opcje
Forum
drukuj

icon
mihail.important@gmail.com
Cześć. :-)
Za rok chcę aplikować do Waszej uczelni na studia dualne. Mam pięć pytań..

Do Uczelni:
1. Czy i przez ile semestrów jest uczona matematyka?

2. Czy na rozmowę kwalifikacyjną z uczelnią zapraszani są wszyscy, którzy złożą odpowiednie dokumenty (CV, kserokopia świadectwa maturalnego itd.)? Czy też tylko wyselekcjonowani?

3. Czy na teście i rozmowie sprawdzającej biegłość w języku angielskim będzie badana znajomość idiomów?

(Edit)
4. Czy zostanie przyjętym na studia dualne od strony uczelni zależy tylko od wyniku rozmowy kwalifikacyjnej, wyniku testu i rozmowy sprawdzających biegłość z angielskiego? Czy jest możliwa sytuacja, w której przeszedłbym każdy z tych etapów pomyślnie, ale nie zostałbym przyjęty ze względu na, potencjalnie, dość słaby wynik z matury z matematyki?

(Edit 2)
5. Ile miejsc bylo na studiach dualnych w tym roku?

Do studentów:
6. Po jakim czasie stażu stażodawca daje zdobywać doświadczenie zawodowe studentowi na fotelu spedytora lub specjalisty ds. logistyki? Wiem, że odpowiedzi mogą być różne, ale jak to jest u Was?

Cierpliwie czekam na odpowiedzi ;-)

Życzę Wam miłego dnia,
Michał Siudak
[Ostatnio edytowany przez mihail.important@gmail.com, 2015-08-25 18:37]
2015-08-12 02:16
marketing@wsl.com.pl
Moderator
Witaj Michale :-)

Odpowiadając na Twoje pytania:
1. Semestr
2. Tak, wszyscy spełniający warunki formalne są zaproszeni na rozmowę z przedstawicielami WSL. Dopiero na tym etapie następuję pierwsza selekcja kandydatów.
3. Na ten moment możemy powiedzieć, że nie. Ważna jest komunikatywność i zrozumienie języka.
4. Rozmowy z kandydatami mają na celu sprawdzenie ich potencjału i motywacji - to jest najważniejszy wyznacznik. Dla firm jest to bardzo istotne, bo dzięki temu wiedzą one, czy kandydat spełni ich oczekiwania i na ile warto w niego inwestować w przyszłości.
5. To zawsze zależy od liczby firm, które gotowe są zatrudnić stażystów u siebie na trzy lata. W tym roku było to około 40 miejsc.

Ekstra 6. Weź proszę pod uwagę, że dopiero minął rok od pierwszej edycji tych studiów. Proces zapoznania stażysty z wszystkimi działami przedsiębiorstwa (czy konkretnymi komórkami) potrzebuje czasu. Do tego każda firma jest inna.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań daj znać, a polecamy również sprawdzić "Często zadawane pytania" na http://www.wsl.com.pl/studia-dualne

Pozdrawiamy
[Ostatnio edytowany przez marketing@wsl.com.pl, 2015-08-19 06:53]
2015-08-18 09:00
Hej! Dziękuję za odpowiedzi. Skoro już Państwo tak wyczerpująco odpowiadają, to wycisnę tą gąbkę do końca. ;)

iconCytat:
4. Rozmowy z kandydatami mają na celu sprawdzenie ich potencjału i motywacji - to jest najważniejszy wyznacznik. Dla firm jest to bardzo istotne, bo dzięki temu wiedzą one, czy kandydat spełni ich oczekiwania i na ile warto w niego inwestować w przyszłości.

Przeczytałem jeszcze raz FAQ i nie rozwiało ono, jak i Panstwa odpowiedź, wszystkich moich wątpliwości związanych z tym punktem. Nie wiem czy sytuacja, którą przytoczę może się stać w praktyce, czy też jest to tylko mój twór teoretyczny. Otóż, jeżeli na studia dualne zgłosi się stu kandydatów i osiemdziesięciu z nich wypadnie dobrze na rozmowie kwalifikacyjnej, to co decyduje o tym, którzy z nich dostaną jedno z tych, załóżmy, czterdziestu miejsc? Czy bedziecie Państwo typować tych, którzy byli na rozmowie kwalifikacyjnej najlepsi z najlepszych, czyli 40 z 80. Czy może sięgniecie Państwo w takiej sytuacji po świadectwa dojrzałości kandydatów, by wyselekcjonować osoby z najwyższymi wynikami np. ze wszystkich matur?

Pozdrawiam i cierpliwie czekam na odpowiedz :)
Michał
2015-08-20 18:09
marketing@wsl.com.pl
Moderator
Kto pyta nie błądzi! :-)

Uściślając, pamiętajmy, że selekcja kandydatów jest dwuetapowa:

1 etap - rozmowy kandydatów z przedstawicielami WSL. Sytuacja, którą opisałeś, mogłaby tutaj wystąpić, tzn. jeśli 80 kandydatów wykazałoby się motywacją i odpowiednią postawa oraz wiedzą to naturalnie przechodzą ten etap. Tutaj ważne jest poznanie samego kandydata, jak również podjęcie próby dopasowania już go do konkretnej firmy, bądź grupy firm.

2 etap - kandydaci, którzy przeszli 1 etap spotykają się z konkretnymi przedstawicielami przedsiębiorstw logistycznych. Tutaj kilku kandydatów trafia do jednej firmy i to ona w zależności od ilości miejsc, wyniku rozmowy kandydat-przedstawiciel firmy, oraz profilu stanowiska, na którą mają być przyjęci stażyści podejmuję decyzję.

Jeśli chcesz zapytać wprost: czy wyniki z matury będą czynnikiem wpływającym na wyniki 2 etapu, to możemy odpowiedzieć, że nie. Na rynku pracy ważniejsza jest motywacja, predyspozycje i umiejętności.

Pozdrawiamy :-)
2015-08-21 06:51
skarloc.e@gmail.com
Dzień dobry,
korzystając z tego tematu chciałbym się zapytać, ile było chętnych na podjęcie studiów dualnych w tym roku?
Pozdrawiam :)
2015-08-21 14:39
O, to super! Bardzo ucieszyła mnie Państwa odpowiedź :). Przyznam, że mogłem się tego domyśleć, jednak cieszę się, że dostałem jednoznaczną odpowiedź.

@skarloc.e W tym roku było 40 miejsc (pierwszy post marketing@wsl.com.pl pod moim tematem ;))

Życzę wszystkim miłego dnia! :)
2015-08-22 11:25
Bym zapomniał.. Bardzo dziękuję za odpowiedź! ;-)

Pozdrawiam jeszcze raz
Michał
2015-08-22 12:15
skarloc.e@gmail.com
Nie pytałem się o liczbę miejsc na studiach, a o liczbę chętnych w tym roku. Mogło przecież być więcej chętnych niż miejsc ;)
2015-08-22 22:07
Ups.. :)
2015-08-23 17:32
marketing@wsl.com.pl
Moderator
Witaj,

chętnych było więcej niż miejsc.

Do II edycji studiów dualnych zgłosiły się nowe firmy, dlatego uruchomiliśmy dodatkową rekrutację www.wsl.com.pl/aktualnosci-24/items/dodatkowy-nabor-studia-dualne
2015-08-24 07:26
icon

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)