Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu to pierwsza polska uczelnia, która dołączyła do grona partnerów GS1 Polska. Współpraca obu instytucji zakłada m.in. wsparcie działań dydaktycznych oraz badań naukowych prowadzonych w Wyższej Szkole Logistyki oraz przekazywanie wiedzy o standardach GS1 w ramach edukacji przyszłej kadry logistycznej.
GS1 Polska ściśle współpracuje z najważniejszymi przedsiębiorstwami z sektora TSL. Jest jedyną instytucją upoważnioną do przyjmowania firm i instytucji z Polski do Systemu GS1 i do nadawania im uprawnień do stosowania kodów kreskowych GS1. Teraz do grona partnerów GS1 Polska dołączyła również pierwsza uczelnia – Wyższa Szkoła Logistyki z siedzibą w Poznaniu.
Współpraca pomiędzy WSL i GS1 Polska oznacza wsparcie działań dydaktycznych uczelni oraz prowadzonych badań naukowych. W procesie kształcenia na studiach I i II stopnia oraz na studiach podyplomowych przekazywana jest wiedza o standardach GS1. Ponadto studenci wybranych specjalności w ramach studiów uzyskują przygotowanie do certyfikatu GS1 Barcode Certificate (GS1 Global Office), co może być dla nich dodatkowym atutem na rynku pracy. Takie czynniki pozytywnie wpływają na spektrum działań dydaktycznych uczelni, a GS1 Polska dają możliwość zaangażowania się w kształcenie młodych logistyków i kształtowanie wzorców edukacji logistycznej.
WSL stara się na bieżąco poszerzać ofertę kształcenia opartą o praktykę i współpracę z najważniejszymi instytucjami i przedsiębiorstwami logistycznymi. Odpowiedzią na potrzeby branży i rynku pracy jest m.in. szeroka oferta studiów podyplomowych. Do wyboru studenci WSL mają kilkanaście specjalności, w tym pierwszy w Polsce program studiów MBA, obejmujący wiedzę z zakresu strategicznego i operacyjnego zarządzania logistyką oraz międzynarodowymi łańcuchami dostaw i sieciami współpracy gospodarczej. Słuchacze MBA mają dostęp m.in. do systemów wymiany dokumentów według globalnych standardów GS1. MBA in Logistics & Supply Chain Management jako jedyne w tej części Europy umożliwiają ich uczestnikom otrzymanie potwierdzenia zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych w formie certyfikatu Candidate, który umożliwia uzyskanie tytułu European Master Logistician – najwyższego poziomu kwalifikacji w obszarze logistyki, zgodnego ze standardami Europejskiego Towarzystwa Logistycznego. 50% zajęć prowadzonych jest w języku angielskim, a rozpoczęcie kolejnej edycji planowane jest na 21 października 2016.