opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Czajczyk i Urban zwycięzcami konkursu Prologis Najlepszym
drukuj

Czajczyk i Urban zwycięzcami konkursu Prologis Najlepszym

2012-05-16 14:40

Podczas Logistics Party Polskiego Kongresu Logistycznego – Logistics 2012, która odbyła się 16 maja w centrum designu i kreatywności Concordia Design w Poznaniu, już po raz siódmy, wręczono nagrody w konkursie Prologis Najlepszym, skierowanym do studentów Wyższej Szkoły Logistyki. W tym  roku pamiątkowe dyplomy oraz stypendia w wysokości czterech tysięcy złotych trafiły do Marcina Urbana i Marcina Czajczyka.

Nieprzerwanie od siedmiu lat firma Prologis, wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper nieruchomości przemysłowych, wspólnie z poznańską Wyższą Szkołą Logistyki organizuje konkurs „Prologis Najlepszym” i co roku wybiera Najlepszego Absolwenta uczelni i autorów Najlepszej Pracy Magisterskiej i Licencjackiej.

W roku akademickim 2011/2012, decyzją jury złożonego z przedstawicieli uczelni i reprezentantów Prologis autorami najlepszych prac dyplomowych zostali:

  • w kategorii na Najlepszą Pracę Magisterską – Marcin Urban, autor pracy pod tytułem „Analiza i ocena inwestycji realizowanych przez miasto Poznań w kontekście Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku” napisanej pod kierownictwem prof. dr. hab. Jana Długosza.
  • w kategorii Najlepsza Praca Licencjacka – Marcin Czajczyk, autor napisanej w językach polskim i niemieckim pracy poświęconej „Rozwojowi koncepcji wózka obsługi płyty lotniskowej z automatycznym załadunkiem i rozładunkiem bagażu do samolotu dla lotniska Schonefeld w Berlinie“. Promotorem pracy był Prof. dr - Ing. habil. Bernd Hentschel.

Laureaci odebrali nagrody z rąk Marty Tęsiorowskiej, wiceprezesa do spraw Marketingu i Komunikacji Prologis w Europie Środkowo – Wschodniej.

„Bardzo się cieszę, że możemy się angażować w projekty, które pozwalają wyłowić talenty i wpływają pozytywnie na rozwój branży logistycznej w Polsce. Serdecznie gratuluję zwycięzcom – mam nadzieję, że sukces osiągnięty w konkursie Prologis Najlepszym to dopiero początek ich zawodowej kariery.” – powiedziała Marta Tęsiorowska.

„Dzięki naszemu Partnerowi – firmie Prologis – co roku możemy nagradzać najzdolniejszych absolwentów WSL oraz promować ich wybitne prace licencjackie i magisterskie. Konkurs Prologis Najlepszym przez lata wykształcił wśród naszych studentów ducha pozytywnej rywalizacji. Wśród wcześniejszych laureatów są dzisiejsi przedsiębiorcy i pracownicy piastujący wysokie stanowiska w logistyce. Każda nagroda jest potwierdzona certyfikatem z określonym numerem, co sprawia, że wygrani czują się wyjątkowo i tworzą pewnego rodzaju elitę. Stypendia ułatwiają start na początku zawodowej drogi absolwentów, a dzięki promowaniu tych prac – stają się oni rozpoznawalni dla przyszłych pracodawców. To niebywale cenny element edukacji naszych studentów, którego nie ma żadna inna polska uczelnia. – powiedział Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.

Celem konkursu „Prologis Najlepszym“ jest promowanie ambitnych i pracowitych młodych ludzi.  Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wypełnienie zgłoszenia konkursowego i uzyskanie przez absolwenta średniej ocen powyżej 5,0 za pracę magisterską lub licencjacką i jej obronę. Pod uwagę brano kryteria dotyczące m.in. zgodności treści pracy z tematem zawartym w jej tytule, merytoryczną zawartość, poprawność języka, sposób wykorzystania materiałów źródłowych i dostępnych publikacji.

Podczas poprzednich sześciu edycji konkursu wyłoniono 16 laureatów, którzy dzięki wygranej mieli okazje dalej się kształcić i doskonalić swoje umiejętności.

Fot. Michał Niemczyk, stoją od lewej:

  • Tim Fischer, Vice President and Regional Property Manager Northern Europe Prologis
  • Marcin Czajczyk, laureat nagrody w kategorii „Najlepsza praca licencjacka”
  • Marta Tęsiorowska, Vice President, Marketing & Communications Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej
  • Marcin Urban, laureat nagrody w kategorii „Najlepsza praca magisterska”
  • prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski, rektor Wyższej Szkoły Logistyki
  • dr inż. Grzegorz Szyszka, dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania
 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)