opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / O uczelni / Współpraca z firmami
drukuj

Współpraca z firmami

Wyższa Szkoła Logistyki od początków swego istnienia stawia sobie za cel kształcenie studentów, którzy jako absolwenci staną się wartościowymi pracownikami zatrudnionymi w organizacjach lub na stanowiskach logistycznych.

Realizacji tego celu służy intensywna współpraca z przedsiębiorstwami, która umożliwia studentom zdobywanie wykształcenia, zgodnego z potrzebami i wymaganiami rynku, a gospodarce - pozyskiwanie profesjonalnych kadr, w pełni przygotowanych do podjęcia zawodowych wyzwań branży TSL.

Formy współpracy Wyższej Szkoły Logistyki z podmiotami gospodarczymi i instytucjami otoczenia biznesu:

 • współpraca okazjonalna (niesformalizowana) z podmiotami, które nie zawarły z uczelnią umowy żadnego typu;
 • Klub Partnera WSL, współpraca z organizacjami, które zawarły z uczelnią dwustronne porozumienie o współpracy;
 • Rada Pracodawców WSL, najszersze pole współpracy wybranych podmiotów, które oprócz porozumienia dwustronnego, podpisały aneks o przystąpieniu do Rady Pracodawców WSL; współpraca w ramach Rady ma najwyższy priorytet.

Łącznie Wyższa Szkoła Logistyki współpracuje z kilkudziesięcioma podmiotami gospodarczymi w szeroko pojętych obszarach dydaktyki i badań.

Zapraszamy do współpracy!


Klub Partnera WSL

To grupa kilkudziesięciu organizacji, które podpisały z Wyższą Szkołą Logistyki dwustronne porozumienie o współpracy, o określonym zakresie, odpowiadającym profilom poszczególnych partnerów. Organizacje te współpracują z uczelnią na przykład poprzez:

 • przekazywanie informacji o swojej działalności i aktualnych problemach branży TSL,
 • przyjmowanie praktykantów z grona studentów WSL,
 • prowadzenie zajęć dydaktycznych w uczelni.

Wielu z członków Klubu prowadzi z Wyższą Szkołą Logistyki współpracę o kilkunastoletniej tradycji. Klub jest gremium otwartym a jego szeregi zasilają nowi członkowie, którzy doceniają znaczenie współpracy biznesu ze szkolnictwem akademickim.

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania jest zorientowaną rynkowo jednostką badawczo rozwojową, realizującą funkcje polskiego centrum kompetencji w logistyce i e-gospodarce.

Członek Rady Pracodawców WSL

Fundacja GS1

Fundacja GS1 Polska jest jedną instytucją upoważnioną do przyjmowania firm i instytucji z Polski do Systemu GS1 oraz do nadawania im uprawnień do stosowania kodów kreskowych GS1. Opracowuje rozwiązania krajowe oraz bierze aktywny udział w rozwijaniu globalnych standardów i nowych zastosowań. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze, podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw. Fundacja GS1 Polska współpracuje z pozostałymi organizacjami krajowymi GS1, korzystając z ich doświadczeń w zakresie sprawdzania w praktyce różnych szczegółowych rozwiązań GS1.

logo Kuehne + Nagel

Firma oferuje usługi z zakresu: spedycji drogowej, morskiej, lotniczej i kolejowej oraz z logistyki kontraktowej.

Członek Rady Pracodawców WSL

Raben

Grupa Raben oferuje: kompleksową obsługę logistyczną, transport krajowy i międzynarodowy, transport lotniczy, morski i intermodalny oraz obsługę sklepów internetowych. Posiada oddziały w 10 krajach Europy. Dysponuje ok. 1 000 000 m2 powierzchni magazynowej.

Członek Rady Pracodawców WSL

Dachser

Dachser jest operatorem logistycznym specjalizującym się w transporcie ładunków drobnicowych oraz logistyce magazynowej.

