opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Konferencja podsumowująca projekt B2BLOCO
drukuj

Konferencja podsumowująca projekt B2BLOCO

2011-05-31 10:24

Konferencja podsumowująca projekt B2BLOCO - Sieć kompetencji logistycznych od Bałtyku do Bałkanów odbyła się 26 maja 2011 roku w Portorož w Słowenii. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 13 uczelni wyższych i instytutów naukowych z Europy i Bliskiego Wchodu, współpracujących w projekcie.

Z ramienia WSL w konferencji wzięli udział dr Szymon Truskolaski oraz mgr Joanna Jabłońska. Poprowadzili sesję dotyczącą sieciowania absolwentów, głównego zadania koordynowanego w projekcie przez naszą uczelnię. Podsumowali spotkania dla absolwentów organizowane przez partnerów projektu oraz prawie dwuletni okres funkcjonowania portalu społecznościowego B2B LOCO.

W ramach projektu zorganizowano blisko 30 spotkań informacyjnych dla absolwentów zatrudnionych w małych i średnich przedsiębiorstwach, podczas których przekazywano wiedzę na temat możliwości finansowania działalności sektora MŚP ze środków UE, w tym przede wszystkim 7.Programu Ramowego. Spotkania zgromadziły blisko 1800 uczestników w 9 krajach: Polsce, Estonii, Litwie, Łotwie, Słowenii, Turcji, Izraelu oraz Bułgarii i Grecji.

Dalsza część obrad poświecona została działaniom w ramach portalu społecznościowego dla absolwentów, będącego główną platformą komunikacji. Ponad 700 zarejestrowanych użytkowników oraz częstotliwość odwiedzin stron z informacjami na temat funduszy UE (około 25.000 wejść) świadczą o powodzeniu tego przedsięwzięcia.

Na zakończenie przedstawiciele WSL przekazali wszystkim partnerom wytyczne w zakresie rozwoju sieci absolwentów po zakończeniu projektu, w sierpniu 2011 roku. Zaproponowali przekształcenie portalu społecznościowego w lokalne narzędzie internetowe służące każdej z uczelni do integracji absolwentów, zakładania klubów absolwenta oraz kontynuowania spotkań informacyjnych.

Wszystkie zainteresowane osoby zachęcamy do odwiedzenia strony projektu www.b2bloco.eu

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)