opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Nauczyciel musi być dla ucznia autorytetem
drukuj

Nauczyciel musi być dla ucznia autorytetem

2018-06-15 16:07

Rozmowa z Piotrem Karlińskim, dyrektorem Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie to jedna ze szkół uczestniczących w pilotażu programu patronackiego WSL. Czego Pan od tego programu oczekuje?

Nasza szkoła współpracuje z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu od wielu lat. I powiem szczerze, że ta współpraca jest dla nas tak satysfakcjonująca, przynosi nam tyle korzyści, że nie bardzo widzę możliwość jej rozszerzenia. Jesteśmy usatysfakcjonowani, bo po pierwsze nasi nauczyciele przedmiotów logistycznych dzięki współpracy z WSL mają dostęp do aktualnej wiedzy. To istotne, bo logistyka jest tą dziedziną gospodarki, która zmienia się bardzo dynamicznie. Po drugie, na współpracy bezpośrednio korzystają uczniowie. Choćby uczestnicząc w imprezach organizowanych przez Wyższą Szkołę Logistyki. Wielu naszych absolwentów studiowało, studiuje i zapewne będzie studiować w tej uczelni. Dodam jeszcze, że dzięki Wyższej Szkole Logistyki nasza szkoła nawiązała bliską i owocną współpracę z jednym z renomowanych przedsiębiorstw logistycznych i dzisiaj nasi uczniowie odbywają w niej praktyki zawodowe, zdobywając wiedzę i doświadczenie.

Kierowana przez Pana szkoła kształci specjalistów kilku logistycznych kierunków.

To prawda. Kształcimy techników logistyki, logistyków wojskowości, logistyków małych i średnich przedsiębiorstw, a także specjalistów od logistyki w sporcie. Naszą szkołę opuszczają też technicy spedytorzy i specjaliści transportu samochodowego. Najmłodszą specjalnością, którą wprowadziliśmy w ubiegłym roku, jest kształcenie magazynierów logistyków. Mamy również w ofercie kursy kwalifikacyjne dla dorosłych, kształcące techników logistyków i techników spedytorów.

Dobre programy to jedno, ale poziom nauczania jest również, a może nawet przede wszystkim, efektem zaangażowania kadry nauczycielskiej.

I pedagodzy z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie mogą być tego doskonałym dowodem. Szczególne słowa uznania należą się panu Damianowi Wizie, koordynatorowi zespołu nauczycieli przedmiotów logistycznych. Ale i wszystkim innym. Czy Pan sobie wyobraża, że nasi nauczyciele logistycy przez dwa tygodnie wakacji – kosztem swojego wolnego czasu – pracują w firmach logistycznych?

Dlaczego?

Aby znać tę branże, dla której kształcą specjalistów, nie tylko od strony teoretycznej, ale również praktycznej. Dzięki zdobytej w ten sposób wiedzy i doświadczeniu mogą być dla uczniów rzeczywistymi autorytetami.

Rozmawiał Piotr Gajdziński

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)