10 jubileuszowa edycja Olimpiady


Patronat Honorowy 10 edycji: Minister Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji

MEN

ORE

Patronat Merytoryczny: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

ILiM

PTL

Patronat Merytoryczny i Sponsor Strategiczny: GS1 Polska

GS1 Polska

 

 

Olimpijczycy czekają na wyniki

IX OOL
Zdjęcie dzięki uprzejmości CKZiU Sulechów

Pierwszy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej już za nami. Zgłosiło się do niego 8700 uczniów z 284 szkół w Polsce. Wyniki już wkrótce – 27 października 2017 roku.

Odpowiedzi do testu I etapu 10 edycji OOL

Armia uczestników tegorocznej olimpiady dołączyła do ponad 52 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w dziewięciu poprzednich edycjach Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Nowością tegorocznego konkursu był znaczący wzrost uczestniczących w olimpiadzie uczniów liceów ogólnokształcących.

Podczas pierwszego etapu uczestnicy Olimpiady konfrontowali swoją wiedzę z 25-punktowym testem przygotowanym przez specjalistów z kierowanego przez profesora Mariusza Jedlińskiego Komitetu Naukowego. Z sygnałów, które dotarły do Wyższej Szkoły Logistyki wynika, że większość uczniów była zadowolona, a pytania choć trudne, to jednak był dostosowane do ich wiedzy. Na szczegóły trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać.

Wyniki pierwszego etapu X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej uczestnicy znajdą na Panelu administracyjnym.

 

Najlepsi uczestnicy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu Olimpiady, który odbędzie się w całym kraju 1 grudnia br. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nim udział około pięciuset uczniów. Także w tym etapie uczestnicy będą musieli skonfrontować swoją wiedzę ze składającym się z 25 punktów testem, ale jednak znacznie trudniejszym niż w pierwszym etapie, bo składającym się z pytań wielokrotnego wyboru. Zwycięzców tego etapu poznamy 15 grudnia 2017 roku.

Trzeci, finałowy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 marca przyszłego roku. Wystartuje w nim 50-60 osób wyłonionych w okręgach. Zwycięzców poznamy 13 kwietnia 2018 roku podczas gali w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Przypomnijmy, że X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższe Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Po więcej zdjęć i relacji zapraszamy na nasz profil na Facebook

II ETAP 10 OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ

2 etap X OOL

Zakończył się drugi etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

UWAGA: Wyniki 2 etapu 10 Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej dostępne są w panelu administracyjnym Olimpiady na liście uczestników.

Do finału zakwalifikowały się 63 osoby, próg kwalifikujący wyniósł 20 punktów. Gratulujemy finalistom.

Klucz odpowiedzi dla 2 etapu 10 edycji OOL (pobierz plik pdf)


Drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbył się w dziesięciu miejscowościach na terenie całego kraju – w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łukowie, Łodzi, Krakowie, Słupsku, Gliwicach, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w Olsztynie. Wzięło w nim udział ponad 500 uczniów, których wiedza pozwoliła przeskoczyć pierwszą olimpijską przeszkodę. A weryfikacja była naprawdę sroga. Dość powiedzieć, że w tym roku w Olimpiadzie wystartowało ponad 8,7 tysiąca uczniów z 284 szkół średnich z całej Polski.

W drugim etapie X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej uczestnicy musieli się zmierzyć z 25 pytaniami wielokrotnego wyboru. Trudnymi. Elżbieta Stużyńska, nauczycielka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie jest zdania, że tegoroczne pytania były bardzo trudne, znacznie trudniejsze niż w poprzednich latach. To samo mówiło również wielu samych uczestników, w tym również ci, którzy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej startowali po raz drugi lub trzeci.

