opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Praktyka w Austrii
drukuj

Praktyka w Austrii

2017-11-02 13:48

Praktyka w Austrii

LKW Walter to jedna z największych austriackich firm logistycznych. Nie dość na tym – w specjalnym ogólnogospodarczym rankingu została też sklasyfikowana wśród stu najlepszych firm austriackich. Do tego bardzo solidna, bo ciesząca się certyfikatem najwyższej klasy bezpieczeństwa płatności.

Zatrudniamy ponad 1,6 tysiąca pracowników, a firma ma wybitnie międzynarodowy charakter, bo pracują w niej przedstawiciele aż czterdziestu nacji – opowiada Krzysztof Adamczuk

Co ciekawe, choć językiem korporacyjnym w LKW Walter jest niemiecki, to firma poszukuje pracowników różnych narodowości. Chodzi o to, aby ułatwić kontakt z klientami. Stąd również zainteresowanie LKW Walter studentami i absolwentami Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Przedstawiciele firmy od wielu lat odwiedzają naszą uczelnię i prowadzą tutaj zajęcia.

Zespół LKW Walter

Praktykę oraz staż, a w przyszłości pracę w austriackiej firmie, mogą dostać osoby kształcące się na studiach logistycznych bądź ekonomicznych, znające język niemiecki i umiejące pracować w zespole.

Dużą wagę przywiązujemy również do komunikatywności, elastyczności i otwartości. Preferujemy też ludzi przedsiębiorczych i zaradnych – tłumaczy Krzysztof Adamczuk.

LKW Walter działa na terenie całej Europy i specjalizuje się w transporcie całopojazdowym.

To interesujące wyzwanie. Praca w międzynarodowym środowisku to niesamowite doświadczenie, które przydaje się w przyszłości. Miałem okazję odwiedzić centralę firmy pod Wiedniem, to imponujące miejsce – twierdzi dr Mateusz Wiliński, dyrektor Biura Praktyk i Karier Zawodowych. – Warto też pamiętać, że nasi studenci mogą pracować w Austrii i jednocześnie kontynuować studia w Wyższej Szkole Logistyki zaocznie.

LKW Walter

Jestem pewien, że ogromna większość naszych studentów spełnia kryteria, które stawia LKW Walter. Pewnym problemem może być tylko język niemiecki, ale to wyzwanie, z którym przy pewnej determinacji można się dość szybko uporać – przekonuje dr Karol Górski, kierownik Studium Języków Obcych.

Chętni do podjęcia praktyki, stażu lub pracy w LKW Walter powinni wejść na stronę internetową firmy i zajrzeć do zakładki praca, a następnie wysłać swoje CV i list motywacyjny. Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna odbywa się przez Skype’a, a kolejna już w siedzibie firmy, przy czym LKW Walter opłaca koszty przejazdu.

LKW Walter będzie obecny na poznańskich Absolvent Talent Days (MTP, 7 listopada br.)

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)