GLS Day

Dnia 26 maja 2015 roku z gościnną wizytą w murach Wyższej Szkoły Logistyki wystąpił partner Studenckiego Naukowego Koła Logistyki CORLOG, firma GLS. Przeprowadzone warsztaty organizowane były we współpracy z Biurem Praktyk i Karier Zawodowych Wyższej Szkoły Logistyki.

Wydarzenie przebiegało dwufazowo. Pierwsza część prowadzona przez Łukasza Markiewicza Kierownika Oddziału GLS w Poznaniu, dotyczyła procesów logistycznych zachodzących w przedsiębiorstwie. Poza przedstawieniem historii firmy i drogi jaką pokonuje paczka od przyjęcia zlecenia do dostarczenia do rąk odbiorcy, podzielił się on z uczestnikami cennymi praktycznymi obserwacjami wynikającymi z doświadczeń zdobytych w Oddziale. Studenci mieli również okazję wykazać się swoimi umiejętnościami, rozwiązując case study. W zadaniu należało zmierzyć się z uruchomieniem własnej firmy kurierskiej, uwzględniając szereg czynników.

Druga część warsztatu prowadzona przez Katarzynę Zabłocką oraz Karolinę Plucińską dotyczyła rekrutacji  pracowników za pomocą interesującej metody jaką jest Assessment Center. Studenci dowiedzieli się, jakie rodzaje zadań najczęściej stosuje się w tej formie naboru, a także rozwiązali samodzielnie zaproponowany przypadek. Jak się okazało, na pozór łatwe zadanie kryło wiele cennych informacji o uczestnikach.

Studenckie Naukowe Koło Logistyki CORLOG to organizacja studencka działająca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu od 2003 r. Jego członkami są studenci oraz absolwenci tejże uczelni. Obszary działalności koła to zarządzanie logistyczne, elektroniczna gospodarka, magazynowanie, zapasy, transport, zarządzanie łańcuchem dostaw, efektywna obsługa klienta ECR. CORLOG corocznie organizuje konferencję logistyczną dla studenckich kół naukowych z całej Polski. Patronat nad działalnością SNKL CORLOG w roku akademickim 2014/2015 objęła firma GLS Poland Sp. z o.o.

 

 

Opracowanie: Anna Dubińska

Wróć