Cebit_messe_2013

5 marca 2013 w Hanowerze rozpoczynają się jedne z największych targów technologicznych na świecie – CEBIT 2013. Polska jest partnerem tegorocznej edycji targów. Instytut Logistyki i Magazynowania - partner merytoryczny Wyższej Szkoły Logistyki, zaprezentuje między innymi projekt „Mobilny Konsument”.

Technologie mobilne, Big Data oraz Internet Produktów stanowią główne nurty tematyczne na targach CEBIT 2013, na których będzie się prezentować 4100 wystawców z 70 państw. Jednym z polskich przedstawicieli na CEBIT 2013 jest Instytut Logistyki i Magazynowania – wiodący instytut badawczy działający w obszarze logistyki i gospodarki elektronicznej. Wpisując się w wyżej wymienioną tematykę instytut zaprezentuje projekt „Mobilny Konsument”.

W ramach przeprowadzonego projektu użytkownicy smartfonów mogli odwiedzić wirtualny sklep na przestanku, skanować kody produktów z wirtualnych półek umieszczonych na plakacie, płacić za zakupy poprzez aplikację mobilną i otrzymywać zamówienie do domu. Istotną rolę w projekcie odgrywa w aplikacja RockPay. To dzięki niej możliwe jest nie tylko skompletowanie listy zakupów, ale przeprowadzenie całego procesu płatności z poziomu telefonu komórkowego. Projekt udowadnia, że takie zakupy są bardzo łatwe, szybkie, wygodne i co najważniejsze bezpieczne.

Targi CEBIT to miejsce spotkań pasjonatów technologii z całego świata, którzy będą mieli okazje zapoznać się z aktualnymi trendami i nowymi produktami. Goście obecni na targach CEBIT 2013 będą mieli okazję na stoisku Instytutu Logistyki i Magazynowania osobiście wziąć udział w doświadczeniu mobilnych zakupów.

Targi CEBIT 2013 odbywają się w Hanowerze w dniach 5-9 marca 2013. Stoisko Instytutu Logistyki i Magazynowania o numerze B54 mieści się w hali 9.

Instytut Logistyki i Magazynowania, GS1 Polska

Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw. Pełni rolę organizacji krajowej GS1 skupiającej w Polsce ponad 19 tysięcy przedsiębiorstw. Wdraża do praktyki gospodarczej globalne standardy GS1, obejmujące kody kreskowe, elektroniczną komunikację, globalną synchronizację danych i elektroniczny kod produktu. Instytut jest wykonawcą projektów rządowych związanych z rozwojem handlu elektronicznego i e-administracji w Polsce. Aktywnie działa w europejskiej przestrzeni badawczej będąc koordynatorem i partnerem projektów z zakresu ICT i logistyki.

Wróć