opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Studenci WSL pomogli w organizacji Festiwalu Biegowego
drukuj

Studenci WSL pomogli w organizacji Festiwalu Biegowego

2016-09-12 11:10

W dniach 9-11 września w Krynicy Zdroju odbył się 7. PKO Festiwal Biegowy. W organizacji wydarzenia pomagali studenci Wyższej Szkoły Logistyki - Inez Szczurowska, Marta Szulc, Karol Gała i Fabian Marcinkowski.

PKO Festiwal Biegowy to ogromne przedsięwzięcie. Jedna z największych imprez biegowych w Polsce to ponad 30 biegów na dystansach od 300 m do aż 100 km. Tak duże wydarzenie wymaga zaangażowania wielu osób. W organizacji tegorocznej edycji jako wolontariusze pomagali studenci Wyższej Szkoły Logistyki.

Do zadań młodych logistyków należała pomoc w bezpośredniej obsłudze biegaczy, rejestracja uczestników w systemie, nadawanie numerów startowych, pomoc w organizacji biegu „Życiowa Dziesiątka”, sprawowanie pieczy nad depozytami biegaczy oraz czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

Pomoc w koordynacji wydarzenia stanowiła nie lada wyzwanie – w samym biegu „Życiowa Dziesiątka” wystartowało blisko 1500 osób. Studenci WSL zaangażowani w przygotowanie Festiwalu Biegowego wykazali się zdolnościami organizacyjnymi, umiejętnością planowania oraz pracy w grupie. Udział w Festiwalu Biegowym był dla nich niezwykle cennym doświadczeniem. Nie tylko mogli zobaczyć logistykę tak dużego przedsięwzięcia od kuchni, ale również poczuć cudowną atmosferę panującą wśród biegaczy i organizatorów. Zakres prac i doskonała organizacja całego wydarzenia zrobiły na studentach WSL ogromne wrażenie.

PKO Festiwal Biegowy to jedna z najwszechstronniejszych i największych imprez biegowych w Polsce. Obejmuje ponad 30 biegów na dystansach od 300 m do 100 km, a łączna długość tras przekracza 300 km. W trakcie 3-dniowego Festiwalu odbywają się również liczne koncerty, targi EXPO oraz spotkania z mistrzami sportu i pasjonatami biegania w ramach Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)