W dniach 28-29 maja w siedzibie włoskiego koordynatora Centro Servizi Piccole Medie Industrie, w Reggio Emilia, odbyło się II spotkanie w ramach realizacji projektu DELPHI, które w języku roboczym projektu przyjęło nazwę BIS Meeting z uwagi na swój nieplanowany charakter. O organizacji kolejnego spotkania we Włoszech zadecydowała bowiem potrzeba spontanicznie powstała w wyniku prac nad projektem, a mianowicie - konieczność przetestowania przez partnerów funkcjonalności platformy e-learningowej (zakładanego produktu DELPHI) w środowisku informatycznym. Nasza uczelnia reprezentowana była na spotkaniu przez: mgr Joannę Kopańską i mgr Karola Nowaczyka, dwójkę z czterech wykonawców projektu ze strony WSL.
DELPHI - Devising E-learning Logistic Programmes to Heighten Innovations (Tworzenie e-learningowych programów logistycznych w celu podwyższenia innowacyjności) jest to projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Rozwoju Innowacji będącego częścią programu sektorowego Lifelong Learning Programme - Leonardo da Vinci. WSL zgłosiła akces do tego międzynarodowego przedsięwzięcia w grudniu 2008, a realizacja prac objętych projektem przewidziana została na okres dwóch lat.
Projekt DELPHI realizują następujące instytucje:
DELPHI zmierza do zaprojektowania i zaimplementowania innowacyjnej, opartej na technologii ICT, interaktywnej platformy szkoleniowej w obszarze logistyki umożliwiającej użytkownikom bezpośrednie tworzenie ich własnych materiałów szkoleniowych i dzielenie się nimi z innymi użytkownikami w całej Europie. System ten, adresowany do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami logistycznymi, ukierunkowany będzie w szczególności na potrzeby szkoleniowe kadry zawodowej małych i średnich przedsiębiorstw logistycznych z branż mechanicznej i agro-przemysłowej.
Podjęcie przez WSL współpracy w ramach projektu DELPHI jest znaczącym krokiem zarówno w kontekście rozwoju współpracy międzynarodowej, lecz przede wszystkim w najważniejszej dla uczelni dziedzinie - a więc działalności edukacyjnej. Udział w DELPHI jest bowiem naturalną kontynuacją i rozwinięciem projektu NEDLOG, zaś najważniejszą korzyścią płynącą z realizacji projektu DELPHI dla WSL będzie znaczące poszerzenie bazy dydaktycznej uczelni.
Więcej informacji na stronie internetowej projektu:
www.logisticstube.eu
Na zdjęciu od lewej: Jonathan Rossetti (ITL), Francesca Di Concetto (CSPMI), Daniele Guidetti (CSPMI), Marco Notari (CSPMI).