Drugi etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej przebiegł spokojnie, bez żadnych znaczących incydentów. Problemem była tylko pogoda. Niestety, w nocy z 30 listopada na 1 grudnia br. na znacznej części obszaru Polski spadł obfity śnieg i niektórzy uczniowie mieli spore problemy z dotarciem do wyznaczonych okręgów. Przykładem uczniowie z Suwałki, którzy nie dojechali do Olsztyna oraz uczniowie z Kielc i Kolbuszowej, którzy nie dotarli do Ostrowca Świętokrzyskiego. Wszyscy, niestety, stracili przez to szansę na sukces. A szkoda, bo zwycięstwo w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale również możliwość bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Wyniki drugiego etapu X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej poznamy 15 grudnia br. Trzeci, finałowy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 marca przyszłego roku. Wystartuje w nim 50-60 osób wyłonionych w okręgach. Zwycięzców poznamy 13 kwietnia 2018 roku podczas gali w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Przypomnijmy, że X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższe Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.


Sponsorzy

Media

FINAŁ: 3 etap OOL

W piątek, 2 marca odbył się finał X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
Uczniowie otrzymali 2 zestawy pytań.

Zobacz pytania etapu finałowego:

Zestaw 1 (pobierz plik pdf)

Zestaw 2 (pobierz plik pdf)

Wyniki 3 etapu - FINAŁU OOL

Komisja oceniła prace Finalistów. Prezentujemy wyniki trzeciego, finałowego etapu 10 Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zgodnie z zapowiedzią nie podajemy kolejności finałowej dwudziestki, jedynie kody uczestników finału, którzy zajęli miejsca od 1 do 20. Uczestnicy finału losowali swoje kody podczas zajmowania miejsc na sali. Kolejność na podium poznacie Państwo na Gali Olimpiady, która odbędzie się 13 kwietnia 2018 w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. 

Kody Finalistów z pierwszej dwudziestki:

2 5 9 12 16 17 20 26 30 32 37 39 40 41 42 43 46 48 54 61

 

Kody Finalistów, miejsca od 21 do 62:

miejsce i kod Finalisty
21 60
22 52
23 13
24 27
25 11
26 3
27 45
28 10
29 25
30 15
31 50
32 62
33 1
34 36
35 51
36 55
37 53
38 63
39 57
40 31
41 18
42 14
43 8
44 49
45 29
46 22
47 44
48 33
49 35
50 24
51 6
52 38
53 58
54 7
55 59
56 19
57 28
58 23
59 34
60 4
61 47
62 56

Gratulujemy Zwycięzcom.

Wkrótce informacje o Gali Olimpiady.

Finał za nami.

Jubileuszowa X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna zbliża się do decydujących rozstrzygnięć. Uczestnicy mają już za sobą finałowe starcie. 

Finał tegorocznych olimpijskich zmagań odbył się w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu na początku marca 2018 roku. Wzięło w nim udział 62 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy wcześniej z powodzeniem uporali się z pierwszym i drugim etapem X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Niestety, choroba zmogła jednego z uczestników i mimo sukcesów na szczeblu szkolnym i regionalnym nie mógł on wziąć udziału w walce o najwyższy laur. A szkoda, bo stawką tych zmagań są nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale również bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Ta największa w Polsce uczelnia logistyczna jest organizatorem Olimpiady.

Finał 10 OOL

W finale X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej uczniowie musieli się uporać z zadaniami dotyczącymi etykiet logistycznych i kodów kreskowych oraz wcielić w osoby prowadzące stacjonarny i internetowy sklep obuwniczy. „Moi uczniowie byli w tym roku wyjątkowo dobrze przygotowani. Mam nadzieję, że zajdą bardzo wysoko, choć trzeba pamiętać, że rozwiązanie tegorocznych zadań wymagało bardzo przekrojowej wiedzy. Teraz pozostaje nam czekać na rozstrzygnięcie komisji. Wierzę w sukces” – mówiła Elżbieta Stużyńska, nauczycielka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie.