Członek Rady Pracodawców WSL

DHL

DHL jest światowym liderem w branży logistycznej i wiodącym dostawcą usług logistycznych w Polsce. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje m.in. w dziedzinie międzynarodowych przesyłek ekspresowych (DHL Express), transportu drogowego i kolejowego (DHL Fracht) oraz w obsłudze krajowych przesyłek kurierskich i rozwijaniu usług e-commerce (DHL Parcel).

Członek Rady Pracodawców WSL

STILL

STILL od ponad 90 lat dostarcza innowacyjne i indywidualne rozwiązania dla światowej intralogistyki.

Członek Rady Pracodawców WSL

EPAL

Ogólnopolski Związek Pracodawców Producentów Europalet powstał w 1999 roku jako Polski Komitet Narodowy EPAL, jest członkiem międzynarodowej organizacji paletowej European Pallet Association. EPAL skupia producentów palet EPAL oraz firmy zajmujące się naprawą palet. Działa w oparciu o standardy paletowe – Unijną Normę EN 13698-1 a także w oparciu o Kodeks 435. W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, EPAL współpracuje z niezależną organizacją audytorską Bureau Veritas, a także z organizacjami logistycznymi oraz z kluczowymi przedsiębiorstwami. 

Członek Rady Pracodawców WSL

Promag

PROMAG S.A. jest firmą działającą już od prawie 40 lat, zajmującą się projektowaniem, produkcją oraz wdrażaniem rozwiązań mających na celu kompleksowe wyposażenie magazynu, udoskonalenie jego funkcjonowania oraz ułatwienie pracy menadżerom zarządzającym jego przestrzenią.

Członek Rady Pracodawców WSL

Volkswagen Group Polska

Spółka Volkswagen Group Polska (VGP) powstała w czerwcu 2012 roku w wyniku połączenia spółek KPI Polska i Škoda Auto Polska S.A. Jest importerem sześciu marek: Volkswagen, Audi, ŠKODA, SEAT, Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Porsche. Misją spółki jest bycie najlepszą grupą motoryzacyjną w Polsce.

Członek Rady Pracodawców WSL

IMPERIAL Logistics

IMPERIAL Logistics Sp. z o.o. świadczy szeroki zakres usług logistycznych i transportowych dla producentów samochodów oraz ich dostawców w Polsce. Główne działania zawierają się w zarządzaniu magazynami, komisjonowaniu / sekwencjonowaniu, montażu wstępnego i transportu. Macierzystym koncernem jest IMPERIAL Logistics International, którego siedziba mieści się w Duisburgu w Niemczech.

Członek Rady Pracodawców WSL

Timocom

TimoCom - dostawca wiodącej w Europie giełdy transportowej oraz innych platform optymalizujących biznes w branży TSL.

allsafe JUNGFALK

allsafe JUNGFALK GmbH & Co. KG jest niemiecką firmą opracowującą i produkującą wysokiej jakości komponenty i systemy służące do optymalnego zabezpieczania ładunków. Firma początkami sięga 1964 roku, obecnie obchodzi swoje 50 lecie. Produkuje środki i systemy do zabezpieczania ładunków w transporcie drogowym oraz lotniczym.

Członek Rady Pracodawców WSL

Mahle

MAHLE Behr jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań elektronicznych i technologii systemowych dla sektora motoryzacyjnego. Firma jest obecna w Polsce od roku 1994 i nieustannie inwestuje zarówno w badania i rozwój, jak i w produkcję.

Członek Rady Pracodawców WSL

Mandersloot

Specjalizuje się w usługach logistycznych i przewozie wszelkiego rodzaju produktów wymagających kontrolowanej temperatury przewozu na terenie Europy.

Członek Rady Pracodawców WSL

GLS

GLS oferuje niezawodne rozwiązania logistyczne – zarówno krajowe, jak i międzynarodowe – w Europie i na świecie. Najważniejszym rynkiem jest Europa – to tutaj Grupa GLS obejmuje swoimi usługami 41 krajów, większość za pośrednictwem własnych spółek a pozostałe poprzez sprawdzonych partnerów. Patron studenckiego naukowego koła logistycznego CORLOG.

