Patronat Honorowy IX edycji: Minister Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

MEN

ORE

Patronat Merytoryczny: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

ILiM

PTL

Etapy zawodów

I etap

712 uczniów z 216 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju zmierzy się w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym roku w konkursie wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników. Na najlepszych czekają indeksy na studia, wartościowe nagrody rzeczowe, płatne staże oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.

  • Pobierz zestaw testowy z I etapu - [Pobierz]
  • Pobierz klucz odpowiedzi z I etapu - [Pobierz]

II etap

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do walki o finał stanęło 712 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach szkolnych. Zwycięzcę IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej poznamy 31 marca.

Pobierz zestaw testowy z II etapu - [Pobierz]
Pobierz klucz odpowiedzi z II etapu - [Pobierz]

III etap

IX OOL

60 uczestników, 120 minut, 6 stron tabel i zadań – tak w liczbach prezentuje się finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, który 3 marca odbył się w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Do finałowej rozgrywki przystąpili najlepsi młodzi logistycy z całego kraju, wyłonieni w eliminacjach szkolnych i okręgowych z prawie 8 tys. uczniów.

Sponsorzy

Sponsoring złoty

IMPERIAL Logistics

IMPERIAL Logistics Sp. z o.o. świadczy szeroki zakres usług logistycznych i transportowych dla producentów samochodów oraz ich dostawców w Polsce. Główne działania zawierają się w zarządzaniu magazynami, komisjonowaniu / sekwencjonowaniu, montażu wstępnego i transportu. Macierzystym koncernem jest IMPERIAL Logistics International, którego siedziba mieści się w Duisburgu w Niemczech.

 

Grupa Wędzikowski

Grupa Wędzikowski jest obecna na polskim rynku usług transportowo-spedycyjnych od 2001 roku. Lata doświadczeń w wykonywaniu przewozów drogowych ugruntowały firmę na pozycji solidnego i godnego zaufania partnera biznesowego. Na kompleksową ofertę firmy składa się organizacja krajowych i międzynarodowych przewozów całopojazdowych oraz drobnicy, organizacja drogowych przewozów kombinowanych, dystrybucja towarów w ramach systemu międzynarodowego, oraz pełne spektrum usług magazynowych.

 

DPD

DPD Polska jest częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie. Jest wiodącą firmą na polskim rynku i kooperuje z ponad 5000 kurierami, doręczającymi rocznie ponad 95 mln paczek. Grupa kapitałowa DPD Polska obejmuje firmę kurierską DPD wraz z firmą DPD Strefa Paczki, której oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, oraz firmę spedycyjną ACP Global Forwarding.

JAS-FBG

JAS-FBG jest jednym z wiodących operatorów TSL na polskim rynku. Elastyczność firmy w dostosowywaniu się do indywidualnych potrzeb klientów, to wynik kompleksowej oferty opartej na komplementarnym, synergicznym systemie, zawierającym wszystkie narzędzia TSL – pełny zakres usług spedycyjnych, nowoczesne środki transportu, rozbudowaną bazę magazynową oraz agencje celne i zaawansowane rozwiązania informatyczne.

MAHLE Behr

MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. to jeden z największych na świecie producentów wyrobów dla przemysłu motoryzacyjnego. Projektujemy i wytwarzamy chłodnice, chłodnice powietrza doładowanego, skraplacze i moduły chłodzenia silnika dla wiodących firm z branży.

Dachser

Dachser jest operatorem logistycznym z ugruntowaną pozycją na arenie międzynarodowej, oferującym globalne rozwiązania logistyczne. Dachser planuje, realizuje i koordynuje procesy związane z łańcuchem dostaw w sposób tak indywidualny, wydajny i elastyczny, że pozwala to być firmie o krok przed konkurencją.