Rzeczywiście, uczniowie muszą się teraz uzbroić w cierpliwość. Pierwsze wyniki obejmujące miejsca od 21 do 62 zostaną podane 16 marca br. Dwudziestu najlepszych uczestników organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w WSL 13 kwietnia 2018 roku.

X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższe Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego. W tym roku w Olimpiadzie wystartowało ponad 8,7 tysiąca uczniów z 284 szkół średnich z całej Polski.

Zwycięzcy 10 jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Gala X OOL

Najlepszy młody logistyki jest z Leszna

W Poznaniu zakończyła się X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Triumfatorem tegorocznych zmagań został Konrad Danek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie.

W organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu olimpiadzie wzięło udział 8745 uczniów z 284 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do finału dotarło 62 uczestników reprezentujących 46 szkół. Aż jedną trzecią uczestników finału stanowiły kobiety, co jest najlepszym dowodem, że logistyką interesują się nie tylko mężczyźni.

Konrad Danek, zwycięzca X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, wyjechał z Poznania nie tylko z indeksem Wyższej Szkoły Logistyki i zwolnieniem z opłat za studia pierwszego i drugiego stopnia na tej uczelni, ale również z dronem oraz „wypasionym” smartfonem, licznymi upominkami od sponsorów i zaproszeniem na płatny staż w Grupie Raben. Na „olimpijskim pudle” znaleźli się również Radosław Przespolewski z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze (drugie miejsce) oraz Mariusz Oprych z Zespołu Szkół nr 1 im. św. R. Kalinowskiego w Krakowie.

W klasyfikacji obejmującej wszystkie dziesięć edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej najlepszą szkołą – w tej klasyfikacji liczy się suma punktów uzyskana przez wszystkich startujących w olimpiadzie uczniów – jest leszczyński Zespół Szkół Ekonomicznych, który wyprzedza Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzeczu Podlaskim oraz Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu. Widać więc, że wielkopolskie szkoły dominują w naukach związanych z logistyką. Nic dziwnego, Wielkopolska jest kolebką tej branży polskiej gospodarki.

Tegoroczny triumfator olimpiady, Konrad Danek, powiedział nam, że po raz pierwszy zetknął się z logistyką jako siedmioletni malec – jego wujek zabrał go wówczas w długą podróż ciężarówką. Złapał bakcyla. Konrad startował już w ubiegłorocznej olimpiadzie, ale zakończył ją już na etapie szkolnym. W tym roku okazał się najlepszym młodym logistykiem w Polsce. W przyszłości zamierza studiować w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. 

„Gdy rozpoczynaliśmy Olimpiadę Logistyczną nie spodziewałem się, że zainteresuje ona tylu młodych ludzi. Poziom Olimpiady z roku na rok rośnie, a w ocenie nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych w tym roku zagadnienia, z którymi musieli borykać się uczniowie były szczególnie trudne. Tym bardziej się cieszę, że uczniowie tak znakomicie sobie z nimi poradzili” – powiedział podczas uroczystej gali X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej profesor Andrzej Korzeniowski, rektor Wyższej Szkoły Logistyki. O poziomie wiedzy uczniów najlepiej świadczył moment, gdy podczas uroczystej gali Aleksander Niemczyk, prezes GS1 Polska, głównego sponsora olimpiady, zapytał kiedy i gdzie po raz pierwszy na świecie zeskanowano w sklepie pierwszy towar. Odpowiedź, rok 1974 w Stanach Zjednoczonych, padła z sali błyskawicznie. „Już od 43 lat handel czerpie korzyści ze stosowania kodu kreskowego GS1. Dziś jest on skanowany każdego dnia 6 milionów razy na całym świecie. Wierzymy w siłę standardów, które usprawniają procesy, również logistyczne. Naszą misją jest propagowanie idei globalnego języka biznesu, wspólnego i zrozumiałego dla wszystkich uczestników w łańcuchach dostaw. Zdecydowaliśmy się na strategiczne wsparcie Olimpiady Logistycznej, by światowe standardy GS1, obecne w ponad 150 krajach, były powszechnie znane i wykorzystywane także w Polsce - w myśl zasady czym skorupka za młodu...” – skomentował Aleksander Niemczyk, prezes Zarządu GS1 Polska.

