Olimpiada Logistyczna od lat jest nie tylko wspaniałą wizytówką naszej szkoły, ale również skutecznym narzędziem popularyzowania logistyki wśród uczniów z całej Polski (tylko w zeszłym roku w konkursie wzięło ich udział prawie 9 tysięcy). To właśnie z tego powodu zarówno MEN, jak i ORE, co roku chętnie udzielają nam swojego patronatu.

Wyższa Szkoła Logistyki serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do zapoznania się z podstawowymi informacjami związanymi z XI edycją Olimpiady. 

Ważne daty:

  • Etap I – 04.10.2018
  • Etap II – 07.12.2018
  • Etap III – 01.03.2019
  • Gala – 12.04.2019

Zgłoszenia do udziału w XI edycji OOL przyjmowane są od 1 września 2018 w nieprzekraczalnym terminie do 21.09.2018.  

Warto pamiętać również o nagrodach wśród, których znajdują się darmowe studia I i II stopnia na WSL, zwolnienie z egzaminu zawodowego oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. 

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Patronat Honorowy XI edycji: Minister Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji

MEN

ORE

Patronat Merytoryczny: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

ILiM

PTL

Patronat Medialny

files/WSL_szkoly_srednie/ool/11edycja/Rz_Logo.png files/WSL_szkoly_srednie/ool/11edycja/BI_POLSKA.png

Etapy zawodów

I etap

Nad pytaniami 1 etapu pochyliło się blisko 8,3 tysiąca uczniów reprezentujących 314 szkół z całej Polski. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, w Olimpiadzie wzięli udział uczniowie zarówno szkół zawodowych, techników, jak i liceów ogólnokształcących.

Z rozmów, które przeprowadziliśmy z nauczycielami szkół startujących w Olimpiadzie wynika, że tegoroczne pytania były trudniejsze niż w latach poprzednich. Nauczyciele podkreślali jednak, że pytania mieściły się w podstawie programowej.

Wyniki etapu szkolnego ogłoszamy 27 października 2018 roku. Pracy przy zebraniu wyników oraz ich skanownaiu, sprawfdzeniu i opracowaniu było bardzo dużo, pracowaliśmy z danymi do ostatniej minuty. 

7 grudnia 2018 roku, odbędzie się drugi, okręgowy etap XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższe Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji

Powodzenia!

Pliki do pobrania:

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych: plik .doc  plik .pdf

Instrukcja do karty wyników I etapu OOL: plik .doc  plik .pdf

Protokół XI OOL: plik .doc  plik .pdf

Informator XI OOL: plik .pdf

II etap

Opublikowaliśmy wyniki 2 etapu XI edycji OOL (15.12.2018 g. 21:55). Do finału zakwalifikowało się 75 osób, próg kwalifikacyjny wyniósł 28 punktów.  Wyniki dostępne są w Aplikacji OOL.

Mozna także pobrać kartę pytań z zaznaczonymi poprawnymi odpowiedziami. Zachęcamy do sprawdzenia odpowiedzi.

Dzięki Państwa zgłoszeniu, za które bardzo dziękujemy, przeanlizowaliśmy z autorem pytania 14 opowiedź na to pytanie, prawidłową odpowiedzią jest tylko A, a nie A i D. Taka odpowiedź będzie uwzględniona przy ocenie. Poprawioną kartę odpowiedzi można pobrac z linku:  

Karta pytań z odpowiedziami - plik pdf do pobrania. 

Przypisanie szkół uczniów, którzy zakwalifikowali się do 2 etapu OOL

Szczegółowe przypisane szkół do okręgów, plik pdf do pobrania(629.8 KiB)

 