STILL

STILL dostarcza indywidualne oraz innowacyjne rozwiązania dla światowej intralogistyki. Oferta firmy obejmuje m.in. wydajne i ekonomiczne wózki widłowe, regały magazynowe, systemy wspomagające pracę wózków, rozwiązania automatyzacji oraz doradztwo w zakresie procesów magazynowych. Firma jest zaangażowana w promocję ekologicznych źródeł napędu oraz zwiększanie poziomu bezpieczeństwa pracy. Wyróżnikiem STILL jest innowacyjność i ciągłe doskonalenie produktów i usług, aby sprostać wymaganiom zmieniającego się rynku.

Transics International

Transics International, spółka należąca do WABCO, zajmuje się opracowywaniem i wprowadzaniem na rynek rozwiązań telematycznych w zakresie zarządzania flotą dla sektora transportu i logistyki.

TimoCom

TimoCom Soft- und Hardware GmbH jest liderem wśród europejskich giełd transportowych. Udostępnia multifunkcyjną platformę do wyszukiwania i oferowania ładunków bądź wolnych pojazdów, a także pozyskiwania stałych zleceń transportowychOprócz tego oferuje dostęp do TC eMap® - jedynej na rynku mapy, która pozwala na monitorowanie w jednym miejscu pojazdów wyposażonych w różne systemy GPS. Nowatorskie rozwiązania proponowane przez TimoCom pozwalają klientom w bezpieczny sposób budować przewagę konkurencyjną na międzynarodowej arenie transportowej.

Sponsoring srebrny

PKN EPAL

Ogólnopolski Związek Pracodawców Producentów Europalet powstał w 1999 roku jako Polski Komitet Narodowy EPAL, jest członkiem międzynarodowej organizacji paletowej European Pallet Association. EPAL skupia producentów palet EPAL oraz firmy zajmujące się naprawą palet. Działa w oparciu o standardy paletowe – Unijną Normę EN 13698-1 a także w oparciu o Kodeks 435. W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, EPAL współpracuje z niezależną organizacją audytorską Bureau Veritas, a także z organizacjami logistycznymi oraz z kluczowymi przedsiębiorstwami.

DHL

DHL jest światowym liderem w branży logistycznej i wiodącym dostawcą usług logistycznych w Polsce. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje m.in. w dziedzinie międzynarodowych przesyłek ekspresowych (DHL Express), transportu drogowego i kolejowego (DHL Fracht) oraz w obsłudze krajowych przesyłek kurierskich i rozwijaniu usług e-commerce (DHL Parcel).

PEKAES

PEKAES SA to największa spółka sektora TSL notowana od 2004 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne. Spółka posiada certyfikat wiarygodności programu gospodarczo-konsumenckiego Solidna Firma 2015 oraz tytuł Solidny Pracodawca Roku 2015.

PEKAES SA -  największa spółka sektora TSL notowana od 2004 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę Klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne. Spółka posiada certyfikat wiarygodności programu gospodarczo-konsumenckiego Solidna Firma 2015 oraz tytuł Solidny Pracodawca Roku 2015

Sponsoring brązowy

GLS L-Systems WTB

 

Transmeble  

Olimpiadę wspiera również

p. Tomasz Sawicki, absolwent WSL i właściciel firmy TSLogistic - Partner Olimpiady

TSLogistic

TSLogistic to firma stworzona w Poznaniu w 2010 r. przez ludzi z wieloletnim doświadczeniem w branży logistycznej. Zdobyte umiejętności pozwalają jej realizować kompleksowe strategie w obszarze transportu drogowego, lotniczego oraz morskiego. Priorytetem przedsiębiorstwa są usługi na najwyższym poziomie, dlatego też firma ceni sobie przynależność do największych prestiżowych organizacji logistycznych: IATA i WCA.

Fundatorzy nagród

Centrum Efekty Kuehne+Nagel Emapa

 

Aviation Consulting

 

Patronat medialny

Media lokalne

Głos Wlkp.