 

 

Jeśli chcesz otrzymać wybrane zdjęcia z Gali w wyższej rozdzielczości,
prosimy o kontakt na adres e-mail: marketing@wsl.com.pl

tel.: 61 850 47 82

 

Zabacz zdjęcia z Gali

  

Uroczysta Gala wręczenia nagród
10 jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, odbyła się 13 kwietnia 2018 r. o godz.11:00 w siedzibie Uczelni

przy ul. E. Estkowskiego 6 w Poznaniu. 


Program Gali

 • 11:00 Otwarcie uroczystości
 • Przemówienie JM Rektor prof. zw. dr hab. Andrzeja Korzeniowskiego dr. h.c.
 • Podziękowania dla sponsorów i autorów pytań
 • Ogłoszenie wyników 10 edycji OOL i wręczenie nagród
 • Ogłoszenie wyników w kategorii „Najlepsza Szkoła 10 edycji OOL”
 • Ogłoszenie rankingu szkół średnich – czołówka tabeli wszechczasów
 • Tort jubileuszowy
 • Zakończenie uroczystości, pamiątkowe zdjęcia, tort jubileuszowy
 • Obiad, sala 18
 • 14:30 Zakończenie Gali

Zgłoszenie udziału

IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Zgłoszenie szkoły do OOL i założenie konta WSL dla szkół średnich:

Należy przejść na stronę www.szkolysrednie.wsl.com.pl/ix-ool-rejestracja

Instrukcja zgłoszenia szkoły: POBIERZ

files/WSL_szkoly_srednie/ool/7edycja/ool_rejestracja.jpg

Na podanej stronie znajduje się formularz zgłoszeniowy, który pozwala jednocześnie zgłosić szkołę do Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej i założyć konto na platformie WSL DLA SZKÓŁ ŚREDNICH.

Wypełnienie formularza:

Jeśli posiadasz zarejestrowane konto w serwisie to zaznacz pole (box) „Posiadam konto nauczyciela” i podaj swój adres mailowy. Pozostałe osoby są proszone o pozostawienie tego pola pustego.

Następnie wypełnij pola związane z kontem nauczyciela (pola z gwiazdką są obowiązkowe):

- Adres e-mail (używany dalej jako login);
- Hasło i potwierdzenie hasła;
- Imię i Nazwisko (dane nauczyciela, który zakłada konto);
- Szkoła;
- Ulica/Kod pocztowy/Miasto/Województwo (adres pracy-szkoły);
- Telefon komórkowy nauczyciela.

Dane szkoły zgłoszonej do IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Dane dyrektora szkoły.

Dane nauczycieli wybranych do Komitetu Szkolnego olimpiady (możliwa jest późniejsza edycja tych informacji).

Odpowiedź na pytanie związane z organizacją okręgu w II etapie

Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych – zaznaczenie czterech pól, oraz podanie sumy wyniku w polu „pytanie kontrolne”.

SZKOŁA ZOSTAŁA ZGŁOSZONA DO UDZIAŁU W OOL ORAZ ZOSTAŁO UTWORZONE KONTO NAUCZYCIELA (JEŚLI NIE BYŁO GO WCZEŚNIEJ). Należy jeszcze potwierdzić adres mailowy, klikając na link w wiadomości elektronicznej, która została wysłana na podany adres.

UWAGA: W przypadku nie otrzymania wiadomości w przeciągu kilku minut prosimy o sprawdzenie folderu "SPAM" w Państwa skrzynce pocztowej.

Zdarza się również, że po kliknięciu w link aktywacyjny pokazywana jest strona błędu - należy podjąć wtedy próbę zalogowania się do serwisu.