Członek Rady Pracodawców WSL

Prologis

Wiodący na świecie właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych.

SKK

Lider w zakresie systemów informatycznych wykorzystujących automatyczną identyfikację i wspierających podnoszenie efektywności w obszarach procesów produkcyjnych, logistyki magazynów i pracy mobilnej.


Quantum Software

Producent systemów informatycznych klasy SCE. Sztandarowym produktem firmy jest pakiet oprogramowania QGUAR.

PEKAES

Czołowa polska firma logistyczna z ponad 55-letnim doświadczeniem. Największa spółka sektora TSL w kraju, notowana na GPW.

Członek Rady Pracodawców WSL

Gefco

Grupa GEFCO to lider w dziedzinie logistyki dla przemysłu i motoryzacji. Obecna w 150 krajach, w Polsce posiada 13 oddziałów. Jej obszary specjalizacji to transport lądowy, morski, lotniczy i kolejowy, transport multimodalny, magazynowanie i opakowania zwrotne, logistyka pojazdów gotowych oraz przedstawicielstwo celne i podatkowe.

PC Guard

Misją spółki jest dostarczanie przedsiębiorstwom i instytucjom kompleksowych rozwiązań informatycznych i organizacyjnych, wykorzystujących najnowocześniejsze technologie informatyczne oraz wiedzę z zakresu zarządzania.

Marathon

Przedsiębiorstwo składające się z zespołu ekspertów w dziedzinach transportu i logistyki. Specjalizują się w przewozach ładunków przestrzennych na terenie całej Europy. Od IV kwartału 2015 do dyspozycji swoich Klientów będą mieli nowoczesne Centrum Logistyczne przy trasie ekspresowej S5 o powierzchni 34 tysięcy m2.

Członek Rady Pracodawców WSL

Sanmar

Grupa SANMAR obecna jest na rynku transportowo - logistycznym od kilkunastu lat. Biura zlokalizowane w Poznaniu, Łodzi, Skierniewicach  i Zielonej Górze oferują Klientom kompleksową obsługę logistyczną na terenie kraju i Europy - w tym magazynowanie. Wizytówką firmy jest najwyższa jakość świadczonych usług, zaangażowanie, elastyczność i partnerstwo w relacjach, dzięki czemu zaufały jej największe znane marki.

logo silvan

Firma Silvan Logistics istnieje od 2005 roku. Od ponad 10 lat zajmuje się zarządzaniem logistyką i łańcuchami dostaw. Jest operatorem logistycznym, specjalizującym się w transporcie artykułów spożywczych wymagających temperatury kontrolowanej. Jako jedni z nielicznych oferuje kompleksowe rozwiązania dla przemysłu spożywczego - od transportu morskiego i lądowego, po przeładunek, składowanie, controlling, manipulację oraz dystrybucję towarów w magazynie chłodniczym w Gądkach/ Koninku pod Poznaniem.

Rohlig suus

ROHLIG SUUS Logistics S.A. to trzeci kompleksowy operator logistyczny w Polsce pod względem przychodów ze sprzedaży TSL wg Rankingu firm TSL 2013 (kategoria Usługi logistyczne). Firma zajmuje się zarządzaniem logistyką i łańcuchami dostaw, szczególną wagę przywiązując do wysoce profesjonalnej i indywidualnej obsługi Klienta.

ROHLIG SUUS Logistics S.A. to trzeci kompleksowy operator logistyczny w Polsce pod względem przychodów ze sprzedaży TSL wg Rankingu firm TSL 2013 (kategoria Usługi logistyczne).

Zajmujemy się zarządzaniem logistyką i łańcuchami dostaw, szczególną wagę przywiązując do wysoce profesjonalnej i indywidualnej obsługi Klienta.

