opcje
Forum
drukuj

icon
emila1816@interia.pl
Witam! :) Jestem zainteresowana studiami dualnymi i chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają i czy ciężko się na nie dostać :P Czy ktoś ze studentów mógłby mi przybliżyć ten temat i wyrazić swoją opinię? :D
2015-02-11 16:03
majdasebastian@gmail.com
A gdzie mieszkasz? Moglibyśmy umówić kiedyś się z Tobą. Mamy bardzo zgraną grupę i myślę, że nie byłoby problemu, gdybyś wpadła na uczelnię w tygodniu, gdzie każdy opowiedziałby Ci pokrótce.

Studia dualne są... specyficzne. Dziewięć tygodni w uczelni, dziewięć tygodni na stażu w Rabenie (w moim przypadku).
W necie są pewnie rozpiski pewnie co i kiedy. Całe te rozmowy kwalifikacyjne traktowałbym z przymrużeniem oka, ponieważ gdy nie dogadasz się z jedną firmą możesz wybrać sobie drugą. Masz wybór, może warto wybrać sobie najlepszą opcję już w domu, a nie zdać się na uczelnię? I nie daj sobie narzucić niczego. Wysokości wynagrodzenia, miasta, dni pracujących. Piszę tak, bo jeśli jesteś zainteresowana i złożysz papiery, to wystarczy aparycja :)) Przynajmniej tak było u nas, w pierwszym roku tych studiów.

Pozdrawiam,
Seba
2015-02-18 23:23
emila1816@interia.pl
Mieszkam ok. 300 km od Poznania, ale bardzo chętnie bym się z Wami spotkała :P Może podczas dni otwartych jeśli są takie w planach? Rozumiem przez to, że praca nie jest tylko na terenie Poznania, mogę trafić do firmy znajdującej się w okolicy miasta a nawet dalej?
2015-02-20 15:56
majdasebastian@gmail.com
Szczerze powiedziawszy nie wiem, czy jest coś takiego w planach. Jestem z tych nieogarniających często, niestety. Termin spotkania nie powinien być problemem, ponieważ od poniedziałku do czwartku jest nas minimalnie 75% z grupy w uczelni.

Tak, możesz trafić dalej. Nasza koleżanka trafiła do Warszawy aż, jednakże firma dokłada Jej bodajże 500 stówek do mieszkania. Jak wspominałem, wszystko jest kwestią ugadania, a i Ciebie na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej zapytają, czy zgadzasz się na staż poza Poznaniem i jego okolicami. Dojazdy zajmują zazwyczaj godzinkę z haczykiem. Wyjątkiem oczywiście jest "Warszawianka" :))

PS Rzadko tutaj chyba zaglądamy. Wybacz, ale jednak weekend :)
2015-02-22 12:20
emila1816@interia.pl
Ok rozumiem każdy ma swoje sprawy :) Szczerze mówiąc mogłabym też wybrać studia w Warszawie, miałabym zdecydowanie bliżej :) Jednak muszę przyznać, że oferta w Poznaniu jest korzystniejsza dla studenta w porównaniu z Warszawą :) Tak czy inaczej spróbuję :D
2015-02-22 15:10
majdasebastian@gmail.com
To skąd jesteś?

W takim razie zapraszamy kiedyś do nas, porozmawiamy :)
2015-02-22 17:10
emila1816@interia.pl
Z Ciechanowa :P Ok wybiorę się w najbliższym czasie :)
2015-02-22 17:40
majdasebastian@gmail.com
btw Quebonafide jest z Ciechanowa, tak?
2015-02-23 23:22
emila1816@interia.pl
Tak, zgadza się :)
2015-02-24 08:45
majdasebastian@gmail.com
Byłem dwa razy na jego koncercie :) Bardzo pozytywne wrażenia! :)
2015-02-25 17:59
majdasebastian@gmail.com
534 517 191
https://www.facebook.com/sebastian.majda.7

Widzę, że mamy paru chętnych, a nie zaglądam na pocztę wystarczająco często. Macie dwa kontakty, podbijajcie śmiało :)

WSLko, może warto zorganizować spotkanie z kandydatami?

Pozdrówki!
2015-05-20 09:58
marketing@wsl.com.pl
Moderator
Spotkanie z kandydatami to dobry pomysł! Często trudno tu jednak o dobry, dogodny dla wszystkich termin, dlatego dziękujemy za zaangażowanie na forum i prosimy o więcej :)
Wasza - studencka pomoc jest bezcenna :thumbup:

Info dla kandydatów: chcecie bliżej poznać WSL - zapraszamy w najbliższą sobotę (30 maja) o godz. 10 - pracownicy działu marketingu i studenci WSL będą do Waszej dyspozycji, oprowadzą, odpowiedzą na pytania...
2015-05-27 15:01
emilpe@o2.pl
Witam!
Czy możliwa jest informacja o orientacyjnej wysokości wynagrodzenia za staż?
Rozumiem, iż każda fima proponuje inne warunki, lecz czy możliwe jest podanie rzędu wysokości wynagrodzenia?

Pozdrawiam!
2015-06-15 23:15
marketing@wsl.com.pl
Moderator
Witaj Emilu,

Jako WSL, możemy powiedzieć tylko, że wynagrodzenie na stażu nie będzie mniejsze niż czesne za studia. Wszystko zależy od firmy.

Pozdrawiamy :-)
2015-06-16 08:32
icon

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)