Adresy Szkół, w których zostaną zorganizowane okręgi 2 etapu XI edycji OOL

Nr

Okrąg

Szkoła

Ulica

1

Poznań

Wyższa Szkoła Logistyki

Estkowskiego 6

2

Bydgoszcz

Zespół Szkół Spożywczych

Toruńska 174

3

Gdańsk

Zespół Szkół Morskich

Wyzwolenia 8

4

Katowice

Technikum nr 15

Tadeusza Boya Żeleńskiego 96

5

Kraków

Zespół Szkół nr 1

Ułanów 3

6

Legnica

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

Złotoryjska 144

7

Lublin

Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych

Zemborzycka 82

8

Łódź

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3

Kilińskiego 159/163

9

Olsztyn

Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych

Paderewskiego 10/12

10

Opole

Zespoł Szkół Ekonomicznych

Kościuszki 43

11

Ostrowiec Świętokrzyski

Zespół Szkół nr 3

Sandomierska 2

12

Radom

Zespół Szkół Ekonomicznych

Wernera 22

13

Szczecin

Zespół Szkół nr 8

3-go Maja 1A

 

III etap

3 etap finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbył się w piątek 01.03.2019.

Do finału zakwalifikowało się 75 osób, próg kwalifikacyjny wyniósł 28 punktów.

Wyniki

Komisja oceniła prace Finalistów. Prezentujemy wyniki trzeciego, finałowego etapu 11 Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zgodnie z zapowiedzią nie podajemy kolejności finałowej dwudziestki, jedynie kody uczestników finału, którzy zajęli miejsca od 1 do 20. Uczestnicy finału losowali swoje kody podczas zajmowania miejsc na sali. Kolejność na podium poznacie Państwo na Gali Olimpiady, która odbędzie się 12 kwietnia 2019 w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. 

Kody Finalistów z pierwszej dwudziestki:

1 2 4 5 8 13 17 21 22 24 27 42 48 55 57 59 61 63 70 72

 

Gratulujemy Zwycięzcom.

Sponsorzy

Sponsor strategiczny

Marathon

MARATHON International Logistics to zespół ekspertów w dziedzinach transportu i logistyki, zaangażowanych w każde zlecenie. Elastyczność, solidność i terminowość to zasady, które gwarantują klientom MARATHON bezpieczeństwo ładunku i terminową realizację. To firma zorientowana na sukces  i rozwój odważnie podejmująca nowe inwestycje i przedsięwzięcia. MARATHON specjalizuje się w przewozach ładunków przestrzennych na terenie całej Europy. W I połowie 2017 roku do dyspozycji Klientów oddane zostało nowoczesne Centrum Logistyczne, przy trasie ekspresowej S5 o powierzchni 34 tysięcy m2.

Sponsoring złoty

Dachser

Dachser jest operatorem logistycznym z ugruntowaną pozycją na arenie międzynarodowej, oferującym globalne rozwiązania logistyczne. Dachser planuje, realizuje i koordynuje procesy związane z łańcuchem dostaw w sposób tak indywidualny, wydajny i elastyczny, że pozwala to być firmie o krok przed konkurencją.

DPD

DPD Polska jest częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie. Jest wiodącą firmą na polskim rynku i kooperuje z ponad 5000 kurierami, doręczającymi rocznie ponad 95 mln paczek. Grupa kapitałowa DPD Polska obejmuje firmę kurierską DPD wraz z firmą DPD Strefa Paczki, której oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, oraz firmę spedycyjną ACP Global Forwarding.

 

Dachser

 Fundacja GS1 Polska jest jedną instytucją upoważnioną do przyjmowania firm i instytucji z Polski do Systemu GS1 oraz do nadawania im uprawnień do stosowania kodów kreskowych GS1. Opracowuje rozwiązania krajowe oraz bierze aktywny udział w rozwijaniu globalnych standardów i nowych zastosowań. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze, podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw. Fundacja GS1 Polska współpracuje z pozostałymi organizacjami krajowymi GS1, korzystając z ich doświadczeń w zakresie sprawdzania w praktyce różnych szczegółowych rozwiązań GS1.

IMPERIAL Logistics

IMPERIAL Logistics Sp. z o.o. świadczy szeroki zakres usług logistycznych i transportowych dla producentów samochodów oraz ich dostawców w Polsce. Główne działania zawierają się w zarządzaniu magazynami, komisjonowaniu / sekwencjonowaniu, montażu wstępnego i transportu. Macierzystym koncernem jest IMPERIAL Logistics International, którego siedziba mieści się w Duisburgu w Niemczech.

