opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Trener Karate z WSL został wicemistrzem Polski
drukuj

Trener Karate z WSL został wicemistrzem Polski

2011-07-03 10:13

Mariusz Siebert wicemistrzem Polski
Mariusz Siebert (pierwszy z lewej).

Mariusz Siebert, trener sekcji karate KU AZS WSL zdobył wicemistrzostwo Polski w konkurencji indywidualnej kata seniorów oraz wicemistrzostwo Polski w kumie seniorów podczas III Otwartych Mistrzostw Polski w Karate Shotokan FSKA. Turniej odbył się w dniach 30.06-03.07.2011 roku, w hali sportowej w Karpaczu.

Celem zawodów było popularyzowanie karate shotokan wśród dzieci, młodzieży i seniorów, wyłonienie najlepszego zawodnika i zawodniczki w poszczególnych konkurencjach oraz utworzenie Kadry Narodowej Karate Shotokan FSKA na Mistrzostwa Świata w Turynie (Włochy) w 2011 roku.

Imprezę otworzyło seminarium karate w hali przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kowarach. Treningi prowadzili hanshi Kenneth Funakoshi 10 dan oraz sensei’owie Andrzej Barczewski 6 dan i Mirosław Adamowski 6 dan.

W ramach seminarium przeprowadzono egzamin na stopnie mistrzowskie dan (czarny pas), w którym sensei Mariusz Siebert otrzymał 4 dan z rąk hanshi K. Funakoshi. To jednak nie ostatni sukces trenera z Wyższej Szkoły Logistyki, który po ukończeniu kursu sędziowskiego FSKA oraz zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego otrzymał międzynarodowe uprawnienia sędziowskie Funakoshi Shotokan Karate Association.

W sobotę (2 lipca) odbyły się konkurencje indywidualne i drużynowe kata (kombinacja określonych ruchów) żaków i młodzików i kumite (wolna walka sportowa), natomiast w niedzielę toczyła się rywalizacja indywidualna i drużynowa kadetów, juniorów i seniorów.

Łącznie w imprezie uczestniczyło prawie 300 zawodników z 27 klubów sportowych. Organizatorami Mistrzostw byli: Funakoshi Shotokan Karate Association, FSKA Poland, Klub Sportowy Funakoshi Shotokan Karate oraz Dolnośląski Związek Karate.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)