Głos Wielkopolski jest najstarszym poznańskim dziennikiem. Ukazał się niespełna tydzień przed wyzwoleniem Poznania 16 lutego 1945 roku. Głównymi atutami Głosu Wielkopolskiego są: bogaty serwis informacyjny, codzienna oferta poradnikowa oraz największa liczba ogłoszeń i ofert pracy w Wielkopolsce.

Telewizja Regionalna WTK

Telewizja Regionalna WTK - największa telewizja internetowa w Wielkopolsce

Telewizja Regionalna WTK

Serwis epoznan.pl - istnieje na poznańskim rynku portali regionalnych od stycznia 2002 roku. W czerwcu 2002 twórca serwisu – Witold Kundzewicz, otrzymał za serwis I nagrodę w konkursie Prezydenta Miasta Poznania „Moje WWWizje Poznania” na najlepszą stronę o Poznaniu.

Media TSL

Pracujwlogistyce

Portal Pracujwlogistyce.pl to narzędzie do zamieszczania i wyszukiwania ogłoszeń o wolnych miejscach pracy oraz gazeta internetowa, dostarczająca bieżących informacji dotyczących wydarzeń o rozwoju rynku usług oraz pracy w branży TSL.

Spedycje.pl

Portal Spedycje.pl powstał dla tych, którzy swoje życie zawodowe związali z branżą spedycyjno-logistyczną. Ma być pomocnikiem i przewodnikiem we wszechobecnie ogarniającym nas natłoku informacji.

Młodzi Logistyce

Portal MłodziLogistycy.pl powstał z myślą nie tylko o studentach, uczniach szkół logistycznych, ale również o absolwentach kierunków związanych z logistyką. Na tej stronie każdy znajdzie coś dla siebie - logistyczne informacje ze świata, wydarzenia, konferencje, ale również ogłoszenia o pracy, stażach etc.

Forum Transportu

Forumtransportu.pl to strona dedykowana osobom związanym z transportem w Polsce i na świecie. Jest źródłem ważnych informacji, porad ekspertów, wywiadów z przedstawicielami branży oraz wymiany opinii.

Transportet

Transportet.pl to serwis transportowy, zaspokający potrzeby informacyjne i edukacyjne osób i firm zainteresowanych tematyką TSL. Tworzony jest przez zespół ludzi, którzy mają duże doświadczenie w pracy w branży spedycyjno-logistycznej.

Etransport

etransport.pl to źródło wiedzy branży TSL i sposób na spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Znajdziesz tu informacje prasowe, bieżące zakazy ruchu na drogach Europy, mapę dobrych parkingów na których warto odpocząć, forum dyskusyjne - najobszerniejsza kopalnia wiedzy o branży, a także największą bazę ofert pracy dla kierowców, spedytorów i przewoźników, a nawet ciekawe przepisy na potrawy które da radę przygotować na parkingu - kuchniakierowcy.pl.

Warehouse Monitor

Warehouse Monitor to branżowy portal i magazyn. Redakcja z uwagą analizuje rynek wózków widłowych, regałów i automatyki magazynowej, przygląda się ofercie usług logistycznych i programów informatycznych dla gospodarki magazynowej, opisuje rynek powierzchni przemysłowych. Każde wydanie obfituje w liczne case study, wywiady, a także wnioski i komentarze branżowych ekspertów.

Transport Manager

Transport Manager jest ogólnopolskim czasopismem branżowym skierowanym do kadry zarządzającej transportem drogowym w firmach z sektora TSL. Z uwagi na biznesowy charakter pisma, jego odbiorcami są głównie menedżerowie odpowiedzialni za zarządzanie, procesy zakupowe, wdrażanie nowych technologii i optymalizację kosztów w firmach prowadzących działalność transportową. Każde wydanie czasopisma składa się z pięciu działów: zarządzanie, prawo, finanse, logistyka i technika.

logistyka.net.pl

Logistyka.net.pl jest jednym z największych portali branżowych w polskim Internecie. Jego głównym atutem jest bogata baza wiedzy merytorycznej, w której można znaleźć zarówno prace teoretyczne, jak i opracowania praktyczne, case study i przykłady najlepszych wdrożeń logistycznych w kraju i za granicą. Portal logistyka.net.pl jest odwiedzany ponad 100.000 razy miesięcznie przez około 40.000 użytkowników.

