Dlaczego warto korzystać z analizy benchmarkingowej? W jaki sposób zdobyć międzynarodowy dyplom? Czy można zmieścić paletę w jednej ręce? 25 października uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Szczecina uzyskali odpowiedź na te pytania, na spotkaniu zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki – w ramach innowacyjnego projektu współpracy WSL ze szkołami średnimi z obszaru całej Polski.
Gości przywitał Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. W swoim wykładzie opowiedział o najistotniejszych sprawach dotyczących warunków studiowania oraz przybliżył historię powstania uczelni. Po quizie z wiadomości związanych z WSL – dwóch wygranych młodych logistyków pojedzie do Szczecina z drobnym upominkiem – „mini paletą”.
W drugiej części spotkania Joanna Lewandowska – pracownik Katedry Zarządzania Sieciami Logistycznymi Wyższej Szkoły Logistyki, pozwoliła słuchaczom poczuć się jak na prawdziwym wykładzie prezentując narzędzia i techniki stosowane w benchamarkingu.
Po krótkiej przerwie uczestnikom przedstawił się Artur Olejniczak – absolwent Wyższej Szkoły Logistyki, pracownik Instytutu Logistyki i Magazynowania. W swojej prezentacji pt. „Logistyka w Formule I” ukazał w liczbach wielkość przedsięwzięcia oraz problemy logistyczne, związane z przygotowaniem imprezy motoryzacyjnej.
Na koniec spotkania Beata Strabel – specjalista ds. PR, koordynator wycieczki w Wyższej Szkole Logistyki – zaprowadziła uczestników spotkania do laboratorium RFID. W pracowni uczniowie zobaczyli jak działa innowacyjny system identyfikacji radiowej.
- Po części merytorycznej wybrałam się razem z grupą ze Szczecina do firmy Mandersloot w Komornikach. Mogliśmy razem zobaczyć jak wygląda magazyn wysokiego składowania oraz specjalistyczną flotę transportową – mówi Beata Strabel. Bardzo mile wspominam uczestników spotkania. Wiem, że wiele osób bierze w tym roku udział w olimpiadzie. Trzymam kciuki za dobre wyniki! – dodaje.