Które studia są lepsze: stacjonarne, czy zaoczne? W jakich firmach znajdują zatrudnienie logistycy? Która specjalność oferowana przez Wyższą Szkołę Logistyki jest najciekawsza? To tylko część pytań, jakie zadawali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Tarc, którzy w środę 8 kwietnia odwiedzili WSL.
Wycieczka rozpoczęła się od Laboratorium RFID, gdzie Piotr Hołubowicz, pracownik Instytutu Logistyki i Magazynowania przybliżył uczniom system identyfikacji bazujący na wykorzystaniu fal radiowych jako medium transmisji danych o identyfikowanym obiekcie. Informacje zapisane są na specjalnych nośnikach (transpondery, tagi). Technologię RFID można wykorzystać analogicznie jak kody kreskowe do kontroli osób, zwierząt, przepływu towarów i materiałów oraz wymiany usług.
Następnie historię poznańskiej uczelni, program nauczania oraz warunki studiowania przedstawił Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. Nie zapomniał oczywiście wspomnieć o zaletach studenckiego życia, możliwościach odbycia praktyk i staży w dużych przedsiębiorstwach, a także o programach wyjazdów zagranicznych.
Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w Kompani Piwowarskiej, gdzie uczestnicy poznali największe tajemnice produkcji złocistego napoju. Zwiedzili między innymi warzelnie z miedzianymi kadziami i kotłami, które nie jednego z uczestników wycieczki wprowadziły w zdumienie oraz fermentownie, w której rozchodził się słodki zapach drożdży. Uczniowie dowiedzieli się również do czego służą olbrzymie puszki ubrane w zielone płaszcze LECHa, wznoszące się nad browarem, poznali tajemnicę młodego piwa, a także zobaczyli, kiedy nabiera ono magicznej złotej barwy, którą cenią sobie smakosze tego trunku.
Mamy nadzieję, że dzień spędzony z Wyższą Szkołą Logistyki spodobał się uczniom z Wałbrzycha. Część z nich już zapewniła nas, że w październiku spotkamy się na korytarzach poznańskiej WSL.