Wykorzystywany przez tysiące firm na całym świecie, dostępny w trzydziestu pięciu językach. Z nowym systemem iScala pracują już studenci Wyższej Szkoły Logistyki. Program pomoże im stać się profesjonalnymi logistykami. Ogromna liczba języków obcych, w których mogą uczyć się studenci WSL, to oczywiście nie jedyna zaleta nowego oprogramowania. Od bieżącego roku akademickiego Wyższa Szkoła Logistyki wykorzystuje w celach dydaktycznych system iScala. System ten należy do najbardziej zaawansowanych funkcjonalnie systemów klasy MRP II (Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa). Służy do zarządzania produkcją, dystrybucją i kosztami. Dzięki niemu wiele pojęć, z jakimi studenci zapoznają się na wykładach, zyskuje wymiar praktyczny. Zagadnienia omawiane są bowiem w profesjonalnym systemie odzwierciedlającym rzeczywiste środowisko przedsiębiorstwa.
Paweł Fajfer z Katedry Informacji Logistycznej i Informatyki w WSL widzi wymierne korzyści dla przyszłych absolwentów: „Nasi studenci poznają nie tylko ogromną funkcjonalność iScali, ale przede wszystkim zdobędą podstawy z zakresu użytkowania systemu tej klasy. Będzie to dużym atutem podczas rozmowy kwalifikacyjnej z przyszłym pracodawcą – ocenia”.
W bazie danych znajduje się ponad osiemdziesiąt wirtualnych firm. System posiada narzędzia służące do wymiany danych pomiędzy nimi za pośrednictwem Internetu. Studenci podzieleni na grupy opracowują i wdrażają wszystkie etapy potrzebne do obsłużenia realizacji zamówienia sprzedaży. To głównie z tymi procesami zetkną się w czasie swojej przyszłej pracy zawodowej. Tym samym absolwenci WSL już w czasie studiów poznają kluczowe pojęcia stanowiące codzienność przedsiębiorstw produkcyjnych. Program iScala przygotuje ich nie tylko do pracy z tym systemem, ale również do obsługi jakiegokolwiek innego systemu, na którym codziennie pracują logistycy na całym świecie.
„Dokonując wyboru systemu władze uczelni zwracały szczególną uwagę na to, aby spełniał on międzynarodowe standardy – mówi rzecznik prasowy WSL Wojciech Zalewski. - Równie ważne było to, iż wraz z licencjami uczelnia otrzymała materiały edukacyjne, podręczniki użytkownika, szkolenia oraz wsparcie serwisowe”.
Wyższa Szkoła Logistyki to jedna z zaledwie kilku uczelni w Polsce, które wdrożyły dotychczas ten nowoczesny system. Na całym świecie z iScali korzysta ponad 4000 firm, w Polsce blisko 250 (m.in. Electrolux, Scania oraz Kotlin).