Zakończył się Polski Kongres Logistyczny Logistics&Eurolog 2010. Przez dwa dni w Poznaniu gościli najważniejsi przedstawiciele świata logistyki – zarówno ci, którzy zajmują się tą branżą od strony akademickiej, jak i biznesmeni i politycy. Swoją ofertę dydaktyczną promowała również Wyższa Szkoła Logistyki.

Tegoroczny Kongres Logistics&Eurolog 2010 został zorganizowany przez Instytut Logistyki i Magazynowania, Polskie Towarzystwo Logistyczne przy współpracy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Ponad dwudziestu studentów WSL dbało o logistykę przedsięwzięcia. Do ich zadań należało między innymi: wydawanie identyfikatorów oraz zestawów słuchawkowych do tłumaczenia symultanicznego, udzielanie informacji gościom Kongresu oraz nadzór nad technicznymi aspektami imprezy. W Kongres zaangażowani byli również członkowie Studenckiego Naukowego Koła Logistyki "CorLog", do których należała koordynacja sesji plakatowej. Dwanaście studenckich kół logistycznych z całego kraju przygotowało plakaty prezentujące ich dotychczasową działalność. Efekty pracy, można było oglądać podczas przerw w sesjach plenarnych.

Jubileuszowy X Kongres Logistics to w skrócie: 1500 minut dyskusji, ponad
750 uczestników z całego świata, 50 wystąpień tematycznych, 35 wystawców, 9 prezentacji plenarnych i 5 wyjazdów technicznych. Dla organizatorów jednak nie liczby były najważniejsze, ale możliwość spotkania przedstawicieli branży, zaprezentowania swoich rozwiązań, nawiązanie współpracy gospodarczej i uzmysłowienie sobie jak ważną rolę odgrywa logistyka wobec wyzwań współczesnego świata.

- Wydarzenie to zwraca uwagę na znaczenie, jakie dla europejskiej gospodarki i jej konkurencyjności na rynku globalnym ma logistyka: zharmonizowana, potrafiąca szybko reagować na zmienne otoczenie i potrzeby odbiorców, innowacyjna, szybko przyswajająca wyniki prac rozwojowych, a jednocześnie – w rozsądny sposób - przyjazna środowisku – mówi dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania,
Dr inż. Grzegorz Szyszka.

W Poznaniu stawili się najważniejsi przedstawiciele branży, w tym m.in. Alfonz Antoni - Prezydent Europejskiego Towarzystwa Logistycznego, Tomasz Nowakowski - Przewodniczący Zarządu Polskiego Towarzystwa Logistycznego, Jos Marinus i prof. Hans-Christian Pfohl – członkowie ELA, Miguel Lopera – Prezydent GS1, Paweł Stelmaszczyk – Komisja Europejska, Bernard Piette – sieć Logistics in Wallonia, a także wielu liderów firm logistycznych z Polski i całego świata.

- Wzorując się na Niemieckim Kongresie BVL staramy się aby Kongres Logistics był profesjonalną platformą wymiany doświadczeń i budowy polskiej myśli logistycznej. Udział w naszym Kongresie to również niepowtarzalna możliwość posłuchania i spotkania się z przedstawicielami branży TSL na neutralnym gruncie. Podobnie jak podczas Igrzysk Olimpijskich na czas Kongresu zawieszane są wszelkie kłótnie i branżowe spory – mówił rzecznik prasowy Kongresu, Artur Olejniczak.

Tegoroczny Kongres był też okazją do świętowania 20. rocznicy utworzenia organizacji GS1 Polska, która wdraża standardy znakowania towarów i usług na rynku polskim, zarządza systemem wspierając swoich uczestników. W dniu poprzedzającym obrady, 11 maja 2010 odbyło się uroczyste posiedzenie Polskiej Rady Systemu GS1. Jednym z głównych zaproszonych gości oraz prelegentów Kongresu był prezydent organizacji GS1 pan Miguel Lopera, który przewodniczył uroczystemu posiedzeniu Polskiej Rady Systemu GS1.

Dwa dni obrad Kongresu to nie wszystkie atrakcje, które czekały na uczestników. W piątek 14 maja jako impreza towarzysząca Kongresowi LOGISTICS & EUROLOG 2010, odbywa się Konferencja ELA Research Day. Jest to impreza prezentująca dorobek europejskich ośrodków naukowych.

Kolejny Kongres odbędzie się za dwa lata, ale już dzisiaj Państwa serdecznie na niego zapraszamy.

Zapraszamy także do galerii zdjęć, która znajduje się na stronie www.logistics.pl .

Wróć