opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / II spotkanie partnerów projektu lot4eng.com
drukuj

II spotkanie partnerów projektu lot4eng.com

2012-05-11 08:26

W dniach 10-11 maja w siedzibie niemieckiego partnera Technische Hochschule Wildau (FH) odbyło się II spotkanie partnerów w ramach realizacji projektu lot4eng.com, którego pomysłodawcą i koordynatorem jest Wyższa Szkoła Logistyki. Nasza uczelnia reprezentowana była na spotkaniu przez:  dr. inż. Piotra Cyplika, mgr. inż. Michała Adamczaka, mgr. Karola Nowaczyka i mgr Joannę Kopańską.

Projekt lot4eng.com realizowany jest przez konsorcjum 4 instytucji:

  • Wyższa Szkoła Logistyki, Polska – koordynator projektu
  • Technische Hochschule Wildau (FH), Niemcy - partner
  • Centro Servizi Piccole Medie Industrie s.c.a.r.l, Włochy - partner
  • Centrum Edukacji Logistycznej, Polska - partner

Idea lot4eng.com (Logistics Open Training for Engineering Competence) wyniknęła z faktu istnienia deficytu kadry inżynierów logistyków, który jest i będzie odczuwalny w wielu krajach Europy. Celem projektu jest podnoszenie kompetencji inżynierskich i menedżerskich, dzięki udostępnieniu wysokiej jakości materiałów e-learningowych, osób zagrożonych luką kompetencyjną na rynku pracy w obszarze logistyki, tj.:

  • pracowników przedsiębiorstw logistycznych,
  • produkcyjnych,
  • dystrybucyjnych,
  • trenerów,
  • szkoleniowców,
  • nauczycieli zawodu.

 Wybór takiej grupy docelowej wyniknął z analizy rynku pracy. Na czołowym miejscu wśród najbardziej poszukiwanych zawodów w roku 2020 będzie inżynier logistyk („Newsweek”, 15.10.2010). Platforma komunikacyjna lot4eng.com, będąca komplementarnym uzupełnieniem istniejącego środowiska LogisticsTube, zapewni stworzenie środowiska on-line learning i social networking zdolnego do bieżącej identyfikacji potrzeb kompetencji oraz dostarczania materiałów szkoleniowych dostosowanych do wymagań zmieniającego się rynku. Najważniejszą korzyścią płynącą z realizacji projektu lot4eng.com dla WSL będzie poszerzenie bazy dydaktycznej uczelni o 14 modułów e-learningowych.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu: www.lot4eng.com

Na zdjęciu od lewej: dr inż. Łukasz Hadaś (CEL), prof. Gaby Neumann (TH Wildau), Markus Vossel (TH Wildau), mgr Karol Nowaczyk (WSL), Rossella Brindani (CSPMI), Andrea Sampieri (CSPMI), dr inż. Piotr Cyplik (WSL), mgr inż. Michał Adamczak (WSL), mgr Joanna Kopańska (WSL)

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)