W firmie Kuehne+Nagel, 30% pracowników działów operacyjnych z wyższym wykształceniem to absolwenci i studenci Wyższej Szkoły Logistyki. Ceni się tu nie tylko ich solidną wiedzę, ale także zaangażowanie i prawdziwą pasję.
Kształcenie praktyczne – to oprócz dbałości o jakość wiedzy, nadrzędny cel Wyższej Szkoły Logistyki. Realizacja tego celu to po pierwsze - budowanie trwałych, dobrych relacji z przedsiębiorcami, a po drugie - wspieranie i motywowanie studentów do podejmowania praktyk i zdobywania zawodowego doświadczenia już od pierwszych miesięcy nauki.
Dzięki programowi partnerskiej współpracy z pracodawcami, który WSL od lat realizuje, globalny operator logistyczny Kuehne+Nagel, bierze aktywny udział w procesie praktycznego kształcenia studentów. Przynosi to wymierne korzyści obu partnerom. Kuehne+Nagel w Polsce zatrudnia ok. 1800 osób, w swoje szeregi chętnie przyjmuje tych najlepszych z dyplomem WSL.
Zatrudnienie na stanowisku specjalisty w międzynarodowej
firmie to szczęśliwy finał, zwrot inwestycji, które podejmuje i student, i
pracodawca. Początek drogi do kariery w logistyce to najczęściej udział w praktykach i stażach studenckich, na które Kuehne+Nagel
regularnie rekrutuje studentów WSL. To także odkrywanie i realizowanie swojej
logistycznej pasji. Menedżerowie Kuehne+Nagel kilka razy w ciągu roku goszczą
na różnego rodzaju konferencjach i spotkaniach ze studentami i uczniami szkół średnich. Dzielą się ekspercką
wiedzą
i doświadczeniem, swą obecnością podnosząc merytoryczną wartość wykładów czy
warsztatów.
Bezpośredni kontakt studenta czy ucznia szkoły średniej z potencjalnym pracodawcą pozwala lepiej planować dalsze decyzje zawodowe i edukacyjne. Do oczekiwań przedsiębiorców w WSL dostosowuje się także programy kształcenia. Kuehne+Nagel jasno definiuje, jakich kompetencji i umiejętności wymaga od absolwenta-kandydata, jest cennym źródłem informacji o światowych trendach w branży logistycznej, dostarcza materiały dydaktyczne, przez to realnie wpływa na proces edukacyjny.
Wyższa Szkoła Logistyki dba także o jakość kształcenia logistycznego na poziomie średnim i do tego wsparcia zachęca firmy partnerskie. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to swego rodzaju program rozwoju talentów. Dla pasjonatów logistyki, którzy odnoszą w tym turnieju sukcesy, Kuehne+Nagel funduje nagrody. Wielu z nich, dzięki swej aktywności, wytrwałości i ponadprzeciętnej wiedzy może z pewnością liczyć na przyjęcie na praktyki lub staż.
Jeśli zdecydują się na studia w WSL, maja szansę w przyszłości dołączyć do grona specjalistów Kuehne+Nagel. Obecnie, wśród pracowników operacyjnych z wyższym wykształceniem w działach spedycji drogowej, morskiej i lotniczej oraz w logistyce kontraktowej aż 30% to osoby z dyplomem Wyższej Szkoły Logistyki.
„Uczelnia stymuluje młodych ludzi do zdobywania nowych umiejętności i wiedzy oraz kształtuje ich proaktywną postawę – mówi Anita Koralewska-Ratajczak, HR Manager Kuehne+Nagel. Są to kluczowe kompetencje, dzięki którym można zaistnieć na dzisiejszym rynku pracy. Kuehne+Nagel stwarza młodym ludziom szansę rozwoju zawodowego, zyskuje zmotywowanych pracowników dla których logistyka to pasja i wyzwanie.”
Współpraca WSL z firmą Kuehne+Nagel to modelowy przykład partnerstwa nauki z biznesem – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Dzięki takim relacjom, dostarczamy największym pracodawcom logistycznym, takim jak Kuehne+Nagel, świetnie przygotowanych pracowników, realizujemy tym samym misję Uczelni - kształcimy praktycznie. Dzięki temu, nasi absolwenci mają większe szanse na znalezienie dobrej pracy, zgodnej z ukończonym kierunkiem studiów.
Partnerstwo nauki z biznesem realizuje się w Wyższej Szkole Logistyki na
wielu płaszczyznach. Udział pracodawców w procesie kształcenia - konsultowanie
programów nauczania, angażowanie praktyków w prowadzenie zajęć ze studentami
czy wspieranie rozwoju młodych talentów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to inicjatywy, które zgromadziły wokół
WSL już ponad 30 współpracujących przedsiębiorstw.