* W przypadku zgłoszenia kolejnej szkoły należy założyć nowe konto z innym adresem mailowym.

ZAŁOŻENIE KONTA NA WSL DLA SZKÓŁ ŚREDNICH I ZGŁOSZENIE SZKOŁY DO OOL:
Należy przejść na stronę www.szkolysrednie.wsl.com.pl/zgloszenie-ool/
Na podanej stronie znajduje się formularz zgłoszeniowy, który pozwala jednocześnie założyć konto na platformie WSL DLA SZKÓŁ ŚREDNICH (wszystkie konta utworzone przed 8 września 2014 zostały skasowane) i zgłosić szkołę do Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
Wypełnienie formularza:
1. Zostawiamy puste pole (box) „Posiadam konto nauczyciela” – dzięki temu w systemie będziemy mogli założyć konto na WSL DLA SZKÓŁ ŚREDNICH i korzystać z materiałów dydaktycznych (jest to warunek konieczny do zgłoszenia szkoły do OOL).
2. Wypełniamy następująca pola związane z kontem nauczyciela (pola z gwiazdką są obowiązkowe):
- Adres e-mail (używany dalej jako login);
- Hasło i potwierdzenie hasła;
- Imię i Nazwisko (dane nauczyciela, który zakłada konto);
- Szkoła;
- Ulica/Kod pocztowy/Miasto/Województwo (adres szkoły);
- Telefon komórkowy nauczyciela.
3. Podanie danych szkoły zgłoszonej do VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
4. Dane dyrektora szkoły
5. Wprowadzenie danych nauczycieli wybranych do Komitetu Szkolnego olimpiady.
6. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych – zaznaczenie czterech pól, oraz podanie sumy wyniku w polu „pytanie kontrolne”.
KONTO NAUCZCIELA ZOSTAŁO UTWORZONE, JAK RÓWNIEŻ SZKOŁA ZOSTAŁA ZGŁOSZONA DO UDZIAŁU W OOL. Należy tylko jeszcze potwierdzić adres mailowy klikając na link w wiadomości elektronicznej, która została wysłana na podany adres.
* W przypadku zgłoszenia kolejnej szkoły należy założyć nowe konto z innym adresem mailowym.

Sponsorzy

Patronat Merytoryczny i Sponsor Strategiczny

Dachser

Fundacja GS1 Polska jest jedną instytucją upoważnioną do przyjmowania firm i instytucji z Polski do Systemu GS1 oraz do nadawania im uprawnień do stosowania kodów kreskowych GS1. Opracowuje rozwiązania krajowe oraz bierze aktywny udział w rozwijaniu globalnych standardów i nowych zastosowań. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze, podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw. Fundacja GS1 Polska współpracuje z pozostałymi organizacjami krajowymi GS1, korzystając z ich doświadczeń w zakresie sprawdzania w praktyce różnych szczegółowych rozwiązań GS1.

Sponsoring złoty

Dachser

Dachser jest operatorem logistycznym z ugruntowaną pozycją na arenie międzynarodowej, oferującym globalne rozwiązania logistyczne. Dachser planuje, realizuje i koordynuje procesy związane z łańcuchem dostaw w sposób tak indywidualny, wydajny i elastyczny, że pozwala to być firmie o krok przed konkurencją.

DPD

DPD Polska jest częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie. Jest wiodącą firmą na polskim rynku i kooperuje z ponad 5000 kurierami, doręczającymi rocznie ponad 95 mln paczek. Grupa kapitałowa DPD Polska obejmuje firmę kurierską DPD wraz z firmą DPD Strefa Paczki, której oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, oraz firmę spedycyjną ACP Global Forwarding.

