opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Kolejna szkoła objęta patronatem WSL.
drukuj

Kolejna szkoła objęta patronatem WSL.

2018-06-21 22:36

To już nasz trzeci partner!

Podpisanie porozumienia
Podpisanie porozumienia

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Poznaniu dołącza do pilotażowego programu Wyższej Szkoły Logistycznej jako trzecia i na razie ostatnia, szkoła ponadpodstawowa w Polsce. W czwartek 21 czerwca rektor WSL prof. zw. dr. hab Andrzej Korzeniowski i dyrektor ZSZ Elżbieta Kirchner podpisali umowę na objęcie patronatem przez uczelnie kształcenia logistycznego i spedycyjnego.

To już trzecia szkoła, która została objęta patronatem przez WSL. Dwie poprzednie, czyli Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie, chwalą sobie współpracę z uczelnią. Nie chodzi tu jedynie o wsparcie merytoryczne, dydaktyczne i organizacyjne, ale przede wszystkim o pomoc w zakresie kontaktów z praktykami logistyki oraz wsparcie w pozyskiwaniu stażów i praktyk zawodowych dla uczniów klas logistycznych i spedycyjnych.

Zainteresowanie programem patronackim WSL jest bardzo wysokie, niestety ma on na razie charakter pilotażowy, przez co w najbliższym czasie uczelnia nie będzie poszukiwać kolejnych partnerów. Dopiero po przeanalizowaniu realizacji programu podejmiemy decyzję o ewentualnym rozszerzeniu patronatu na kolejne szkoły.

Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zamknięci na współpracę z innymi szkołami ponadpodstawowymi. Wszystkie szkoły zapraszamy na wycieczki do WSL podczas których odbywa się m.in. wykład w laboratorium RFID oraz ćwiczenia z formowania ładunków. Wszystkie klasy logistyczne z całej Polski serdecznie zapraszamy, więcej informacji można znaleźć pod adresem: szkolysrednie.wsl.com.pl

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)