Patronat Honorowy 10 edycji: Minister Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji
Patronat Merytoryczny: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Patronat Merytoryczny i Sponsor Strategiczny: GS1 Polska
Pierwszy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej już za nami. Zgłosiło się do niego 8700 uczniów z 284 szkół w Polsce. Wyniki już wkrótce – 27 października 2017 roku.
Armia uczestników tegorocznej olimpiady dołączyła do ponad 52 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w dziewięciu poprzednich edycjach Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Nowością tegorocznego konkursu był znaczący wzrost uczestniczących w olimpiadzie uczniów liceów ogólnokształcących.
Podczas pierwszego etapu uczestnicy Olimpiady konfrontowali swoją wiedzę z 25-punktowym testem przygotowanym przez specjalistów z kierowanego przez profesora Mariusza Jedlińskiego Komitetu Naukowego. Z sygnałów, które dotarły do Wyższej Szkoły Logistyki wynika, że większość uczniów była zadowolona, a pytania choć trudne, to jednak był dostosowane do ich wiedzy. Na szczegóły trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać.
Wyniki pierwszego etapu X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej uczestnicy znajdą na Panelu administracyjnym.
Najlepsi uczestnicy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu Olimpiady, który odbędzie się w całym kraju 1 grudnia br. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nim udział około pięciuset uczniów. Także w tym etapie uczestnicy będą musieli skonfrontować swoją wiedzę ze składającym się z 25 punktów testem, ale jednak znacznie trudniejszym niż w pierwszym etapie, bo składającym się z pytań wielokrotnego wyboru. Zwycięzców tego etapu poznamy 15 grudnia 2017 roku.
Trzeci, finałowy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 marca przyszłego roku. Wystartuje w nim 50-60 osób wyłonionych w okręgach. Zwycięzców poznamy 13 kwietnia 2018 roku podczas gali w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Przypomnijmy, że X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższe Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Po więcej zdjęć i relacji zapraszamy na nasz profil na Facebook
Zakończył się drugi etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.
Do finału zakwalifikowały się 63 osoby, próg kwalifikujący wyniósł 20 punktów. Gratulujemy finalistom.
Drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbył się w dziesięciu miejscowościach na terenie całego kraju – w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łukowie, Łodzi, Krakowie, Słupsku, Gliwicach, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w Olsztynie. Wzięło w nim udział ponad 500 uczniów, których wiedza pozwoliła przeskoczyć pierwszą olimpijską przeszkodę. A weryfikacja była naprawdę sroga. Dość powiedzieć, że w tym roku w Olimpiadzie wystartowało ponad 8,7 tysiąca uczniów z 284 szkół średnich z całej Polski.
W drugim etapie X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej uczestnicy musieli się zmierzyć z 25 pytaniami wielokrotnego wyboru. Trudnymi. Elżbieta Stużyńska, nauczycielka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie jest zdania, że tegoroczne pytania były bardzo trudne, znacznie trudniejsze niż w poprzednich latach. To samo mówiło również wielu samych uczestników, w tym również ci, którzy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej startowali po raz drugi lub trzeci.
Drugi etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej przebiegł spokojnie, bez żadnych znaczących incydentów. Problemem była tylko pogoda. Niestety, w nocy z 30 listopada na 1 grudnia br. na znacznej części obszaru Polski spadł obfity śnieg i niektórzy uczniowie mieli spore problemy z dotarciem do wyznaczonych okręgów. Przykładem uczniowie z Suwałki, którzy nie dojechali do Olsztyna oraz uczniowie z Kielc i Kolbuszowej, którzy nie dotarli do Ostrowca Świętokrzyskiego. Wszyscy, niestety, stracili przez to szansę na sukces. A szkoda, bo zwycięstwo w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale również możliwość bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Wyniki drugiego etapu X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej poznamy 15 grudnia br. Trzeci, finałowy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 marca przyszłego roku. Wystartuje w nim 50-60 osób wyłonionych w okręgach. Zwycięzców poznamy 13 kwietnia 2018 roku podczas gali w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Przypomnijmy, że X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższe Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.
W piątek, 2 marca odbył się finał X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
Uczniowie otrzymali 2 zestawy pytań.
Zobacz pytania etapu finałowego:
Komisja oceniła prace Finalistów. Prezentujemy wyniki trzeciego, finałowego etapu 10 Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zgodnie z zapowiedzią nie podajemy kolejności finałowej dwudziestki, jedynie kody uczestników finału, którzy zajęli miejsca od 1 do 20. Uczestnicy finału losowali swoje kody podczas zajmowania miejsc na sali. Kolejność na podium poznacie Państwo na Gali Olimpiady, która odbędzie się 13 kwietnia 2018 w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki.