PKN EPAL

Ogólnopolski Związek Pracodawców Producentów Europalet powstał w 1999 roku jako Polski Komitet Narodowy EPAL, jest członkiem międzynarodowej organizacji paletowej European Pallet Association. EPAL skupia producentów palet EPAL oraz firmy zajmujące się naprawą palet. Działa w oparciu o standardy paletowe – Unijną Normę EN 13698-1 a także w oparciu o Kodeks 435. W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, EPAL współpracuje z niezależną organizacją audytorską Bureau Veritas, a także z organizacjami logistycznymi oraz z kluczowymi przedsiębiorstwami.

IMPERIAL Logistics

IMPERIAL Logistics Sp. z o.o. świadczy szeroki zakres usług logistycznych i transportowych dla producentów samochodów oraz ich dostawców w Polsce. Główne działania zawierają się w zarządzaniu magazynami, komisjonowaniu / sekwencjonowaniu, montażu wstępnego i transportu. Macierzystym koncernem jest IMPERIAL Logistics International, którego siedziba mieści się w Duisburgu w Niemczech.

JAS-FBG

JAS-FBG jest jednym z wiodących operatorów TSL na polskim rynku. Elastyczność firmy w dostosowywaniu się do indywidualnych potrzeb klientów, to wynik kompleksowej oferty opartej na komplementarnym, synergicznym systemie, zawierającym wszystkie narzędzia TSL – pełny zakres usług spedycyjnych, nowoczesne środki transportu, rozbudowaną bazę magazynową oraz agencje celne i zaawansowane rozwiązania informatyczne.

MAHLE Behr

MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. to jeden z największych na świecie producentów wyrobów dla przemysłu motoryzacyjnego. Projektujemy i wytwarzamy chłodnice, chłodnice powietrza doładowanego, skraplacze i moduły chłodzenia silnika dla wiodących firm z branży.

Marathon

MARATHON International Logistics to zespół ekspertów w dziedzinach transportu i logistyki, zaangażowanych w każde zlecenie. Elastyczność, solidność i terminowość to zasady, które gwarantują klientom MARATHON bezpieczeństwo ładunku i terminową realizację. To firma zorientowana na sukces  i rozwój odważnie podejmująca nowe inwestycje i przedsięwzięcia. MARATHON specjalizuje się w przewozach ładunków przestrzennych na terenie całej Europy. W I połowie 2017 roku do dyspozycji Klientów oddane zostało nowoczesne Centrum Logistyczne, przy trasie ekspresowej S5 o powierzchni 34 tysięcy m2.

STILL

STILL dostarcza indywidualne oraz innowacyjne rozwiązania dla światowej intralogistyki. Oferta firmy obejmuje m.in. wydajne i ekonomiczne wózki widłowe, regały magazynowe, systemy wspomagające pracę wózków, rozwiązania automatyzacji oraz doradztwo w zakresie procesów magazynowych. Firma jest zaangażowana w promocję ekologicznych źródeł napędu oraz zwiększanie poziomu bezpieczeństwa pracy. Wyróżnikiem STILL jest innowacyjność i ciągłe doskonalenie produktów i usług, aby sprostać wymaganiom zmieniającego się rynku.

TimoCom

TimoCom Soft- und Hardware GmbH jest liderem wśród europejskich giełd transportowych. Udostępnia multifunkcyjną platformę do wyszukiwania i oferowania ładunków bądź wolnych pojazdów, a także pozyskiwania stałych zleceń transportowychOprócz tego oferuje dostęp do TC eMap® - jedynej na rynku mapy, która pozwala na monitorowanie w jednym miejscu pojazdów wyposażonych w różne systemy GPS. Nowatorskie rozwiązania proponowane przez TimoCom pozwalają klientom w bezpieczny sposób budować przewagę konkurencyjną na międzynarodowej arenie transportowej.Sponsoring srebrny

