opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Biegamy – pomagamy!
drukuj

Biegamy – pomagamy!

2017-09-05 08:03

Nowy sezon otwarty na Poznań Business Run

Klub Biegaj z WSL po raz trzeci wziął udział w Business Run – corocznych zawodach obejmującym kilka największych miast w Polsce, na terenie których tego samego dnia odbywają się charytatywne drużynowe biegi uliczne. W minioną niedzielę, 3 września poznańscy biegacze pomagali trójce młodych sportowców dochodzących do siebie po ciężkich wypadkach: Lucynie, Adrianowi i Piotrowi.

Na starcie tego wyjątkowego biegu nie zabrakło oczywiście reprezentantów WSL – pięcioosobowa drużyna, złożona ze studentów, absolwentów oraz pracowników uczelni zajęła 127 miejsce wśród 574 sklasyfikowanych ekip. Na pokonanie dystansu 17,5 km (podzielonego na pięć zmian po 3,5 km każda) nasza drużyna potrzebowała 1 godziny 23 minut i 19 sekund.

„Start w Poznań Business Run jest zawsze bardzo pozytywnym doświadczeniem – rozpoczynając aktywnie niedzielne przedpołudnie z jednej strony bardzo miło spędziliśmy wspólnie czas, z drugiej mieliśmy okazję pomóc potrzebującym. Jako pierwsza startowała Geena, po niej pobiegło czterech chłopaków, z których każdy osiągał czas lepszy od poprzednika – z naszego punktu widzenia szkoda więc, że zawody zakończyły się tak szybko” – mówił Paweł Lewandowski. „Co ciekawe, Geena, zaraz po przekroczeniu mety, udała się do WSL na spotkanie z promotorem swojej pracy magisterskiej – cała drużyna trzyma za nią kciuki na zbliżającym się egzaminie magisterskim” – żartował Paweł.

Kompletne wyniki drużyny:
„Biegaj z WSL” czas: 01:23:19, miejsce: 127.

Wyniki zawodników:

  • Geena Al-Ansi, czas: 00:21:34;
  • Dawid Nowacki, 00:15:48;
  • Paweł Lewandowski, 00:15:34;
  • Dawid Degórski, 00:15:18;
  • Mateusz Michalski, 00:15:05.

Tegoroczną edycję Poznań Bussiness Run wygrała drużyna SPEC KABLE, która jako jedyna pokonała dystans trasy w czasie krótszym niż godzina (00:57:42). Głównym sponsorem zawodów była firma GLS, która aktywnie współpracuje z WSL w ramach Rady Pracodawców WSL. W imprezie wystartowało w sumie blisko 3000 osób.

Wkrótce reprezentanci klubu wystartują w:

  • Forest Run (16.09.2017),
  • Ultramaratonie Szlakiem Orlich Gniazd (6-8.10.2017)
  • 18.PKO Poznań Maratonie (15.10.2017).

Osoby zainteresowane dołączeniem do klubu zapraszamy na stronę http://www.wsl.com.pl/klub-biegaj-z-wsl

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)