opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Silna wola kontra tropikalny upał
drukuj

Silna wola kontra tropikalny upał

2015-07-06 16:10

W sobotę 4 lipca, Kanclerz WSL – doc. dr inż. Ireneusz Fechner wziął udział w VI edycji Supermaratonu Gór Stołowych. Uczestnicy biegów górskich określają go mianem najtrudniejszego na tym dystansie. Trasa prowadziła szlakami czeskich Broumovskich Sten, aby w drugiej części skierować zawodników na ścieżki Parku Narodowego Gór Stołowych. Tegorocznemu biegowi towarzyszył tropikalny upał, który chwilami zwalał z nóg i już w początkowej fazie zawodów wysysał siły ponad zaplanowaną normę.

„Biegnąc w upale stopniowo traciłem siły i po około czterdziestu kilometrach stwierdziłem, że prawdopodobnie nie uda mi się dobiec do mety przed upływem dziewięciu godzin – podsumowuje Kanclerz WSL. Jednak postanowiłem biec tak daleko, jak pozwoli mi upływający czas regulaminowy. Po dziewięciu godzinach biegu, kiedy do mety zostało mi raptem kilkaset metrów, w tym podbieg schodami na szczyt Szczelińca Wielkiego, zgodnie z regulaminem zakończyłem swój udział w biegu i zszedłem z trasy.”

Prognozowany upał odstraszył sporą część zapisanych, którzy zrezygnowali ze startu. Wielu uczestników, którzy podjęli wyzwanie, musiało zejść z trasy ze względu na trudne warunki. W wyznaczonym czasie, bieg ukończyło 360 osób. Niewątpliwym sukcesem Reprezentanta Klubu "Biegaj z WSL" jest zatem walka do końca, mimo ekstremalnych warunków atmosferycznych.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)