DHL

DHL Parcel Polska Sp.  z o.o. to młoda i prężnie rozwijająca się marka, korzystająca z 47 lat doświadczeń  firmy  DHL. DHL Parcel jest liderem polskiego rynku przesyłek krajowych i prekursorem innowacyjnych rozwiązań e-commerce, dedykowanych klientom w Polsce i w Europie. Wykorzystuje  swoją wiedzę w dziedzinie krajowych i międzynarodowych przesyłek drogowych - dociera do 28 krajów Unii Europejskiej. Firma oferuje także odbiór osobisty w 1400 punktów nadań i odbioru paczek DHL Parcelshop. DHL Parcel zatrudnia prawie 3000 pracowników, posiada 6 krajowych centrów sortowania i 41 terminali. W 2017 roku firma otrzymała  Złote Godło w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości, tytuł Marki Godnej Zaufania oraz tytuł Najlepszej Firmy Kurierskiej w 2017 r.


PEKAES

PEKAES SA to największa spółka sektora TSL notowana od 2004 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne. Spółka posiada certyfikat wiarygodności programu gospodarczo-konsumenckiego Solidna Firma 2015 oraz tytuł Solidny Pracodawca Roku 2015.

PEKAES SA -  największa spółka sektora TSL notowana od 2004 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę Klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne. Spółka posiada certyfikat wiarygodności programu gospodarczo-konsumenckiego Solidna Firma 2015 oraz tytuł Solidny Pracodawca Roku 2015

Sponsoring brązowy

GLS L-Systems WTB

Transics


TransmebleNagrody

Nagrody główne

 1. Bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki
  Zwycięzca X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej będzie miał zapewnione bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki – pierwszej w Polsce uczelni logistycznej. W ramach nagrody otrzyma indeks na studia I stopnia (do wyboru licencjackie lub inżynierskie) oraz magisterskie. Dzięki temu jeszcze przed maturami i oficjalnym uruchomieniem rekrutacji będzie mieć zagwarantowane studia wyższe z dziedziny logistyki.

  Oprócz zwycięzcy zwolnienie z określonych opłat za studia otrzymają również laureaci, którzy zajmą odpowiednio:
  - za zajęcie 2. miejsca – bezpłatne studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie)
  - za zajęcie 3. miejsca – bezpłatny rok na studiach I stopnia (studia licencjackie lub inżynierskie)
  - za miejsca od 4 do 10 – bezpłatny semestr na studiach I stopnia (studia licencjackie lub inżynierskie)
 2. Zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (technik logistyk, technik spedytor) – dla laureatów i finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
 3. Liczne atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów – w ubiegłym roku były to m.in. tablety, dyski przenośne, słuchawki, głośniki bluetooth, vouchery do wykorzystania na szkolenia.
 4. Interesujące oferty staży i praktyk w największych przedsiębiorstwach z branży TSL

Nagrody dla szkoły

Atrakcyjne nagrody rzeczowe otrzyma również najlepsza szkoła. Zgodnie z regulaminem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej za najlepszą szkołę uznaje się placówkę, której uczniowie w sumie zdobyli najwięcej punktów. W ubiegłym roku ten tytuł przypadł Zespołowi Szkół Ekonomicznych w Lesznie, który w ramach nagród otrzymał m.in. wysokiej klasy laptopa, programy edukacyjne oraz książki.

Nagrody od Fundatorów

Płatne praktyki od Grupy Raben

Płatne staże dla 5 najlepszych od Grupy Raben

Grupa Raben ufunduje dla 5 najlepszych laureatów 10 jubileuszowej edycji OOL płatne staże w wybranych, spośród 53 oddziałów firmy, lokalizacjach w całej Polsce. Staż jest szansą na poznanie zaawansowanych procesów logistycznych oraz sposobu funkcjonowania dużej, międzynarodowej organizacji. Laureat będzie mógł poczuć prawdziwy świat biznesu w jednym z segmentów Raben (transport drogowy: krajowy, międzynarodowy oraz na wschód, logistyka kontraktowa, Fresh Logistics, FTL & transport intermodalny, transport morski oraz lotniczy) jak i w działach wspierających (finanse, sprzedaż, HR, IT, marketing). Każdy stażysta będzie miał dedykowanego opiekuna, który wesprze go w procesie wdrożenia, zdobywania nowych umiejętności oraz realizacji projektów. Najlepszym, po zakończeniu stażu Grupa Raben zaoferuje pracę.

