opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / WSL najlepszą uczelnią logistyczną w Polsce według Rankingu Perspektyw
drukuj

WSL najlepszą uczelnią logistyczną w Polsce według Rankingu Perspektyw

2014-05-21 09:00

Pierwsza wśród logistycznych i 25. wśród wszystkich niepublicznych uczelni magisterskich w Polsce – Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu zdobyła wysokie noty w corocznym rankingu szkół wyższych, opracowanym przez Fundację Perspektywy.  Tegoroczny skok w zestawieniu oznacza, że WSL jest drugą niepubliczną uczelnią w Wielkopolsce.

Wysokie miejsce WSL w tegorocznym rankingu jest odzwierciedleniem wzmożonych działań rozwojowych uczelni - począwszy od zintensyfikowanej współpracy z wiodącymi przedsiębiorstwami w sektorze logistyki, poprzez tworzenie praktycznych programów specjalności aż po innowacyjne formy studiowania. Pierwsza w Polsce uczelnia logistyczna skupia ponad 30 partnerów biznesowych i patronuje niemal 300 szkołom ponadgimnalzjalnym kształcącym logistyków, w całej Polsce.

Niesłabnący popyt na dobrze wykwalifikowanych logistyków oraz dynamika zmian w tej branży wymaga adekwatnych rozwiązań edukacyjnych. Jednym z nich są studia dualne WSL – niespotykane jak dotąd na uczelniach logistycznych – połączenie studiów licencjackich z programem płatnych staży. Absolwenci tych studiów, po trzech latach zdobędą nie tylko dyplom uczelni, potwierdzający osiągnięcie danego poziomu wiedzy merytorycznej. Będą dysponować praktycznymi kompetencjami, zdobytymi podczas kilkutygodniowych pobytów w firmie, gwarantującej staż. Co więcej, na zajęciach w WSL spotkają specjalistów-praktyków, a połowę programu studiów zrealizują w języku angielskim.

„Wysokie miejsce w rankingu to dla nas impuls do podejmowania kolejnych inicjatyw projakościowych – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Jest ukoronowaniem dążeń Wyższej Szkoły Logistyki do osiągnięcia pozycji lidera wśród uczelni logistycznych w Polsce.”

Tegoroczna, 15. edycja rankingu  prezentuje poparte wielowymiarową analizą oceny 195 polskich uczelni: 88 uczelni akademickich, 80 magisterskich niepublicznych i 27 państwowych wyższych szkół zawodowych. Najważniejsze kryteria oceny szkół niepublicznych to: siła naukowa – uprawnienia do nadawania stopni naukowych, jakość kadry dydaktycznej, oferta studiów magisterskich i podyplomowych, liczba cytowań i publikacji; prestiż – opinia pracodawców i środowiska akademickiego oraz warunki kształcenia. Pod uwagę brano też umiędzynarodowienie uczelni oraz innowacyjność czyli sprawność pozyskiwania środków zewnętrznych na finansowanie rozwoju i badań. 

Ranking Perspektyw 2014

 

Wróć

Do góry

Dostęp do Intranetu WSL

Grupy WSL na Facebooku, to miejsce spotkań studentów. Znajdziesz tu także informacje o ofertach pracy, praktyk i staży. Zapraszamy do dołączenia.