dr Karol Górski w TH Wildau

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu i Technische Hochschule Wildau rozwijają od lat różne formy współpracy w zakresie kształcenia nowoczesnych kadr logistycznych. Stałemu poszerzaniu oferty usług dydaktycznych służy także wzajemna wymiana nie tylko studentów, ale i wykładowców WSL i TH Wildau, którzy w ramach programu ERASMUS uczestniczą w wykładach gościnnych na partnerskiej uczelni. Wymiana ta dotyczy zazwyczaj ekspertów z dziedziny zarządzania i logistyki, chociaż nie jest to regułą.

TH Wildau prowadzi od wielu lat Uniwersytet Trzeciego Wieku w formie interdyscyplinarnego seminarium dla uczestników w dojrzałym wieku. Do uczestnictwa w wykładzie, inaugurującym 21. rok funkcjonowania tej formy kształcenia przez całe życie, został zaproszony tym razem wykładowca WSL, kierownik Studium Języków Obcych, dr Karol Górski.

W piątek, 23 stycznia wygłosił on przed zgromadzonymi w auli TH Wildau słuchaczami odczyt na temat niemieckiego duchownego ewangelickiego i wybitnego muzyka, dra Karla Greulicha, który w latach 1896-1932 żył i działał w Poznaniu, gdzie w kościele Św. Krzyża na Grobli (ob. Wszystkich Świętych) założył Poznańskie Stowarzyszenie J. S. Bacha, które przez ponad 40 lat nadawało ton życiu muzycznemu i kulturalnemu ewangelickiej diaspory niemieckiej w Wielkopolsce.

„Prezentacja sylwetki pastora Greulicha, który działał na płaszczyźnie wymiany kulturalnej pomiędzy Niemcami i Polakami, spotkała się z żywym zainteresowaniem uczestników wykładu i tym samym poszerzyła tematycznie cykl prelekcji w ramach tego seminarium. Wyrazem uznania dla mojej prezentacji było zaproszenie mnie przez organizatorów do ponownego uczestnictwa w jednym z następnych spotkań w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w TH Wildau” – podsumował swe wystąpienie dr Karol Górski.

Wróć