opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Pół tysiąca uczniów w drugim etapie OOL
drukuj

Pół tysiąca uczniów w drugim etapie OOL

2017-11-03 12:25

Pierwszy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej za nami. Spośród 8688 uczestników z 284 szkół średnich, ponad pół tysiąca zdobyło wymaganą regulaminem liczbę punktów i zakwalifikowało się do drugiego etapu.

W teście, który uczestnicy Olimpiady rozwiązywali w pierwszym etapie, można było zdobyć 50 punktów. Absolutnym rekordzistą okazał się uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, który zdobył 39 punktów.

„Uważam, że poziom trudności pierwszego etapu był dość wysoki. Szczególnie trudne okazały się pytania, w których należało wykonać obliczenia. Nie wszyscy uczniowie pamiętali wzory, które należało zastosować – twierdzi Izabela Dypczyńska, nauczycielka w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. – Etap szkolny olimpiady bazuje przede wszystkim na materiale, który realizujemy na lekcjach. Często wykraczamy poza podstawę programową i dużo wymagamy. Szczególną uwagę przywiązujemy do zadań praktycznych, rozwijających logiczne i twórcze myślenie. Nasi uczniowie do olimpiady przygotowują się cały rok szkolny na zajęciach. Ci którzy awansowali do drugiego etapu będą już musieli chodzić na dodatkowe zajęcia, bo dalsze etapy są dużo trudniejsze. Dostaną też materiały do nauki w domu”.

Aby przejść do kolejnego etapu, w teście trzeba było zdobyć 22 punkty. Ten magiczny próg przekroczyło 534 uczniów szkół średnich z całego kraju. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu podstaw logistyki, standardów w logistyce, zapasów i magazynowania, transportu oraz spedycji. W teście, który uczniowie będą musieli rozwiązać podczas drugiego etapu – jak zdradza Izabela Borzuch, koordynatorka X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – szczególny nacisk zostanie położony na zagadnienia dotyczące dystrybucji i produkcji. Sporo pytań będzie też dotyczyło transportu oraz spedycji.

Drugi etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – której organizatorem jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu – odbędzie się 1 grudnia br.

sponsorzy

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)