Log24

Portal informacyjny numer jeden wśród polskich menedżerów branży transportowej, logistycznej i produkcyjnej, którzy poszukują najaktualniejszych informacji potrzebnych w ich codziennej pracy. Współtworzą go użytkownicy, w większości praktycy zarządzania łańcuchem dostaw. To dzięki merytorycznym artykułom pisanym przez menedżerów oraz dziennikarzy, Log24.pl jest cenionym źródłem wiedzy i informacji z branży TSL.

Eurologistics

EUROLOGISTICS istnieje na rynku wydawniczym od 2000 roku działając w obszarze mediowym, biznesowym, konferencyjnym i szkoleniowym. EUROLOGISTICS to wydawca czterech tytułów branżowych: Eurologistics, Logistyka Produkcji, Truck & Business Polska, FlotaAutoBiznes oraz wydawca pięciu serwisów internetowych: log24.pl, eurologistics.pl, logistyka-produkcji.pl, truck-business.pl, fab.com.pl.

PGT

Polska Gazeta Transportowa to tygodnik logistyczny wydawany już od 1993 roku, informujący o najważniejszych wydarzeniach oraz problemach logistyki, spedycji i transportu drogowego, kolejowego, lotniczego, morskiego i śródlądowego. Szeroka prezentacja opinii i poglądów, wywiady z menedżerami i animatorami logistyki, a także osobami współdecydującymi o rozwoju branży TSL zapewniają „Polskiej Gazecie Transportowej” profesjonalny i opiniotwórczy charakter.

Prawo i logistyka

PrawoiLogistyka.pl to serwis tematyczny zajmujący się prawnymi aspektami działalności transportowej. Oprócz aktualności czytelnicy portalu mogą zapoznać się z poradami prawnymi, profesjonalnymi opiniami i analizami. W serwisie znajduje się również zestawienie najważniejszych branżowych aktów prawnych i literatury logistycznej. PrawoiLogistyka.pl kładzie nacisk na praktyczne rozwiązywanie prawnych problemów branży. Założyciele serwisu swoje kompetencje uzyskali w oparciu o odpowiednie wykształcenie, jak również wieloletnią współpracę z wieloma uznanymi firmami i instytucjami będącymi liderami w branży logistycznej.

Top logistyk

Top Logistyk to pierwsze na rynku czasopismo skupione na sprawach grupy zawodowej logistyków oraz profesji, którą się zajmują. Tytuł Top Logistyk buduje swoją zawartość na zasadach równych logistyce - interdyscyplinarnie, włączając w obszar tematyczny różnorodne problemy ze świata usług, produkcji, zarządzania, marketingu, ekonomii, informatyki oraz wielu innych

logistyczny.com

Portal logistyczny.com jest odpowiedzią dla osób szukających informacji i wiedzy z zakresu logistyki, transportu, magazynowania i dystrybucji. W sposób przejrzysty i merytoryczny prezentuje wydarzenia ze świata logistyki oraz umożliwia szybki dostęp do wiedzy potrzebnej na co dzień. Dzięki nieograniczonym możliwościom ekspozycji w szeroki sposób i zawsze na czas prezentuje to co w branży najważniejsze i najistotniejsze.

Magazyn i dystrybucja

Magazynowanie i Dystrybucja to branżowe czasopismo poświęcone zagadnieniom techniki magazynowej i logistyki dystrybucji. Czasopismo skupia się na skutecznej technice przeprowadzania tych procesów logistycznych, które pokazują jak minimalizować koszty składowania i dostarczania towaru do odbiorców. Wyróżnik czasopisma polega na prezentowaniu właściwego sposobu doboru urządzeń transportu wewnętrznego, regałów wysokiego składowania i IT w każdej ze stref magazynu, w taki sposób, aby tworzyły spójny i wydajny system.

