usługi od prostych rozwiązań transportowych po skomplikowane projekty logistyczne. Jesteśmy na rynku od ponad 70 lat, więc możemy pochwalić się bogatym doświadczeniem i ugruntowanym know-how.

Rok 2019 w Geis PL charakteryzuje się dynamicznym rozwojem usług w zakresie przewozów drobnicowych oraz FTL. Nieustannie doskonalimy swoje produkty, ulepszamy infrastrukturę oraz organizację przewozów dla szerokiej gamy towarów.

Aktualnie w Polsce Geis zatrudnia ponad 500 osób w 20 oddziałach w całym kraju. Różnorodność doświadczeń i kompetencji zespołu pozwala firmie świadczyć usługi na wysokim poziomie i odnosić sukcesy.


GLS

GLS Poland to jeden z głównych dostawców usług transportowych w Polsce skoncentrowany na zapewnianiu najwyższej jakości. Częścią portfela usług jest ekspresowy transport na terenie Polski. Nowoczesne rozwiązania IT czynią współpracę z GLS łatwą, bezpieczną i wygodną.

 

Sponsoring brązowy

 

L-Systems

Patronat medialny

Media ogólnopolskie

files/WSL_szkoly_srednie/ool/11edycja/Rz_Logo.png

Rzeczpospolita to ogólnopolski dziennik ekonomiczno-prawny i jedyna w Polsce gazeta konserwatywno-liberalna. Ukazuje się sześć razy w tygodniu. W soboty jako weekendowe wydanie „Plus Minus” składające się z tekstów o charakterze cywilizacyjnym, literackim, obyczajowym i metapolitycznym.

files/WSL_szkoly_srednie/ool/11edycja/BI_POLSKA.png

Serwis Business Insider, platforma internetowa  z informacjami ze świata biznesu, dostępna jako strona www i inne narzędzia internetowe, udostępniana przez RAS Polska. Platforma dostepna jest w formie strony www, w formie aplikacji, widgetu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Ustawienia