H&M Logistics

Jest jedną z największych firm modowych na świecie. Oferuje swoim klientom modę i jakość za najlepszą cenę. H&M to przeszło 3000 sklepów w ponad 50 krajach na świecie, w tym ponad 100 w Polsce. W Gądkach koło Poznania mieści się jedyne Centrum Dystrybucyjne H&M w Polsce. Od 2007 roku obsługuje sklepy H&M z Polski i kilkunastu krajów Europy oraz dostarcza artykuły do klientów sklepu internetowego hm.com. Wciąż dynamicznie się rozwija, a zespół w Gądkach liczy już 3.000 osób.

Członek Rady Pracodawców WSL

Rentis

Rentis jest ogólnopolską, istniejącą już od 2005 roku siecią wypożyczalni samochodów. Specjalizuje się w wynajmie krótko i średnioterminowym. W 2014 roku firma otworzyła swoje placówki w Czechach, a w 2015 roku na Litwie, plany obejmują kolejne kraje Europy i Azji. W swojej działalności Rentis kieruje się trzema prostymi i przejrzystymi zasadami (SIMPLY, SAFELY, FOR LESS), stawiając na jakość obsługi i zadowolenie klienta. Dysponują flotą 1000 aut marek takich jak Toyota, Lexus, Skoda, BMW i Volkswagen.

Ekol

Firma Ekol Logistics jest operatorem logistycznym, który rozpoczął działalność w Turcji w roku 1990. Obecnie posiada własne spółki w 16 krajach. Ekol znajduje się wśród pionierskich dostawców zintegrowanych usług logistycznych w Turcji i w Europie ze swoimi centrami dystrybucyjnymi o powierzchni 1 000 000 m² w Turcji, Niemczech, Włoszech, Grecji, Francji, na Ukrainie, w Bośni-Hercegowinie, Rumunii, na Węgrzech, w  Hiszpanii, Bułgarii, Czechach, Słowacji, Słowenii, Iranie oraz w Polsce. Firma zatrudnia 7 000 pracowników z wielu krajów.

Członek Rady Pracodawców WSL

CTK Logistics

CTK Logistics to spółka działającą od 2000 roku na rynku Transportu, Spedycji i Logistyki, oferująca pełen zakres rozwiązań logistycznych i usług przewozów towarowych transportem samochodowym. Posiadamy Oddziały w Poznaniu, Wrocławiu i Koninie.

Euro-Pegaz

Euro-pegaz to polski, kompleksowy operator logistyczny rozwijający się z sukcesem od 1991 roku. Firma posiada siedzibę główną w Warszawie, własne Centra Logistyczne w Osiecznej k.Leszna i Dąbrowie Górniczej.

STILL

Hafen Hamburg Marketing prowadzi działania marketingowe na rzecz portu Hamburg, partnerów i portów wzdłuż łańcucha transportowego, jak również licznych stowarzyszonych firm członkowskich. HHM w Hamburgu wraz z przedstawicielstwami na kluczowych rynkach są pierwszym źródłem informacji o porcie i możliwościach realizacji usług portowych, transportowych i logistycznych dla partnerów z całego świata.

Acropol

Firma Acropol działa w sektorze transportowo-spedycyjnym. Posiada własną flotę nowoczesnych samochodów ciężarowych, która sukcesywnie jest powiększana. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 200 pracowników, a siedziba firmy znajduje się w centrum Kalisza.

Transics

Transics International, spółka należąca do WABCO, zajmuje się opracowywaniem i wprowadzaniem na rynek rozwiązań telematycznych w zakresie zarządzania flotą dla sektora transportu i logistyki

Członek Rady Pracodawców WSL

Agrobex

Przedsiębiorstwo funkcjonuje od 9 listopada 1988 roku, a jego znakiem rozpoznawczym jest dynamizm w działaniu, nowoczesność, jakość wykonania i rzetelność w relacjach z klientami. AGROBEX jest jednym z największych i najbardziej cenionych deweloperów w regionie.

