opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Studenci WSL na wymianie studenckiej w Technische Hochschule Wildau
drukuj

Studenci WSL na wymianie studenckiej w Technische Hochschule Wildau

2012-06-05 13:41

Studia to niezapomniany czas, który powinno się jak najlepiej wykorzystać. Od marca w ramach programu Erasmus, trójka żaków z WSL została studentami uczelni Technische Hochschule Wildau pod Berlinem. Przed wyjazdem wszyscy mieli mieszane uczucia. Strach przed nieznanym, rozłąką z bliskimi, ale także podekscytowanie czymś całkowicie nowym, radość przed zdobyciem nowych umiejętności mogących pomóc w odnoszeniu sukcesów w przyszłym zawodzie logistyka, poznanie nowych ludzi, zdobycie doświadczenia.

 „Uczelnia, kantyna studencka, biblioteka, medioteka, a także cała zielona okolica zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Uczelniana biblioteka jest duża, zajmuje trzy piętra, jest znakomicie wyposażona. Zdziwiło mnie, że studenci spędzają tutaj sporo czasu. Nie tylko w celach edukacyjnych. Przychodzą tu również po to, aby w spokoju przeczytać gazetę, odprężyć się przy ulubionej książce czy skorzystać z Internetu. Nauka wygląda tu podobnie jak na uczelni macierzystej, niemniej jednak większy nacisk kładzie się na praktykę. Wykładowcy są wyrozumiali i cierpliwi, a studenci chętnie służą pomocą” – opowiada Julia Jastrzemska.

„Sądzę, że TH Wildau stwarza ogromne perspektywy. Ale trzeba przyznać, że dzień z życia studenta na tej uczelni bardzo różni się od znanego mi do tej pory. Oprócz wykładów, mamy zajęcia praktyczne, które odbywają się w wyposażonych w najnowszy sprzęt multimedialny i niezbędne oprogramowanie laboratoriach.”  - dopowiada Łukasz Janowski.

O tym jak ważne jest wykształcenie opowiada również Agnieszka Soszka: „W Niemczech przekonałam się, że wiedza oraz doświadczenie zdobyte na studiach to fundament mojej przyszłości. Cieszę się, że zdecydowałam się na studia w Wildau, ponieważ teraz czuję, że moje fundamenty są zbudowane z najwyższej jakości materiału!”

Trójka studentów oprócz zajęć na uczelni bierze udział w różnych targach, na których mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy oraz poznania nowoczesnych technologii. Organizowane są liczne wycieczki do Berlina, Poczdamu czy Drezna, dzięki czemu studenci mogą na chwilę oderwać się od nauki, poznać nowe miejsca, zintegrować się z innymi.

„Pobyt w Niemczech nauczył mnie pokory, ale także zmotywował do pokonywania przeciwności. Każdy dzień to wyzwanie, któremu po prostu musisz sprostać. To trochę szkoła życia. Móc odetchnąć z ulgą i przyznać: Tak! Dałam radę! Berlin zachwyca i inspiruje pod każdym względem. To dla mnie miasto nieskończonych możliwości.” - dodaje Agnieszka.

Drodzy Studenci! Taka wymiana to przygoda na całe życie! Uwierzcie w siebie i korzystajcie z możliwości jakie oferuje Wam Wyższa Szkoła Logistyki. Świat należy do ludzi odważnych i odkrywczych, a Wasza przyszłość jest w Waszych rękach!

„W razie pytań służymy pomocą ;) Szukajcie nas na facebooku ;)”

Julia Jastrzemska, Agnieszka Soszka, Łukasz Janowski

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)