opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Reprezentant WSL pokonał triathlon ENEA Challenge Poznań!
drukuj

Reprezentant WSL pokonał triathlon ENEA Challenge Poznań!

2016-07-25 09:05

226 km w wodzie, w biegu i na rowerze pokonał Mateusz Michalski z Klubu Biegaj z WSL. 24 lipca z sukcesem ukończył Enea Challenge Poznań. Osiągnięty czas 11:28:58 to życiowy rekord Mateusza w wyścigach triatlonowych Ironman. Gratulujemy!

Enea Challenge Poznań: Mistrzostwa Europy ETU 2016 były już czwartą edycją tych wyjątkowych zmagań sportowych, ale po raz pierwszy w Poznaniu odbyła się rywalizacja na dystansie długim – 226 km. Zawodnicy mieli do pokonania 3,8 km pływania w jeziorze maltańskim, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu w samym centrum miasta. W ramach imprezy odbyły się też oficjalne Mistrzostwa Europy w triathlonie na dystansie długim. Dzięki temu do stolicy Wielkopolski przybyli najznamienitsi triathloniści, reprezentujący poszczególne państwa Starego Kontynentu. O mistrzowski tytuł starało się niemal 600 zawodników.

„To był mój trzeci start na pełnym dystansie i bardzo się cieszę, że udało mi się go ukończyć. Zawody były wyjątkowe, ponieważ dzięki formule Mistrzostwa Europy do Poznania zjechali sportowcy z różnych części Europy. Kibice zagwarantowali uczestnikom rewelacyjny doping. Radość z ukończenia zawodów jest dla mnie tym większa, że 11:28:58 to moja życiówka na tzw. dystansie Ironman” – mówi Mateusz Michalski, prezes Klubu Biegaj z WSL.

Łącznie w sportowej imprezie trwającej od piątku od niedzieli 24 lipca udział wzięło blisko 5000 zawodników. Oprócz zawodów na dystansie Ironman odbyło się również wiele imprez towarzyszących. Startujący sportowcy byli głośno dopingowani przez kibiców, którzy licznie stawili się na trasie zawodów.

Klub Biegaj z WSL prężnie działa od czerwca 2014 roku. Projekt integruje studentów, pracowników i wykładowców uczelni wokół wspólnej pasji, jaką jest bieganie. Swoje miejsce w Klubie znajdą zarówno zaawansowani, jak i początkujący biegacze. Najważniejszymi celami wspólnych treningów i udziału w zawodach sportowych są aktywne spędzanie czasu wolnego, dobra zabawa oraz sukcesywne doskonalenie kondycji fizycznej.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)