opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Którędy do kariery w logistyce?
drukuj

Którędy do kariery w logistyce?

2013-02-25 09:40

Młodzi na Wielkopolskim rynku pracy w logistyce - jak połączyć naukę z pracą?
Czy pracodawcy w logistyce czekają na młodą kadrę? Zdecydowanie tak! Ale... Nie wystarczy fakt studiowania czy ukończenia dobrej uczelni. Pracodawcy najbardziej cenią u absolwentów szkół wyższych i średnich proaktywną postawę, znajomość języków obcych, odwagę oraz otwartość na współpracę - takie właśnie cechy kandydata wymieniali przedstawiciele z branży TSL, którzy wzięli udział w IX debacie Pracujwlogistyce.pl o wielkopolskim rynku pracy w logistyce w dniu 15 lutego br. w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Czy wykształcenie logistyczne jest przepustką do pracy w logistyce?
Ukończenie studiów logistycznych nie gwarantuje pracy w logistyce, transporcie czy spedycji. Trzeba powiedzieć wprost - tylko najlepsi mają szansę ją otrzymać.
"Z pewnością wykształcenie logistyczne jest ważne, bo przyspiesza proces adaptacji w otoczeniu zawodowym, ale głównie liczy się osobowość. W ND Polska stawiamy na ludzi przedsiębiorczych i aktywnych, znających co najmniej jeden język obcy, nie bojących się zmierzyć z ciężką pracą. Oferujemy staże zarówno dla studentów, jak i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na trzy stanowiska stażowe w oddziale w Poznaniu, dwa z nich nie wymagają wykształcenia wyższego, a jeśli takie osoby sprawdzą się i podejmą pracę w naszej firmie, mogą liczyć na dofinansowanie studiów - mówiła podczas debaty Agata Woźnicka - Giza, HR dyrektor, ND Polska Sp. z o.o. Im wcześniej młody człowiek zmierzy się z realiami rynku pracy, tym łatwiej odnajdzie na nim swoje miejsce. Niestety, nie zawsze wykształcenie idzie w parze z predyspozycjami osobowościowymi."

Najlepiej połączyć studia z pracą
Praca podczas studiów pozwala na lepsze wykorzystanie i weryfikację zdobytej wiedzy. Jednak praca sama nie przyjdzie. Tak samo jak przygotowanie się do egzaminów podczas sesji, do znalezienia pracy czy praktyk również trzeba przygotować się odpowiednio wcześniej. Jak to zrobić? o tym w relacji z IX debaty Pracujwlogistyce.pl w wydaniu Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistcye.pdf, który można pobrać bezpłatnie tutaj.

(Pracujwlogistyce.pl)

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)