opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Puchar Rektora Wyższej Szkoły Logistyki wrócił do WSL
drukuj

Puchar Rektora Wyższej Szkoły Logistyki wrócił do WSL

2011-05-25 12:25

Studenci WSL wygrali IX Ogólnouczelniany Turniej Bowlingowy o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Logistyki. Nasi sportowcy byli również najlepsi w konkurencji indywidualnej mężczyzn. Pierwsze miejsce zajął Maciej Gołąbek, drugie natomiast - Mariusz Walczak. W zawodach startowało w sumie 13 drużyn.

Turniej odbył się w środę 25 maja 2011 roku. Zawody otworzył prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski, Rektor Wyższej Szkoły Logistyki, a zgromadzonych gości przywitał dr Ryszard Świekatowski, prezes AZS działającego przy WSL. Rangę zawodów podkreślała również obecność władz Wydziału Zarządzania i Logistyki WSL: Dziekana doc. dra Zbyszko Pawlaka i Prodziekana dra inż. Marka Matulewskiego.

Celem WSL Bowling Cup jest integracja poznańskiego środowiska akademickiego. Do turnieju swoje zespoły chętnie wystawia większość poznańskich uczelni. Na torach można było spotkać studentów z Wyższej Szkoły Logistyki, Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, Wyższej Szkoły Bankowej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej oraz Studenckiej Rady Miasta. Poza studenckimi drużynami, w turnieju stratowali pracownicy Dziekanatu i Administracji Wyższej Szkoły Logistyki oraz Klubu Żeglarskiego działającego przy WSL.

Zasady rozgrywania turnieju są następujące: każda z uczelni wystawia drużynę, w której gra maksymalnie 6 osób. Zespoły rywalizują na oddzielnych torach w dwóch rundach. Po ich rozegraniu podsumowuje się wyniki i wyłania zwycięskie drużyny. Następnie po dwóch najlepszych zawodników każdej z ekip rywalizuje w turnieju indywidualnym. W tym roku pojawiła się również nowa konkurencja, nazwana Cosmic, polegająca na tym, że dwóch najlepszych zawodników danego toru kulało w ciemnościach.

Puchar Rektora WSL po czterech latach wrócił do Wyższej Szkoły Logistyki. Rok temu wygrała drużyna Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, a w 2009 i 2008 roku – zespół Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

 

Wyniki:


Miejsca indywidualne wśród kobiet:

I miejsce - Filip Joanna Politechnika Poznańska I - 487pkt

II miejsce - Pawlak Halina Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa I - 462pkt

III miejsce - Daria Stasiak Uniwersytet im. Adama Mickiewicza I - 459pkt

 

Miejsce indywidualne wśród mężczyzn:

I miejsce - Maciej Gołąbek Wyższa Szkoła Logistyki I - 588pkt

II miejsce - Mariusz Walczak Wyższa Szkoła Logistyki I - 574pkt 

III miejsce - Piotr Osiadły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza II - 528pkt

 

Miejsca drużynowe:

I miejsce - Wyższa Szkoła Logistyki -1516pkt

II miejsce - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza II - 1340pkt

III miejsce - Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa II -1300pkt

IV miejsce - Politechnika Poznańska I - 1270pkt

V miejsce - Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa I - 1268pkt

VI miejsce - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza I - 1181pkt

VII miejsce - Politechnika Poznańska II -1169pkt

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)