2 | 5 | 9 | 12 | 16 | 17 | 20 | 26 | 30 | 32 | 37 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 46 | 48 | 54 | 61 |
Gratulujemy Zwycięzcom.
Fundacja GS1 Polska jest jedną instytucją upoważnioną do przyjmowania firm i instytucji z Polski do Systemu GS1 oraz do nadawania im uprawnień do stosowania kodów kreskowych GS1. Opracowuje rozwiązania krajowe oraz bierze aktywny udział w rozwijaniu globalnych standardów i nowych zastosowań. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze, podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw. Fundacja GS1 Polska współpracuje z pozostałymi organizacjami krajowymi GS1, korzystając z ich doświadczeń w zakresie sprawdzania w praktyce różnych szczegółowych rozwiązań GS1.
Dachser jest operatorem logistycznym z ugruntowaną pozycją na arenie międzynarodowej, oferującym globalne rozwiązania logistyczne. Dachser planuje, realizuje i koordynuje procesy związane z łańcuchem dostaw w sposób tak indywidualny, wydajny i elastyczny, że pozwala to być firmie o krok przed konkurencją.
DPD Polska jest częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie. Jest wiodącą firmą na polskim rynku i kooperuje z ponad 5000 kurierami, doręczającymi rocznie ponad 95 mln paczek. Grupa kapitałowa DPD Polska obejmuje firmę kurierską DPD wraz z firmą DPD Strefa Paczki, której oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, oraz firmę spedycyjną ACP Global Forwarding.
Ogólnopolski Związek Pracodawców Producentów Europalet powstał w 1999 roku jako Polski Komitet Narodowy EPAL, jest członkiem międzynarodowej organizacji paletowej European Pallet Association. EPAL skupia producentów palet EPAL oraz firmy zajmujące się naprawą palet. Działa w oparciu o standardy paletowe – Unijną Normę EN 13698-1 a także w oparciu o Kodeks 435. W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, EPAL współpracuje z niezależną organizacją audytorską Bureau Veritas, a także z organizacjami logistycznymi oraz z kluczowymi przedsiębiorstwami.
IMPERIAL Logistics Sp. z o.o. świadczy szeroki zakres usług logistycznych i transportowych dla producentów samochodów oraz ich dostawców w Polsce. Główne działania zawierają się w zarządzaniu magazynami, komisjonowaniu / sekwencjonowaniu, montażu wstępnego i transportu. Macierzystym koncernem jest IMPERIAL Logistics International, którego siedziba mieści się w Duisburgu w Niemczech.
JAS-FBG jest jednym z wiodących operatorów TSL na polskim rynku. Elastyczność firmy w dostosowywaniu się do indywidualnych potrzeb klientów, to wynik kompleksowej oferty opartej na komplementarnym, synergicznym systemie, zawierającym wszystkie narzędzia TSL – pełny zakres usług spedycyjnych, nowoczesne środki transportu, rozbudowaną bazę magazynową oraz agencje celne i zaawansowane rozwiązania informatyczne.
MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. to jeden z największych na świecie producentów wyrobów dla przemysłu motoryzacyjnego. Projektujemy i wytwarzamy chłodnice, chłodnice powietrza doładowanego, skraplacze i moduły chłodzenia silnika dla wiodących firm z branży.
MARATHON International Logistics to zespół ekspertów w dziedzinach transportu i logistyki, zaangażowanych w każde zlecenie. Elastyczność, solidność i terminowość to zasady, które gwarantują klientom MARATHON bezpieczeństwo ładunku i terminową realizację. To firma zorientowana na sukces i rozwój odważnie podejmująca nowe inwestycje i przedsięwzięcia. MARATHON specjalizuje się w przewozach ładunków przestrzennych na terenie całej Europy. W I połowie 2017 roku do dyspozycji Klientów oddane zostało nowoczesne Centrum Logistyczne, przy trasie ekspresowej S5 o powierzchni 34 tysięcy m2.
STILL dostarcza indywidualne oraz innowacyjne rozwiązania dla światowej intralogistyki. Oferta firmy obejmuje m.in. wydajne i ekonomiczne wózki widłowe, regały magazynowe, systemy wspomagające pracę wózków, rozwiązania automatyzacji oraz doradztwo w zakresie procesów magazynowych. Firma jest zaangażowana w promocję ekologicznych źródeł napędu oraz zwiększanie poziomu bezpieczeństwa pracy. Wyróżnikiem STILL jest innowacyjność i ciągłe doskonalenie produktów i usług, aby sprostać wymaganiom zmieniającego się rynku.
