W poniedziałek, 28 października odbyło się BE CREATIVE Day. Było to spotkanie inaugurujące działalność Programu Edukacyjnego Uwolnij Kreatywność w ramach projektu Biznes dla Edukacji, który realizowany jest w Wyższej Szkole Logistyki oraz na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Organizatorami Programu są Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości przy udzialefirmy DPD Polska.
Spotkanie było podzielone na dwie części, konferencyjną oraz warsztatową. Pierwszą część rozpoczęła Pani Iwona Korolczuk – Menedżer projektu Uwolnij kreatywność, która po przywitaniu zgromadzonych, przedstawiła organizatorów oraz założenia projektu, a następnie przybliżyła plan spotkań oraz cykl warsztatów, jaki będzie miał miejsce w Wyższej Szkole Logistyki, a także w oddziałach DPD Polska.
Następnie głos zabrał Pan Krzysztof Porębski – Dyrektor ds. Rozwoju Procesów Operacyjnych i Sieci, Członek Zarządu DPD Polska, który opowiedział uczestnikom o firmie DPD Polska oraz zaprezentował krótki film o dumie firmy – Nowoczesnej Centralnej Sortowni w Strykowie, do której w ramach projektu zaplanowane są wycieczki dla studentów.
Ostatnim prelegentem w pierwszej części spotkania była P. Anna Iskra – Starszy Regionalny Specjalista ds. Rozwoju Pracowników DPD Polska, której wystąpienie dotyczyło najważniejszych, zdaniem pracodawców z branży TSL, sposobów na ich rozwijanie i bycie dostrzeżonym na rynku pracy, co jest jednym z głównych problemów poruszanych w ramach Programu.
W przerwie między zajęciami studenci mieli okazję do uwalniania swojej kreatywności poprzez konkurs na budowanie najwyższej wieży z kartek papieru. Był to zarazem wstęp do części warsztatowej, która rozpoczęła się od wystąpienia Pani Anny Franczak – Specjalisty ds. Rekrutacji i Rozwoju DPD Polska, która przeprowadziła warsztat dotyczący kompetencji miękkich. Pani Anna przedstawiła metodę Kapeluszy Myślowych Edwarda de Bono, a następnie wraz ze studentami stworzyła mapę myśli.
Kolejnym elementem tejczęści było case study, które przeprowadził Pan Robert Szymański – Kierownik ds. projektów logistycznych DPD Polska. Pan Robert zapoznał uczestników warsztatu z diagramem Ishikawy, a następnie przedstawił problematykę zadania case study, z którym zmierzyli się studenci. Warto wspomnieć, że takie samo zadanierozwiązywali kilka miesięcy wcześniej pracownicy wyższego szczebla firmy DPD Polska, w ramach wewnętrznego cyklu szkoleń – Akademia wiedzy oraz, że osiągnięte przez studentów Wyższej Szkoły Logistyki wyniki i wnioski były zbliżone.
Dzień Kreatywności był solidną porcją wiedzy oraz zabawy, wszyscy uczestnicy ze spotkania wyszli z nagrodami oraz uśmiechem na twarzach. Nie pozostaje nic innego, jak zaprosić wszystkich studentów na pierwszy z cyklu warsztatów w ramach projektu Uwolnij kreatywność, który w Wyższej Szkole Logistyki odbędzie się 29 listopada br., podczas którego problem Ochrony Danych Osobowych poruszy P. Wojciech Knap – Administrator Bezpieczeństwa Informacji DPD Polska.
Zapisy na warsztat oraz wszelkie informacje znajdują się na oficjalnej stronie projektu: www.uwolnijkreatywnosc.pl
Opracował: Konrad Starczyński, student WSL, Ambasador projektu Uwolnij Kreatywność