Zapomogę może otrzymać student, który znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej.
Wniosek o przyznanie zapomogi należy złożyć niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 4 miesięcy od daty zdarzenia uzasadniającego jej przyznanie.
Student we wniosku o przyznanie zapomogi uzasadnia trudną sytuację życiową, która mogła być spowodowana m.in. ciężką chorobą studenta lub członka jego najbliższej rodziny, śmiercią najbliższego członka rodziny, urodzeniem dziecka, a także zdarzeniem losowym, takim jak kradzież, pożar czy powódź.
Student zobowiązany jest do uzasadnienia swojej trudnej sytuacji życiowej we wniosku, a także potwierdzenia okoliczności odpowiednimi dokumentami. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające zdarzenie oraz jego wpływ na sytuację finansową i/lub proces studiowania.
Zapomoga jest świadczeniem jednorazowym, a student może otrzymać maksymalnie dwie zapomogi w danym roku akademickim. Na jedno zdarzenie losowe przysługuje tylko jedna zapomoga.
Zapomoga przysługuje studentom:
Łączny okres, przez jaki można ubiegać się o zapomogę, wynosi 12 semestrów, niezależnie od tego, czy student otrzymywał to świadczenie w przeszłości.
Zapomoga nie przysługuje studentowi, który posiada tytuł zawodowy:
Wniosek o przyznanie zapomogi składa się dwuetapowo:
Maksymalną wysokość zapomogi na dany rok akademicki ustala w październiku Rektor w porozumieniu z Radą Samorządu Studenckiego.
UCZELNIANA KOMISJA STYPENDIALNA
Przewodnicząca Komisji: mgr Magdalena Betańska
stypendia@wsl.com.pl
61 850 47 75 (w godzinach dyżuru)