Nowa inwestycja Grupy Raben w Szczecinie

Wrzesień rozpoczął się bardzo intensywnie dla pracowników Raben Polska i Fresh Logistics. 6 września miało miejsce uroczyste otwarcie nowego centrum logistycznego w Szczecinie. Pięć dni później nową placówkę otwarto także w Lublinie. Łącznie w obu lokalizacjach pracuje ponad 180 osób.

Powiększony oddział na południu Polski to: trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni ponad 1 500 m2, hala magazynowo-tranzytowa o powierzchni ponad 18 000 m2, niemal 18 000 m2 powierzchni dróg głównych, parkingów dla TIR i placów manewrowych, ponad 1000 m2 powierzchni chodników, parkingów i placów manewrowych dla samochodów osobowych oraz ponad 7000 m2 powierzchni zieleni oraz nowoczesna pompownia wody do celów przeciwpożarowych, zapewniająca wysoki standard bezpieczeństwa pożarowego.

Grupa Raben działała na terenie Lublina od 1998 roku. Dotychczasowy oddział został powiększony o 2000 mhali tranzytowej oraz ponad 14 000 mhali wysokiego składowania. Nowy obiekt oznacza pojawienie się usług, które do tej pory nie były świadczone przez Grupę Raben w Lublinie, m.in. obsługi produktów wymagających kontrolowanej temperatury od +2 do +6 stopni C.

„Grupa Raben posiada ponad 130 oddziałów w 10. krajach Europy. Położenie Lublina w pobliżu granic z Białorusią, Ukrainą i Słowacją oraz u zbiegu głównych dróg, tj. części międzynarodowej drogi Berlin - Warszawa - Kijów czy planowanej trasy tzw. Via Carpathia, daje możliwości realizacji projektów typu cross-border. Z tej przyczyny Lublin stanowi ważny punkt na logistycznej mapie Polski” - komentuje Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

„Cieszę się, że władze Grupy Raben podjęły decyzję o rozwoju firmy w Lublinie. Widzimy ogromny potencjał dla branży transportowo-logistycznej w mieście, dlatego dążymy do sukcesywnej modernizacji traktów istotnych dla branży. Przykładem może być ulica Mełgiewska, prowadząca do obwodnicy i Portu Lotniczego. Tereny wokół niej są doskonałą lokalizacją dla działalności logistycznej, zaś modernizacja jeszcze bardziej zaktywizowała gospodarczo przylegający do niej obszar” - mówił Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

„W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy znaczny wzrost aktywności przedsiębiorców z regionu lubelskiego, która przełożyła się na zwiększony popyt na nowoczesny i dobry jakościowo serwis dystrybucji. Otrzymujemy również wiele zapytań dotyczących magazynowania oraz usług dodatkowych, takich jak konfekcjonowanie, przepakowywanie oraz przygotowywanie zestawów promocyjnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów podjęliśmy decyzję o wybudowaniu magazynu wysokiego składu. Grupa Raben realizuje nowe inwestycje, wyróżniające się jakością
i nowoczesnymi rozwiązaniami, by zoptymalizować procesy. Za ich sprawą mamy możliwość szybszego realizowania przeładunków, zmniejszenia ryzyka uszkodzeń oraz jeszcze lepszej kontroli towarów, co zapewnia bezpieczeństwo produktów naszych Klientów oraz buduje ich przewagę konkurencyjną” - komentuje Janusz Anioł, Dyrektor Generalny Raben Polska.

Placówka w Szczecinie posiada natomiast trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 715 m², halę magazynowo-tranzytową o powierzchni blisko 3 885 m², ponad 7 000 m² powierzchni dróg głównych, parkingów dla TIR i ramp rozładowczych, niemal 2 000 m² powierzchni utwardzenia betonowego przed dokami w hali tranzytowej, a także więcej niż 1 000 m² powierzchni miejsc postojowych dla samochodów osobowych i chodników.

Grupa Raben pierwszą swoją szczecińską placówkę uruchomiła w 1999 roku. W nowym oddziale firmy Grupy Raben świadczą usługi międzynarodowego i krajowego transportu drogowego, zarówno całopojazdowego, jak i obejmującego pojedyncze przesyłki paletowe, także dla produktów wymagających kontrolowanej temperatury od +2 do +6 stopni Celsjusza. Ponadto w ofercie znajduje się logistyka kontraktowa oraz rozładunki i załadunki kontenerów morskich.

„Niezwykle ucieszył mnie wybór naszego miasta na lokalizację centrum logistycznego Grupy Raben. Szczecin jest doskonale skomunikowany ze stolicami sąsiednich krajów, posiadamy dobrze przygotowaną kadrę. Jestem przekonany, iż ta decyzja szybko przyniesie wymierne efekty zarówno dla firmy, jak i dla naszego miasta. Serdecznie gratuluję Zarządowi Spółki i życzę wielu sukcesów”- podsumował Prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

„W rejonie szczecińskim zauważalny jest wzrost aktywności gospodarczej, który wynika z bliskości niemieckiej granicy oraz Skandynawii. Z tej przyczyny koniecznością staje się rozwijanie oddziału spedycyjnego w Szczecinie, by obsługiwać przesyłki pochodzące z województwa zachodniopomorskiego. Wiele firm logistycznych, nie tylko z Polski, ale również z Europy Zachodniej, otwiera tu swoje filie, by świadczyć usługi magazynowe. Jednak to my możemy poszczycić się najnowocześniejszym obiektem w regionie. Jego innowacyjność przekłada się bezpośrednio jakość usług oraz na korzyści dla Klientów, bowiem optymalizuje procesy i zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo towarów” - komentuje Janusz Anioł, Dyrektor Generalny Raben Polska.

„Troska o zadowolenie Klienta z poziomu świadczonych usług wpisuje się w strategię Grupy Raben. Nowy obiekt potwierdza naszą wiarygodność na lokalnym rynku, umożliwia realizację zleceń w bardziej komfortowych warunkach, przy zachowaniu europejskich standardów jakości i bezpieczeństwa. To dla nas także niewątpliwie szansa na bardziej efektywne działanie i dalszy rozwój. Koncentrujemy się na wykorzystaniu atutów naszej lokalizacji, dobrej komunikacji w kraju oraz sąsiedztwa z Zachodem” - dodaje Jacek Wojciechowski, Kierownik Oddziału w spółce Raben Polska.

Wróć

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Ustawienia