11 kwietnia 2012 r. zorganizowano I Dzień Logistyki w Zespole Szkół Przyrodniczo – Politechnicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Marszewie koło Pleszewa. W programie dwa wystąpienia miał Rzecznik Prasowy WSL Wojciech Zalewski.
Dzień Logistyki rozpoczął się o godz. 9.00 w szkolnej auli widowiskowej prezentacją kierunku technik logistyk, przygotowaną przez uczniów ZSP-P CKU z Marszewa. Uczniowie wskazywali na atrakcyjność tego zawodu oraz szczegółowo omawiali możliwości kształcenia w logistyce, ofertowane przez szkołę. Następnie wykład pt. „Kompetencje i potencjał” miał przedstawiciel Naszej Uczelni, Wojciech Zalewski. Rzecznik WSL wskazywał na powszechność kształcenia na kierunku logistyk w obecnych czasach: „Uczelnie masowo kształcą w logistyce, gdyż jest to kierunek i modny i atrakcyjny rynkowo. Należy jednak dokładnie sprawdzić co się kryje pod otoczką dobrze opakowanej promocji kierunku, bo nie zawsze atrakcyjny opis ma pokrycie w jakości kształcenia. Wyższa Szkoła Logistyki jest pierwszą w Polsce uczelnią logistyczną, z zapleczem Instytutu Logistyki i Magazynowania. Takiego potencjału nie ma żadna inna uczelnia w Polsce. My nie powołujemy kierunków pod wpływem atrakcyjności rynkowej, od początku specjalizujemy się w logistyce i robimy to najlepiej, co z dumą mogę dziś przyznać prezentując kariery naszych absolwentów!”. Wojciech Zalewski omówił projekty realizowane przez Instytut Logistyki i Magazynowania oraz WSL. Pokazał 200 partnerów w całej Europie oraz umowy z największymi firmami logistycznymi w Polsce. Prezentował także projekty, z którymi na co dzień ma kontakt każdy z nas, nie zdając sobie sprawy z tego, że to efekt pracy ILiM oraz WSL, takimi jak: kody kreskowe na produktach, technologia RFID, bezpieczne zakupy w Internecie czy ułatwienie w kontaktach z urzędami. Po wykładzie dotyczącym potencjału, rzecznik WSL zaprezentował ofertę edukacyjną poznańskiej uczelni. Szczegółowo omówił studia logistyczne. „Poznań jest zaledwie niecałe 100 km stąd. Macie szczęście, że tak dobra uczelnia jest tak blisko i koszty studiowania w niej są relatywnie niskie w porównaniu z możliwościami, jakie mają uczniowie z innych zakątków Polski” – mówił do uczniów.
Tuż po wykładach Wojciecha Zalewskiego doszło do uroczystego podpisania porozumienia pomiędzy szkołą z Marszewa, a Wyższą Szkołą Logistyki, po którym uczestnicy mogli odprężyć się podczas oglądania występów szkolnego kabaretu oraz zespołu muzycznego.
Organizatorom przedsięwzięcia gorąco gratulujemy doskonałej organizacji i do zobaczenia w przyszłym roku, podczas kolejnej edycji Dnia Logistyki!