LOGiDEAS bez tajemnic

W marcu odbędzie się pierwsza edycja konferencji LOGiDEAS, która zastąpi cykl „Logistyka miejska”. O genezę zmian i nowości zapytaliśmy członków Studenckiego Naukowego Koła Logistyki CorLog.

Skąd potrzeba zmiany?
W zeszłym roku organizowaliśmy jubileuszową X edycję konferencji z cyklu „Logistyka Miejska”. Uznaliśmy, że to dobry moment, aby zmienić tematykę. Potrzeba ta wynika z faktu, że tematy referatów przygotowanych przez studentów zaczynały się powtarzać,  coraz trudniej było znaleźć praktyków, którzy powiedzą coś „nowego” o logistyce miejskiej.  Myślę, że przez minione 10 lat wyczerpaliśmy już pulę tematów związanych z tą sferą logistyki. Nie chcielibyśmy dublować wystąpień czy zajęć (wizyt studyjnych oraz gry miejskiej) organizowanych podczas drugiego dnia konferencji.

Co wyróżnia LOGiDEAS?
LOGiDEAS to nie jednorazowe wydarzenie w postaci konferencji. Pod tym hasłem rozumiemy zarówno organizowaną corocznie konferencję dla studenckich kół naukowych z całej Polski, jak i cykl warsztatów i szkoleń dla członków naszego koła oraz szereg wyjazdów studyjnych, które mają na celu podnoszenie kwalifikacji przyszłych logistyków. Zasięgu LOGiDEAS nie chcemy ograniczać tylko i wyłącznie do naszego koła naukowego czy też społeczności studenckiej. Chcemy do tego przedsięwzięcia  zaprosić również  uczniów szkół średnich, bo to oni w najbliższej przyszłości  jako członkowie kół naukowych będą kontynuować nasze działania.

Czego nowego możemy się spodziewać podczas konferencji LOGiDEAS?
Niezmieniona pozostanie formuła wydarzenia. Jak co roku grono młodych, żądnych wiedzy adeptów logistyki spotka się w murach Wyższej Szkoły Logistyki na dwudniowej konferencji. Podczas pierwszego dnia studenci oraz przedstawiciele biznesu wystąpią ze swoimi autorskimi referatami. I tu pierwsza zmiana - nowy temat. Tegoroczne wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem „Jutro zaczyna się dziś. Logistyka przyszłości”.  Kolejna zmiana czeka nas drugiego dnia. W tym roku uczestnikom konferencji zaproponujemy udział w warsztatach prowadzonych przez praktyków z branży TSL. Uczestnicy  sami zdecydują, w jakich zajęciach wezmą udział, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i preferencjami.  Do wyboru będzie kilka warsztatów, tak aby każdy mógł znaleźć „coś dla siebie”, jednakże każdy z nich odnosił się będzie do tematyki wydarzenia. Po konferencji wydana zostanie publikacja w formie książkowej, zawierająca referaty przygotowane przez członków studenckich kół naukowych z całego kraju.

Czy LOGiDEAS to jedyna tegoroczna nowość?
Nie chcemy zdradzać wszystkich szczegółów, ale już teraz możemy powiedzieć, że LOGiDEAS to na pewno nie jedyna tegoroczna zmiana. W tym roku akademickim SNKL Corlog po raz pierwszy nawiązało współpracę z partnerem strategicznym, którym została firma GLS Poland Sp. z o.o.  Niesie to za sobą wiele korzyści zarówno dla członków koła, jak i uczestników konferencji.

Ponadto uruchomiliśmy  stronę internetową, na której na bieżąco informujemy o naszych działaniach, a także udostępniamy  wszelkie aktualności dotyczące organizowanej przez Corlog konferencji. Poza tym opracowaliśmy kalendarz wydarzeń logistycznych organizowanych przez studenckie koła naukowe z całej Polski w roku akademickim 2014/2015, który udostępniliśmy na naszej stronie internetowej pod adresem www.corlog.wsl.com.pl. Kalendarz jest na bieżąco aktualizowany, więc organizacje zainteresowane zamieszczeniem informacji o przygotowywanych wydarzeniach zapraszamy do kontaktu.
Zdradzę jeszcze tylko, że pracujemy nad nowym logo dla Studenckiego Naukowego Koła Logistyki CorLog, które niebawem zaprezentujemy.
 

Wróć

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Ustawienia