LaJ

Logistyka a Jakość to dwumiesięcznik menedżerów łańcucha dostaw. Każde wydanie zawiera analizę konkretnego tematu bądź problemu związanego z zarządzaniem łańcuchem dostaw, przygotowaną przy wsparciu ekspertów rynkowych i naukowych oraz praktyków. Redakcja pisze m.in. o aktualnych tendencjach i kierunkach zmian, nowych rozwiązaniach oraz zagadnieniach związanych z zarządzaniem zespołem.

NM

Nowoczesny Magazyn to czasopismo, w którym szczegółowo poruszane są takie zagadnienia jak wyposażenie magazynu, bezpieczeństwo składowania produktów, nowoczesne technologie oraz zarządzanie magazynem. Eksperci Nowoczesnego Magazynu mają doświadczenie, czas i niezbędną wiedzę, aby pomóc firmom szukającym dobrych rozwiązań. I pomagają – skutecznie od 15 lat.

TiS

W każdym numerze magazynu Transport i Spedycja można znaleźć m.in. sprawdzone rozwiązania pozwalające na bieżąco podejmować działania, które zapobiegną ewentualnym przestojom i zapewnią bezpieczeństwo oraz ciągłość funkcjonowania firmy; Konkretne porady, jak zarządzać kierowcami oraz jak weryfikować skuteczność powierzonych im zadań; Zagadnienia pomagające rzeczywiście i ciągle zarządzać operacjami transportowymi.

TSL Biznes

Miesięcznik TSL Biznes to magazyn informacyjny, na którego łamach czytelnik odnajdzie wszystkie najważniejsze wiadomości z branży transportu, spedycji i logistyki. Branża TSL to jeden zwarty organizm, dlatego właśnie w jednym tytule scalono wszystko to, co dla tego sektora najistotniejsze. Czasopismo tworzą eksperci mający bogate doświadczenie.

Media edukacyjne

Dla studenta

dlaStudenta.pl to kompendium wiedzy o wszystkim, czego potrzebuje student – od oferty edukacyjnej uczelni wyższych, szkół policealnych i językowych, poprzez oferty pracy i mieszkań do wynajęcia, informacje o wydarzeniach kulturalnych, po treści life-style’owe i autorskie komentarze redakcji. Od początku portal był tworzony zgodnie z zasadą „studenci dla studentów", co gwarantowało rzetelność, autentyczność i odpowiedni styl prezentowanych informacji. Portal współpracuje m.in. z uczelniami, szkołami językowymi, firmami ubezpieczeniowymi, work & travel, bankami, klubami i zespołami muzycznymi.

uczelnie.net

Uczelnie.net to portal zawierający opisy uczelnianych wydarzeń, opinie ze świata akademickiego, informacje o działalności naukowej uczelni oraz materiały na temat systemu szkolnictwa wyższego w Polsce.

kierunki.net

Kierunki.net – portal koncentrujący się na prezentacji programów studiów, a także nowych, ciekawych kierunków i specjalności.

edukacja.net

Edukacja.net – forum dyskusyjne skupiające się na treściach z zakresu systemu edukacji w Polsce (począwszy od edukacji wczesnoszkolnej) i informacjach potrzebnych do zdania matury oraz na tekstach poradnikowych dla rodziców i nauczycieli. Można tutaj ponadto znaleźć wyszukiwarkę korepetycji z terenu całego kraju.

uczelnie.pl

Uczelnie.pl to ogólnopolski informator dla kandydatów na studia. Każdego roku ponad 1 000 000 użytkowników wybiera za jego pośrednictwem swój wymarzony kierunek i szkołę wyższą. W portalu młodzi ludzie mogą znaleźć aktualności z branży edukacyjnej, informacje o zasadach rekrutacji na poszczególnych uczelniach wraz z cenami oraz praktyczne porady.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Ustawienia