opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / LogMeeting - Logistyka na fali
drukuj

LogMeeting: Logistyka na fali. 15 listopada 2018

Gość specjalny kapitan Krzysztof Baranowski

Gośćmi Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, 15 listopada, będą znani żeglarze – kapitan Krzysztof Baranowski oraz komandor porucznik dr Ryszard Orliński.

Kapitan Krzysztof Baranowski to bodaj najsłynniejszy polski żeglarz, który dwukrotnie samotnie opłynął ziemię. Po raz pierwszy, w czerwcu 1972 roku, wyruszył z angielskiego portu Plymouth na jachcie „Polonez” i po pokonaniu blisko 35,5 tysiąca mil morskich zakończył rejs w porcie, z którego wystartował w czerwcu 1973 roku. Trasa tego rejsu wiodła przez Newport w Stanach Zjednoczony, Kapsztad w Republice Południowej Afryki, Hobart w Tasmanii, Stanley na Falklandach. Kapitan Baranowski opłynął podczas tego rejsu owiane ponurą legendą przylądki Dobrej Nadziei i Horn. Był trzecim polskim żeglarzem – po Władysławie Wagnerze i Leonidzie Telidze – który odbył samotny rejs dookoła świata. Swój wyczyn powtórzył w 1999 roku. Tym razem jachtem SY Lady B wyruszył z portugalskiego portu Villamoura kierując się na Wyspy Kanaryjskie, Karabiny, Kanał Panamski, Thaiti, Australię, Seszele, Morze Czerwone i pokonując Morze Śródziemne wrócił do Portugalii. Ten rejs, rozpoczęty w październiku 1999 roku, zakończył się 30 sierpnia 2000 roku. Był krótszy od poprzedniego – tym razem kapitan Krzysztof Baranowski pokonał 24 tysiące mil morskich.

W Logmeetingu weźmie udział również komandor porucznik doktor Ryszard Orliński – wykładowca naszej Uczelni, z wykształcenia logistyk, rachunkowiec i finansista. Po ukończeniu studiów pracował jako logistyk odpowiedzialny za zaopatrzenie żywnościowe jednostek pływających w Komendzie Portu Wojennego w Świnoujściu. 
Od 1985 roku pracuje jako nauczyciel akademicki w Poznaniu, a od 2008 roku kontynuuje swoją pasję żeglarską w Sekcji Żeglarskiej WSL w Poznaniu. Podczas rejsów morskich jest odpowiedzialny za ich logistykę i rozliczenia finansowe. 

Zapraszamy 15 listopada 2018 roku do sali 310 Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu przy ulicy Estkowskiego (wejście od Szyperskiej). Początek spotkania o godzinie 11.00.

Zapisy i informacje dla szkół patronackich WSL

mgr Jakub Gajdziński
tel. 61 850 47 82, kom. 507 182 803
jakub.gajdzinski@wsl.com.pl

Zapisy dla studentów WSL

Prosimy dodać 2 i 1.

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)