14 maja rozpoczęło się największe w Polsce i drugie w Europie spotkanie branży logistycznej – Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS, organizowany przez Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.
Przedstawiciele współorganizującej Kongres, Wyższej Szkoły Logistyki obecni byli podczas wszystkich najważniejszych wydarzeń tego dnia, podkreślając nierozerwalny związek nauki z biznesem.
Spotkanie przedsiębiorstw logistycznych i instytucji, działających na rzecz rozwoju logistyki i e-gospodarki w Polsce przebiega w tym roku pod hasłem „Komunikacja w łańcuchach dostaw”.
Nowe znaczenie komunikacji wewnątrz jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż ma nadać powołanie Polskiej Logistycznej Platformy Technologicznej. Jest to inicjatywa Instytutu Logistyki i Magazynowania, która ma na celu integrowanie dążeń nauki i biznesu, wymianę doświadczeń, transfer wiedzy i dobrych praktyk pomiędzy przedsiębiorstwami, instytucjami naukowymi i jednostkami badawczymi. Platforma otwiera możliwość dialogu, przez co inspiruje do tworzenia i wdrażania innowacyjnych rozwiązań czy inicjowania zmian legislacyjnych.
Istotne miejsce nauki w procesie wymiany wiedzy i wdrażania innowacji podkreśla przystąpienie Wyższej Szkoły Logistyki do Polskiej Logistycznej Platformy Technologicznej, które symbolicznym podpisem potwierdził Rektor WSL prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski dr h.c. W gronie inicjatorów Platformy znalazło się ponadto ok. 50 przedstawicieli przedsiębiorstw i instytucji.
Wśród gości i prelegentów tegorocznego Kongresu znajdują się takie sławy jak Jos Marinus – Prezydent Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA), Hans Christian Pfohlm– guru europejskiej logistyki, Steve Bratt – jeden z twórców Internetu, Witold Skowroński - specjalista od komunikacji międzynarodowej. Swoje rozwiązania prezentować będą liderzy rynku logistycznego m.in. Dachser, DB Schenker, Quantum Software, STILL, Promag, DataConsult. Polski Kongres Logistyczny potrwa do 16 maja 2014 r.
Więcej o Kongresie: www.logistics.pl