 

Nagroda ufundowana przez: Grupa Raben

Program Emapa Transport+

Program Emapa Transport+ Wersja Edukacyjna - 20 SZTUK dla najlepszej szkoły

Emapa Transport+ to unikalny program przeznaczony głównie dla działów transportu, dystrybucji, sprzedaży i kontrolingu. Wytycza trasy, z uwzględnieniem utrudnień (wysokości i nośności wiaduktów, dopuszczalnego tonażu na drogach), pozwala na stworzenie własnej bazy transportowej, ewidencję pojazdów i kierowców. Dzięki tej aplikacji skontrolujesz i obniżysz koszty związane z poruszaniem się pracowników po całej Europie.

Nagroda ufundowana przez: EMAPA

Patronat medialny

Media lokalne

Głos Wlkp.

Głos Wielkopolski jest najstarszym poznańskim dziennikiem. Ukazał się niespełna tydzień przed wyzwoleniem Poznania 16 lutego 1945 roku. Głównymi atutami Głosu Wielkopolskiego są: bogaty serwis informacyjny, codzienna oferta poradnikowa oraz największa liczba ogłoszeń i ofert pracy w Wielkopolsce.

studentnews

Student News. Grupa StudentNews.pl to ponad 70 portali i witryn specjalistycznych z praktyczną informacją dla uczniów, kandydatów na studia, studentów i absolwentów uczelni. Wśród nich 48 jest w języku polskim, kilkanaście w języku angielskim oraz po jednej w językach: arabskiej, chińskiej, czeskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, portugalskiej, rosyjskiej, słowackiej, tureckiej, ukraińskiej, węgierskiej i włoskiej.

Media TSL

PGT

Polska Gazeta Transportowa to tygodnik logistyczny wydawany już od 1993 roku, informujący o najważniejszych wydarzeniach oraz problemach logistyki, spedycji i transportu drogowego, kolejowego, lotniczego, morskiego i śródlądowego. Szeroka prezentacja opinii i poglądów, wywiady z menedżerami i animatorami logistyki, a także osobami współdecydującymi o rozwoju branży TSL zapewniają „Polskiej Gazecie Transportowej” profesjonalny i opiniotwórczy charakter.

Pracujwlogistyce

Portal Pracujwlogistyce.pl to narzędzie do zamieszczania i wyszukiwania ogłoszeń o wolnych miejscach pracy oraz gazeta internetowa, dostarczająca bieżących informacji dotyczących wydarzeń o rozwoju rynku usług oraz pracy w branży TSL.

Etransport

etransport.pl to źródło wiedzy branży TSL i sposób na spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Znajdziesz tu informacje prasowe, bieżące zakazy ruchu na drogach Europy, mapę dobrych parkingów na których warto odpocząć, forum dyskusyjne - najobszerniejsza kopalnia wiedzy o branży, a także największą bazę ofert pracy dla kierowców, spedytorów i przewoźników, a nawet ciekawe przepisy na potrawy które da radę przygotować na parkingu - kuchniakierowcy.pl.

logistyczny.com

Portal logistyczny.com jest odpowiedzią dla osób szukających informacji i wiedzy z zakresu logistyki, transportu, magazynowania i dystrybucji. W sposób przejrzysty i merytoryczny prezentuje wydarzenia ze świata logistyki oraz umożliwia szybki dostęp do wiedzy potrzebnej na co dzień. Dzięki nieograniczonym możliwościom ekspozycji w szeroki sposób i zawsze na czas prezentuje to co w branży najważniejsze i najistotniejsze.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Ustawienia