Wyższa Szkoła Logistyki znalazła się wśród dziesięciu najlepszych uczelni prywatnych w Polsce. Poznańska WSL zajęła ósme miejsce w rankingu przeprowadzonym przez portal nk.pl i markę NESCAFE. W badaniu wzięło udział ponad 10 tysięcy osób – tegorocznych maturzystów oraz studentów i absolwentów ponad 150 polskich uczelni.
To już druga edycja rankingu. Celem badania było stworzenie źródła wiedzy o preferencjach, potrzebach i oczekiwaniach maturzystów, studentów i absolwentów. Jak mówią pomysłodawcy inicjatywy, zależało im na „rankingu odmiennym od wszystkich innych, uwzględniającym preferencję, oczekiwania oraz potrzeby przyszłych, obecnych i niedawnych studentów. Badania pozwalają również poznać współczesnego maturzystę.
Kryteria, jakie brano pod uwagę przy tworzeniu rankingu to miedzy innymi ocena wykładowców pod względem przygotowania merytorycznego, praktycznego, obiektywności i relacji ze studentami. Badano również ogólną atrakcyjność kierunków, zgodność z zainteresowaniami oraz szansami na rynku pracy, a także reputację uczelni wśród pracodawców. Ważnym aspektem okazuje się również elastyczność studiów oraz współpraca uczelni z rynkiem Pracy, a także infrastruktura i wykorzystanie nowych technologii. W badaniu wykazano, że nowoczesne wyposażenie uczelni, baza i standard akademików oraz profesjonalne zaplecze sportowe stanowią wizytówkę uczelni, pełniąc rolę nie tylko wizerunkową.
Wyniki tegorocznego badania dają obraz maturzysty ambitnego, wiedzącego czego chce i świadomie planującego swoją przyszłość. Decyzje, jakie podejmuje są celowe i przemyślane. Młode pokolenie mając świadomość rządzących światem zmian, jakie obserwują na własne oczy, zachowuje dystans do autorytetów budowanych na tradycji, długoletniości. Ważnym aspektem życia studenckiego decydującym o wyborze uczelni okazują się również imprezy, takie jak otrzęsiny, połowinki, juwenalia, ale także spontaniczne zabawy w domach studenckich.
Wyższa Szkoła Logistyki uplasowała się na pozycji ósmej zdobywając 4,5 punktów na 5 możliwych. Wśród uczelni niepaństwowych najlepsza okazała się Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, mająca na swoim koncie 4,7 punktów. Tyle samo punktów zebrała Akademia Muzyczna w Bydgoszczy zwyciężając tym samym w rankingu uczelni publicznych.
W stosunku do badań przeprowadzonych w ubiegłym roku ponad dwukrotnie wzrosło zainteresowanie uczelniami niepublicznymi - zainteresowanych jest nimi 73% tegorocznych maturzystów. Większość z nich zamierza aplikować na 2 spośród prywatnych szkół wyższych. Uczelnie niepubliczne z wielu względów stanowią w ostatnich latach alternatywę dla szkół publicznych: są nowoczesne, zatrudniają wykładowców z uczelni państwowych, a z racji komercyjnego podejścia do studentów dbają o nich jak o klienta.
Pierwsza dziesiątka uczelni państwowych
Pierwsza dziesiatka uczelni niepublicznych