WGRO

Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza S.A. - istotą działania WRGO z siedzibą w Poznaniu jest budowa zintegrowanego łańcucha dystrybucji produktów rolno-spożywczych dla stworzenia optymalnych warunków dla jego uczestników przy zapewnieniu obowiązujących wymogów bezpieczeństwa żywności.

Polska Izba Opakowań

Polska Izba Opakowań jest organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą ponad 100 producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań. Jest reprezentantem interesów tego środowiska. Udziela wsparcia w rozwoju firm.

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Polska Izba Spedycji i Logistyki (Polish International Freight Forwarders Association [PIFFA]). Ta dobrowolna organizacja samorządu gospodarczego zrzesza przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu międzynarodowych i krajowych usług spedycyjnych, logistycznych, przewozowych, agencji celnych oraz innych usług związanych z obsługą obrotu towarowego.

Polsko-Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa

Polsko-Białoruska Izba Gospodarcza – głównym jej zadaniem jest działalność na rzecz rozwoju polsko-białoruskich stosunków gospodarczych. Istotną stroną działań izby są m.in.: organizacja misji gospodarczych, forum, szkoleń, targów, wystaw oraz spotkań biznesowych. Izba utrzymuje przedstawicielstwo w Mińsku.

Rada Pracodawców WSL

Powołana do życia 21 marca 2014 roku Rada Pracodawców WSL to elitarne grono partnerów Wyższej Szkoły Logistyki, najbardziej liczących się, rozpoznawalnych i innowacyjnych uczestników rynku usług TSL. Uczelnia wraz z tymi partnerami podjęła się prowadzenia nowatorskiej usystematyzowanej współpracy, dotyczącej wielu istotnych obszarów. Wśród nich można wymienić:

 • patronat nad specjalnościami,
 • udział w programie studiów dualnych I stopnia,
 • współorganizację spotkań i warsztatów z praktykami LOGMEETING,
 • rekrutację praktykantów i stażystów oraz doradztwo personalne w ramach rekrutacji pracowników,
 • ocena programów kształcenia,
 • zaangażowanie w dydaktykę,
 • i wiele innych.

Jednym z celów powołania Rady Pracodawców WSL jest stworzenie możliwie szerokiego katalogu korzyści dla podmiotów uczestniczących w pracach tego gremium; są one ujęte w zapisach Regulaminu funkcjonowania Rady Pracodawców WSL. Przedsięwzięcia podejmowane z członkami Rady Pracodawców mają najwyższy priorytet spośród wszystkich form współpracy uczelni z biznesem.

Obecnie do Rady Pracodawców WSL należą:

 • CAT LC
 • Dachser
 • MAHLE Behr
 • DHL Express
 • PKN Epal
 • GLS
 • Kuehne + Nagel
 • Mandersloot
 • Marathon International
 • IMPERIAL Logistics International
 • Grupa Raben
 • GS1 Polska
 • Still Polska
 • PROMAG S.A.
 • Volkswagen Group Polska
 • H&M
 • PEKAES
 • allsafe JUNGFALK
 • Transics
 • EKOL
 • Pekabex

Kontakt

Prezentacja RP 17.02.21

Rada Pracodawcow 17.02.21.pdf Rada Pracodawcow 17.02.21.pdf (2.3 MB)

dr Mateusz Wiliński

KIEROWNIK CENTRUM WSPÓŁPRACY Z BIZNESEM
Dyrektor Biura Praktyk i Karier Zawodowych
Koordynator Rady Pracodawców WSL
tel. 61 850 47 80
kom. 502 211 101
e-mail: mateusz.wilinski@wsl.com.pl

Do góry

Dostęp do Intranetu WSL

Grupy WSL na Facebooku, to miejsce spotkań studentów. Znajdziesz tu także informacje o ofertach pracy, praktyk i staży. Zapraszamy do dołączenia.