files/aktualnosci/controling.jpgWyższa Szkoła Logistyki wydała kolejny podręcznik - "Controlling w logistyce" autorstwa dr inż. Bogusława Śliwczyńskiego. Celem książki jest zapoznanie czytelnika z zagadnieniami controllingu logistyki (oraz szerzej controllingu operacyjnego) w przedsiębiorstwie i jego łańcuchach dostaw.

Wiele zagadnień ujętych w podręczniku jest popartych przykładami oraz obliczeniami rachunkowymi, co powinno znacznie ułatwić zrozumienie i utrwalenie poszczególnych partii materiału. Książka ma zadanie pokazać, jak celowo i skutecznie można wykorzystać zasady i narzędzia controllingu logistyki w realizacji strategii przedsiębiorstwa.

W pięciu rozdziałach autor omawia następujące zagadnienia:

  • Istota controllingu w zarządzaniu logistyką przedsiębiorstwa
  • Controlling logistyki w zarządzaniu operacyjnym
  • Zarządzanie kosztami logistyki
  • Instrumenty controllingu logistyki
  • Organizacja systemu informacyjnego controllingu logistyki.

Podręcznik jest adresowany do studentów uczelni ekonomicznych i technicznych - zarówno studiów licencjackich, jak i magisterskich czy podyplomowych. Książka może być także przydatna dla kadry kierowniczej przedsiębiorstw, poszukującej sposobów efektywnego zarządzania procesami gospodarczymi i wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa, otrzymując wynikową redukcję kosztów operacyjnych i wzrost rentowności zarówno majątku jak i kapitału.

Cena książki - 35 zł. ZAMÓWIENIE

Dr inż. Bogusław Śliwczyński
Od prawie 15 lat zajmuje się problematyką strategii i controllingu operacyjnego, analizy, optymalizacji i przebudowy procesów gospodarczych w przedsiębiorstwach. Działalność naukowo-badwaczą, konsultacyjną i wdrożeniową realizuje głównie w obszarach zaopatrzenia, produkcji, magazynowania, transportu i spedycji, dystrybucji i sprzedaży, obsługi klienta i kooperacji przedsiębiorstw w łańcuchach dostaw. Wykładowca wielu uczelni wyższych w Polsce. Pełnomocnik Dyrektora Instytutu Logistyki i Magazynowania ds. Gospodarki Elektronicznej oraz kierownik Katedry Informacji Logistycznej i Informatyki Wyższej Szkoły Logistyki (WSL). Ekspert i współpracownik Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Obrony Narodowej. Przedstawiciel Polski z ramienia Ministerstwa Gospodarki w Radzie e-biznesu przy Komisji Europejskiej. Przewodniczący Komitetu Racjonalizacji Procedur Biznesowych Krajowej Izby Gospodarczej. Współpracownik i konsultant Europejskiego Systemu Certyfikacji Logistyków w Polsce.

Wróć