opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie pod patronatem WSL
drukuj

Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie pod patronatem WSL

2018-04-20 18:20

Kolejna szkoła pod patronatem WSL

Kolejna szkoła – tym razem Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie – dołączyła do programu Patronat Wyższej Szkoły Logistyki nad kształceniem logistycznym i spedycyjnym.

Program patronacki został przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu uruchomiony w marcu 2017 roku. Na razie ma jednak charakter pilotażowy, a celem pilotażu jest przetestowanie form współpracy naszej uczelni ze szkołami ponadgimnazjalnymi. Na razie wyniki są zadowalające i można przypuszczać, że po analizie pierwszych rezlutatów Program w pełni ruszy w przyszłym roku.

Historia Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie sięga zaboru pruskiego. Po odzyskaniu niepodległości, szkoła przeszła w polskie ręce, a w jej skład wchodziły Szkoła Handlowa, Szkoła Rzemieślnicza, Szkoła Krawiecka i Szkoła Bieliźniarska. Ponadto, w szkole organizowano kursy rzemieślnicze oraz gospodarstwa domowego. Po reformie w latach trzydziestych stworzono również gimnazjum kupieckie. W latach siedemdziesiątych placówkę przemianowano na Zespół Szkół Zawodowych nr 1. Dzisiaj w skład Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych wchodzi trzyletnie liceum profilowane, czteroletnie technikum ekonomiczne, czteroletnie technikum handlowe, czteroletnie technikum odzieżowe oraz technikum uzupełniające dla dorosłych, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Handlowa i Odzieżowa oraz Szkoła Policealna.

Pierwszym uczestnikiem Programu został w marcu br. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie. W gnieźnieńskim „Ekonomiku” nasza uczelnia sprawuje patronat nad kształceniem logistycznym.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)