JAS-FBG

JAS-FBG jest jednym z wiodących operatorów TSL na polskim rynku. Elastyczność firmy w dostosowywaniu się do indywidualnych potrzeb klientów, to wynik kompleksowej oferty opartej na komplementarnym, synergicznym systemie, zawierającym wszystkie narzędzia TSL – pełny zakres usług spedycyjnych, nowoczesne środki transportu, rozbudowaną bazę magazynową oraz agencje celne i zaawansowane rozwiązania informatyczne.

MAHLE Behr

MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. to jeden z największych na świecie producentów wyrobów dla przemysłu motoryzacyjnego. Projektujemy i wytwarzamy chłodnice, chłodnice powietrza doładowanego, skraplacze i moduły chłodzenia silnika dla wiodących firm z branży.

STILL

STILL dostarcza indywidualne oraz innowacyjne rozwiązania dla światowej intralogistyki. Oferta firmy obejmuje m.in. wydajne i ekonomiczne wózki widłowe, regały magazynowe, systemy wspomagające pracę wózków, rozwiązania automatyzacji oraz doradztwo w zakresie procesów magazynowych. Firma jest zaangażowana w promocję ekologicznych źródeł napędu oraz zwiększanie poziomu bezpieczeństwa pracy. Wyróżnikiem STILL jest innowacyjność i ciągłe doskonalenie produktów i usług, aby sprostać wymaganiom zmieniającego się rynku.

TimoCom

TimoCom Soft- und Hardware GmbH jest liderem wśród europejskich giełd transportowych. Udostępnia multifunkcyjną platformę do wyszukiwania i oferowania ładunków bądź wolnych pojazdów, a także pozyskiwania stałych zleceń transportowychOprócz tego oferuje dostęp do TC eMap® - jedynej na rynku mapy, która pozwala na monitorowanie w jednym miejscu pojazdów wyposażonych w różne systemy GPS. Nowatorskie rozwiązania proponowane przez TimoCom pozwalają klientom w bezpieczny sposób budować przewagę konkurencyjną na międzynarodowej arenie transportowej.Sponsoring srebrny

DHL

DHL Parcel Polska Sp.  z o.o. to młoda i prężnie rozwijająca się marka, korzystająca z 47 lat doświadczeń  firmy  DHL. DHL Parcel jest liderem polskiego rynku przesyłek krajowych i prekursorem innowacyjnych rozwiązań e-commerce, dedykowanych klientom w Polsce i w Europie. Wykorzystuje  swoją wiedzę w dziedzinie krajowych i międzynarodowych przesyłek drogowych - dociera do 28 krajów Unii Europejskiej. Firma oferuje także odbiór osobisty w 1400 punktów nadań i odbioru paczek DHL Parcelshop. DHL Parcel zatrudnia prawie 3000 pracowników, posiada 6 krajowych centrów sortowania i 41 terminali. W 2017 roku firma otrzymała  Złote Godło w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości, tytuł Marki Godnej Zaufania oraz tytuł Najlepszej Firmy Kurierskiej w 2017 r.


GLS

GLS Poland to jeden z głównych dostawców usług transportowych w Polsce skoncentrowany na zapewnianiu najwyższej jakości. Częścią portfela usług jest ekspresowy transport na terenie Polski. Nowoczesne rozwiązania IT czynią współpracę z GLS łatwą, bezpieczną i wygodną.

PEKAES

PEKAES SA to największa spółka sektora TSL notowana od 2004 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne. Spółka posiada certyfikat wiarygodności programu gospodarczo-konsumenckiego Solidna Firma 2015 oraz tytuł Solidny Pracodawca Roku 2015.

PEKAES SA -  największa spółka sektora TSL notowana od 2004 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę Klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne. Spółka posiada certyfikat wiarygodności programu gospodarczo-konsumenckiego Solidna Firma 2015 oraz tytuł Solidny Pracodawca Roku 2015

Sponsoring brązowy

 

L-Systems

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Ustawienia