TimoCom Soft- und Hardware GmbH jest liderem wśród europejskich giełd transportowych. Udostępnia multifunkcyjną platformę do wyszukiwania i oferowania ładunków bądź wolnych pojazdów, a także pozyskiwania stałych zleceń transportowych. Oprócz tego oferuje dostęp do TC eMap® - jedynej na rynku mapy, która pozwala na monitorowanie w jednym miejscu pojazdów wyposażonych w różne systemy GPS. Nowatorskie rozwiązania proponowane przez TimoCom pozwalają klientom w bezpieczny sposób budować przewagę konkurencyjną na międzynarodowej arenie transportowej.
DHL Parcel Polska Sp. z o.o. to młoda i prężnie rozwijająca się marka, korzystająca z 47 lat doświadczeń firmy DHL. DHL Parcel jest liderem polskiego rynku przesyłek krajowych i prekursorem innowacyjnych rozwiązań e-commerce, dedykowanych klientom w Polsce i w Europie. Wykorzystuje swoją wiedzę w dziedzinie krajowych i międzynarodowych przesyłek drogowych - dociera do 28 krajów Unii Europejskiej. Firma oferuje także odbiór osobisty w 1400 punktów nadań i odbioru paczek DHL Parcelshop. DHL Parcel zatrudnia prawie 3000 pracowników, posiada 6 krajowych centrów sortowania i 41 terminali. W 2017 roku firma otrzymała Złote Godło w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości, tytuł Marki Godnej Zaufania oraz tytuł Najlepszej Firmy Kurierskiej w 2017 r.
PEKAES SA to największa spółka sektora TSL notowana od 2004 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne. Spółka posiada certyfikat wiarygodności programu gospodarczo-konsumenckiego Solidna Firma 2015 oraz tytuł Solidny Pracodawca Roku 2015.
Głos Wielkopolski jest najstarszym poznańskim dziennikiem. Ukazał się niespełna tydzień przed wyzwoleniem Poznania 16 lutego 1945 roku. Głównymi atutami Głosu Wielkopolskiego są: bogaty serwis informacyjny, codzienna oferta poradnikowa oraz największa liczba ogłoszeń i ofert pracy w Wielkopolsce.
Student News. Grupa StudentNews.pl to ponad 70 portali i witryn specjalistycznych z praktyczną informacją dla uczniów, kandydatów na studia, studentów i absolwentów uczelni. Wśród nich 48 jest w języku polskim, kilkanaście w języku angielskim oraz po jednej w językach: arabskiej, chińskiej, czeskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, portugalskiej, rosyjskiej, słowackiej, tureckiej, ukraińskiej, węgierskiej i włoskiej.
Polska Gazeta Transportowa to tygodnik logistyczny wydawany już od 1993 roku, informujący o najważniejszych wydarzeniach oraz problemach logistyki, spedycji i transportu drogowego, kolejowego, lotniczego, morskiego i śródlądowego. Szeroka prezentacja opinii i poglądów, wywiady z menedżerami i animatorami logistyki, a także osobami współdecydującymi o rozwoju branży TSL zapewniają „Polskiej Gazecie Transportowej” profesjonalny i opiniotwórczy charakter.
Portal Pracujwlogistyce.pl to narzędzie do zamieszczania i wyszukiwania ogłoszeń o wolnych miejscach pracy oraz gazeta internetowa, dostarczająca bieżących informacji dotyczących wydarzeń o rozwoju rynku usług oraz pracy w branży TSL.
etransport.pl to źródło wiedzy branży TSL i sposób na spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Znajdziesz tu informacje prasowe, bieżące zakazy ruchu na drogach Europy, mapę dobrych parkingów na których warto odpocząć, forum dyskusyjne - najobszerniejsza kopalnia wiedzy o branży, a także największą bazę ofert pracy dla kierowców, spedytorów i przewoźników, a nawet ciekawe przepisy na potrawy które da radę przygotować na parkingu - kuchniakierowcy.pl.
Portal logistyczny.com jest odpowiedzią dla osób szukających informacji i wiedzy z zakresu logistyki, transportu, magazynowania i dystrybucji. W sposób przejrzysty i merytoryczny prezentuje wydarzenia ze świata logistyki oraz umożliwia szybki dostęp do wiedzy potrzebnej na co dzień. Dzięki nieograniczonym możliwościom ekspozycji w szeroki sposób i zawsze na czas prezentuje to co w branży najważniejsze i najistotniejsze.