Maturzysta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie pokonał 7,5 tysiąca uczestników siódmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. O swoim niesamowitym osiągnięciu dowiedział się 17 kwietnia podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Zwycięzca – najlepszy młody logistyk w Polsce to uczeń czwartej klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie. W finale ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki, osiągnął najwyższy wynik po rozwiązaniu trzech zadań problemowych, dotyczących gospodarki zapasami. Za swoje nieprzeciętne umiejętności został nagrodzony indeksem na studia I i II stopnia w WSL, zaproszeniem na płatne praktyki do firmy Kuehne+Nagel oraz wieloma atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.
Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu
Tytuł Najlepszej Szkoły VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafił do Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu. Zgodnie z regulaminem za najlepszą szkołę uznaje się placówkę, której uczniowie w sumie zdobyli najwięcej punktów. Uczniowie nagrodzonej szkoły zdobyli w sumie 85,57 punktów co dało 1. miejsce przed szkołą z Międzyrzeca Podlaskiego i Oławy.
Fundatorami nagród dla najlepszej szkoły w VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są sponsorzy OOL, Wyższa Szkoła Logistyki oraz partner merytoryczny OOL – Instytut Logistyki i Magazynowania, a także firma EMAPA.
Instytut Logistyki i Magazynowania ufundował zestaw 15 licencji programu edukacyjnego EPL Edu. Nagrodą rzeczową ufundowaną przez sponsorów jest także wysokiej klasy laptop. Od firmy EMAPA zwycięska szkoła otrzyma zestaw edukacyjnych wersji programów TRANSPORT+.
Z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu w finale walczyło aż pięcioro uczniów. Najlepszy z nich - zajął 10. miejsce.
6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 71 najzdolniejszych młodych logistyków z 50 szkół w całej Polsce mierzyło się z trzema zadaniami problemowymi z zakresu gospodarki zapasami.
W jednym z zadań, olimpijczycy wcielając się w rolę logistyków z zakładu cukierniczego obliczali m.in. zapotrzebowanie na ziarno kakaowca oraz roczny popyt na „czekoladowe sztabki złota”.
Trzeci, centralny etap ogólnopolskiego konkursu to zadania problemowe wymagające nie tylko sporej wiedzy logistycznej, ale także analitycznego myślenia i umiejętności szerszego, kreatywnego spojrzenia na zadany temat.
Sprawdź się! Pobierz zestaw pytań z III etapu VII OOL
5 grudnia w jedenastu miastach odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski walczyło o udział w finale prestiżowego konkursu wiedzy logistycznej, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.
Hasłem przewodnim tegorocznej olimpiady jest gospodarka zapasami, dlatego większość z 25 testowych pytań dotyczyła tego zagadnienia. Olimpijczycy obliczali zapas zabezpieczający, określali rotację zapasów czy prognozowali popyt. Mieli 75 minut, aby znaleźć prawidłowe odpowiedzi i utorować sobie drogę do wielkiego finału.
W tegorocznej edycji olimpiady wzięło udział 7429 uczniów z 285 szkół. Po październikowych szkolnych eliminacjach, w drugim etapie znalazło się 515 uczestników. Pod koniec grudnia znany będzie finałowy skład - około 50 najzdolniejszych młodych logistyków w Polsce.
Ruszyła siódma edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
10 października 2014 roku rozpoczęła się VII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Do pierwszego, szkolnego etapu zgłosiło się ponad 8500 uczniów z 290 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Coroczny turniej wiedzy logistycznej organizuje Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpili dziś do pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu wiedzy z dziedziny logistyki. Wśród 25 pytań w teście jednokrotnego wyboru dominowały zagadnienia dotyczące zapasów – to temat przewodni tegorocznej, siódmej edycji.
STILL dostarcza indywidualne oraz innowacyjne rozwiązania dla światowej intralogistyki.
http://www.still.pl/
Dachser jest operatorem logistycznym z ugruntowaną pozycją na arenie międzynarodowej, oferującym globalne rozwiązania logistyczne. Dachser planuje, realizuje i koordynuje procesy związane z łańcuchem dostaw w sposób tak indywidualny, wydajny i elastyczny, że pozwala to być firmie o krok przed konkurencją.
http://www.dachser.com/pl/pl/
Transics International, spółka należąca do WABCO, zajmuje się opracowywaniem i wprowadzaniem na rynek rozwiązań telematycznych w zakresie zarządzania flotą dla sektora transportu i logistyki.
http://www.transics.com/pl/
TimoCom Soft- und Hardware GmbH jest liderem wśród europejskich giełd transportowych. Udostępnia multifunkcyjną platformę do wyszukiwania i oferowania ładunków bądź wolnych pojazdów, a także pozyskiwania stałych zleceń transportowych. Oprócz tego oferuje dostęp do TC eMap® - jedynej na rynku mapy, która pozwala na monitorowanie w jednym miejscu pojazdów wyposażonych w różne systemy GPS. Nowatorskie rozwiązania proponowane przez TimoCom pozwalają klientom w bezpieczny sposób budować przewagę konkurencyjną na międzynarodowej arenie transportowej.
http://www.timocom.pl/
JAS-FBG to jedna z czołowych polskich firm transportowo-spedycyjno-logistycznych.
www.jasfbg.com.pl
Ogólnopolski Związek Pracodawców Producentów Europalet powstał w 1999 roku jako Polski Komitet Narodowy EPAL, jest członkiem międzynarodowej organizacji paletowej European Pallet Association. EPAL skupia producentów palet EPAL oraz firmy zajmujące się naprawą palet. Działa w oparciu o standardy paletowe – Unijną Normę EN 13698-1 a także w oparciu o Kodeks 435. W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, EPAL współpracuje z niezależną organizacją audytorską Bureau Veritas, a także z organizacjami logistycznymi oraz z kluczowymi przedsiębiorstwami.
http://epal.org.pl/
DB Schenker Logistics (Schenker Sp. z o.o.) to wiodący operator logistyczny w Polsce, należący do Grupy DB Schenker – lidera na rynku dostawców zintegrowanych usług logistycznych na świecie, który zatrudnia ponad 60 000 pracowników w 130 krajach. DB Schenker jest częścią Grupy Deutsche Bahn.
http://www.logistics.dbschenker.pl/log-pl-pl/start/
p. Tomasz Sawicki, absolwent WSL i właściciel firmy TSLogistic - Partner Olimpiady