opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Studenci WSL na wymianie studenckiej w Óbuda University
drukuj

Studenci WSL na wymianie studenckiej w Óbuda University

2012-04-16 09:59

Jakie wrażenia na uczestnikach międzynarodowego programu Erasmus wywarło miasto Budapeszt – jedno z miejsc, do którego studenci Wyższej Szkoły Logistyki wyjeżdżają na studia? W jakiej formie odbywają się zajęcia w węgierskiej uczelni  - Óbuda University? W jakim języku porozumiewają się oni z Węgrami? O tym wszystkim opowiadają studenci WSL będący od stycznia tego roku  na wymianie studenckiej.

Kolejna trójka studentów WSL uczy się logistyki na zagranicznej uczelni, tym razem w węgierskiej stolicy - Budapeszcie w Óbuda University. W ramach międzynarodowego programu Erasmus studenci realizują semestralny okres studiów. Poznają również uroki tamtejszego życia studenckiego a przy okazji szkolą język angielski.

O swoich pierwszych doznaniach po przyjeździe do Węgier opowiadają studenci Wyższej Szkoły Logistyki: Emil Szymański, Marcin Smolarek oraz Jakub Lewandowski.

- „W Budapeszcie wylądowaliśmy 29 stycznia o godzinie 19:00. Na lotnisku czekał na nas środek transportu, którym zabraliśmy wszystkie bagaże do naszego mieszkania. Pierwsze wrażenie, jakie zrobiło na nas miasto z podświetlonymi mostami i monumentalnymi budowlami było wręcz oszałamiające.” – zaczyna opowieść Emil Szymański, student II roku studiów inżynierskich . – „Mieszkamy w dużym trzypokojowym mieszkaniu, dwie minuty drogi od jednego z budynków naszej uczelni. Tydzień po naszym przyjeździe do miasta, odbył się „Welcome Day”, podczas którego poznaliśmy większość członków naszej grupy. W grupie mamy osoby z Niemiec, Danii, Hiszpanii, Francji, Turcji, Grecji a nawet Chin.” – dodaje Marcin Smolarek, studiujący na drugim roku na kierunku logistyka.

W murach budapesztańskiej uczelni większość zajęć odbywa się w postaci ćwiczeń ora warsztatów, w których cała trójka aktywnie bierze udział. Profesorowie bardzo dobrze posługują się językiem angielskim, więc nie ma problemu ze rozumieniem przekazywanych treści. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla studentów programu Erasmus oraz dla Węgrów, dzięki czemu można poznać wiele fantastycznych osób.

- „Węgrzy są bardzo podobni do Polaków, przez co łatwo nawiązuje się z nimi znajomości. Na szczęście wiele młodych osób dobrze posługuje się językiem angielskim więc nie mamy problemów z komunikowaniem się.” – dodaje Jakub Lewandowski, student II roku, kierunek logistyka.

Jak mówią studenci wymiany Erasmusa z Wyższej Szkoły Logistyki, sam Budapeszt jest niesamowitym miejscem, zwłaszcza dla społeczności studenckiej. Liczba atrakcji jakie oferuje miasto jest ogromna, od wielkich klubów po  urokliwe małe puby w cichych bocznych uliczkach, piękne parki i tysiące zabytków. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Trudno nie zakochać się w tym miejscu…

Więcej o możliwościach wyjazdu w ramach międzynarodowego programu Erasmus: www.wsl.com.pl/program-erasmus

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)